Tarot intencyjny

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Tarot intencyjny to nowa książka o Tarocie, a zarazem nazwa nowego podejścia do pracy z tymi niezwykłymi kartami. Jej autorką jest Denise Hesselroth, praktykująca tarocistka od 40 lat. Metoda Tarota intencyjnego polega na odwróceniu tradycyjnej metody, w której punktem wyjścia jest odpowiedź, a nie pytanie. Tu rozmyślnie wybieramy takie, a nie inne karty. Przez to sygnalizujemy Wszechświatowi, o co nam chodzi i odwrotnie niż w tradycyjnej metodzie, zaczynamy od zdefiniowania upragnionego celu, a potem dobieramy karty, które go symbolizują. Już na wyjściu operujemy odkrytymi kartami.

Tarot intencyjnyWażne jest, abyś czuł związek z talią Tarota, której używasz w tarocie intencyjnym, bo decydujesz w niej o roli każdej z kart w kontekście sytuacji i Twoich odczuć z nią związanych. Podobnie jak w tradycyjnym tarocie, pozycje kart w tarocie intencyjnym uściślają Twoje intencje. Możesz zacząć od układów jednokartowych. Skup się na tym, czego chcesz, i patrząc na kartę, myśl o ty,w jaki sposób jej wymowa odzwierciedla Twój CEL lub pomaga w jego osiągnięciu. Możesz tu dodać kolejną kartę, która określa PODMIOT TAROTA, czyli osobę lub sprawę, której ten rozkład dotyczy. Kolejna karta na pozycji POSTRZEGANIE będzie pomagać w lepszym zrozumieniu pożądanej zmiany. Kolejna karta może wskazywać to, do czego zobowiązujemy się, by ten cel osiągnąć, będzie OBIETNICĄ. Cały proces możemy zakończyć  przesłaniem podziękowania i energii wdzięczności za spełnioną intencję, co reprezentuje karta WDZIĘCZNOŚĆ. Denise przedstawia w swojej książce więcej rozkładów, te są tylko przykładowe, aby chociaż w części przybliżyć Ci jej zamysł.

Według autorki istotę Tarota intencyjnego trafnie oddaje karta Głupca:

Uruchamiając osobiste pokłady energii Wszechświata, ufnie wysyłasz swoje intencje, bo wierzysz, że mogą wpłynąć na rzeczywistość. Jak wstępujący na ścieżkę adepta Głupiec inicjujesz ruch energii. Musisz zrobić pierwszy krok, dokonać wyboru spośród odkrytych kart i z dziecięcą ufnością Głupca ruszyć do celu – Denise Hesselroth.

Zobacz więcej kart Tarota

Jeśli ciekawi Cię, z jakich talii pochodzą obrazy karty Głupca widoczne powyżej, są to talie:  Before Tarot, In Between Tarot oraz Tarot Black and Gold Edition.

Tak jak w innych podręcznikach Tarota, część książki Tarot intencyjny omawia każdą z 78 kart. Nie robi tego jednak pod kątem ich tradycyjnej interpretacji, ile intencji, do których można je przypisać. Tradycyjny sens Tarota jest próbą rozwikłania jakiejś sytuacji przez przyjęcie do wiadomości pewnych informacji na swój temat. Tarot intencyjny również ma na celu zmianę sytuacji, jednak w jego przypadku formułujemy nasze cele, licząc na to, że Wszechświat pomoże nam w ich realizacji.

Abyś miał pogląd na to, jak wyglądają sugestie Denise dla wspomnianych wcześniej pozycji kart dla poszczególnych Arkanów Tarota, poniżej zamieszczam opis dla karty Głupca:

GŁUPIEC

Interpretacje i słowa kluczowe: początki, krok w nieznane, niewinność, brak doświadczenia, impulsywność, odwaga granicząca z brawurą.

Przykładowe intencje w rozkładzie tarota intencyjnego:

POSTRZEGANIE:

Osoba, o której myślę:

 • jest naiwnym nowicjuszem.
 • nie wie o wszystkim.
 • wyrusza w podróż lub zaczyna nowy etap w życiu.
 • jest nieodpowiedzialną częścią mnie.

Sytuacja, o której myślę:

 • jest bardziej niebezpieczna, niż się wydaje.
 • jest początkiem nowego cyklu.
 • jest nie do końca jasna.
 • skłania do pochopnych decyzji.

CEL:

Forma supliki:

 • Proszę o pomoc, żeby mój znajomy uwierzył w siebie i w to, że mu się uda.
 • Proszę o pomoc, żebym umiał przekonać decydentów.

Forma materializacji:

 • Nasza nowa organizacja startuje. Właśnie robimy burzę mózgów na temat naszej wizji.
 • Moje dziecko ma dobre towarzystwo, które pomaga mu przejść przez życie.

OBIETNICA:

 • Zaryzykuję.
 • Uświadomię innym potencjał tej sytuacji.

WDZIĘCZNOŚĆ:

 • Jestem wdzięczny za to, że mam wolną rękę w tej sytuacji.
 • Jestem wdzięczny za to, że mam przewodnika i towarzysza.

Są to tylko sugestie, na pewno Twoja lista znacznie się rozwinie podczas własnej praktyki. Dzięki temu nowemu podejściu nauczysz się wychodzić poza określone ramy i dodasz indywidualne elementy do swojej praktyki odczytywania Tarota. Książkę Tarot intencyjny znajdziesz TUTAJ >>

Tarto intencyjny

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...