7 mieczy – karta wewnętrznych wyzwań i obrzędów przejścia.

swords07

Nie myśl, że powiem ci, jak oszukiwać.
Uśmiech skrywa tajemnice, które trzymam.
Nie myśl, że powiem ci, gdzie ukradkiem
światło dzienne sprawia dobrą osłonę dla złodzieja.
Nie myśl, że powiem ci, co wziąłem.
Wszedłem, powiedziałem, a potem wyszedłem.
Nie myśl, że powiem ci, że jestem oszustem.
Sam zobacz. Dlaczego nie spojrzysz?

Siedem mieczy pokazuje mężczyznę, który zakradł się od obozu wojskowego z wiązką pięciu mieczy w jego ramionach. Dwa inne miecze pozostają zasadzone w ziemi tuż za nim. Wyraz jego twarzy wskazuje na poczucie nadmiernej pewności siebie i kpiny, jakby czuł się absolutnie pewien swojego sukcesu podczas ucieczki z kradzieży. A może jest odwrotnie… może podrzucił komuś dwa miecze, a resztę niesie do następnej ofiary? Jednakże, w niewielkiej odległości grupa żołnierzy widoczna na lewo od złodzieja zauważyła go. Złodziej został przyłapany!

7 MIECZY w pozycji prostej

Siedem Mieczy to karta oszustwa i zdrady. Wskazuje na trudności podczas starań, aby coś ukryć. Często, kiedy robimy coś w tajemnicy, coś idzie na opak, nasz sekret wychodzi na jaw i niesie kupę wstydu. Dlatego ta karta wzywa do ostrożności, gdy próbujemy użyć sprytu lub podstępu, aby uzyskać przewagę nad kimś lub czymś. Nie ma wątpliwości, że są takie chwile w życiu, kiedy trzeba działać przebiegle lub zrobić coś w tajemnicy. Być może trzeba działać za plecami innych ludzi, aby zamanifestować swoje pragnienia. Być może trzeba oszukiwać lub wybrać łatwe wyjście. Jeśli używamy sprytu to ważne jest, aby to zrobić z czystym sumieniem i być w pełni świadomym potencjalnych konsekwencji swoich działań. Należy przy tym pamiętać, że wybieranie łatwej drogi nie zawsze jest właściwe, czasem po prostu trzeba włożyć przyzwoitą ilość wysiłku, aby osiągnąć swój cel.
Siedem mieczy wskazuje, że możesz pokusić się i chcieć wymknąć z konkretnej sytuacji wykorzystując swój spryt. Jeśli nie czujemy się gotowi, aby radzić sobie z problemami, możemy zechcieć po prostu „odwrócić się na pięcie” i uciec od nich, licząc na samoistne rozwiązanie.

Pytającemu o wróżbę karta zadaje następujące pytania:
Czy starasz się uciec od zaangażowania, odpowiedzialności, ciężkiej pracy i miłości?
Być może zwlekasz, pozwalając problemom urastać, bo z sobie z nimi nie radzisz?
Może nadszedł w końcu czas się zmierzyć z tym co cię spotyka?

Warto przy tym rozważyć następującą kwestię:

„Czy jest to realne… ta ucieczka… czy dzięki niej uda nam się osiągnąć cel? Prawdopodobna odpowiedź brzmi: nie… jest ona jedynie łatwym, ale mało skutecznym rozwiązaniem.
Może myślisz, że musisz zdobyć się na coś, ale na co? Jaki wpływ mogą mieć twoje działania na innych ludzi? Nawet jeśli kłamstwo przejdzie niezauważone, należy pamiętać, że w dłuższej perspektywie, nie przyniesie ono korzyści, powodując przy tym znaczne szkody w relacji i reputacji.
Rozważ bardziej etyczne, moralne i zrównoważone podejście do życia już teraz. Przestań oszukiwać siebie!
Siedem Mieczy sugeruje, aby być bardzo ostrożnym i uważać, aby nie stać się ofiarą czyjegoś oszustwa, zdrady oraz fałszywych pobudek. Możesz zaufać komuś, kto potem okaże się oszustem. Trzeba być bardzo ostrożnym, w ciągu najbliższych miesięcy będziesz narażony na ryzyko wykorzystania. Zaufaj swojemu instynktowi. Jeśli poczujesz, że coś jest nie tak albo jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe to uciekaj.
Czasami Siedem mieczy wskazuje na potrzebę spokoju przy podejmowaniu samodzielnych decyzji. Chęć zbadania i rozwiązania problemu używając jedynie własnego sprytu i środków. Może uważasz, że masz większą szansę na sukces, jeśli działasz w pojedynkę, nie zwracając uwagi na rady innych? Takie podejście jest przydatne, gdy trzeba ominąć bezskuteczną grupę lub udowodnić swoją niezależność, ale może mieć także swoje ograniczenia. Może skończyć się poczuciem izolacji i wykluczenia. Jeśli czujesz się skłonny działać samodzielnie, upewnij się, ta izolacja będzie naprawdę korzystna dla Ciebie.

7 MIECZY w pozycji odwróconej

Siedem Mieczy to karta wyzwań psychicznych i obrzędów przejścia. Odwrócenie tej karty oznacza, że trudno jest ci zrobić pierwszy krok w nowym kierunku. Boisz się zmian i „karmisz” fałszywym lekiem. Jednak czujesz w swojej duszy, że gdy nadejdzie odpowiedni czas, będziesz w stanie podążać za swoimi marzeniami, uwalniając stary ból z serca. Siedem mieczy odwrócona sugeruje, że trzeba uwolnić się od starych nawyków i sposobów myślenia w celu usunięcia blokad, które obecnie stoją na twojej drodze – one kradną ci energię do działania. Musisz zaakceptować to, co się z tobą dzieje, a nie starać się uciec. Rób rzeczy inaczej, uwalniając się od przeszłych zachowań lub ograniczających przekonań. Nie daj się uwięzić w złudnym myśleniu, poszerz swoje horyzonty.
Jeśli jesteś zaangażowany w pozamałżeński związek to Siedem mieczy pokazuje rosnącą niechęć do ciągnięcia tej farsy i gotowość na wyjście z tej relacji. Może ty lub twój partner czujecie się coraz bardziej nieswojo w tego typu związku i chcecie o tym otwarcie porozmawiać?

P. S. Pamiętajmy, że największym złodziejem energii do działania jest nasz wewnętrzny głos, który wciąż rozważa wszelkie „za” i „przeciw”, komentuje. Jeśli pozwolimy mu rozpanoszyć się w naszej głowie to staniemy się jedynie komentatorami, a nie sprawcami swojego życia.