Dwór Mieczy – władza absolutna, która niszczy wszystko.

d95d529488954f36c4385b107d423355Miecze są najpotężniejszym i najbardziej niebezpiecznym kolorem. Symbolizują prawdziwą władzę na ziemi – władzę, która często jest niewłaściwie wykorzystywana lub nadużywana
do własnych celów. Podczas odczytu Miecze ostrzegają przed wrogami, niebezpieczeństwem, nieszczęściem, a nawet przemocą i śmiercią.

Miecze pierwotnie były kolorem arystokracji i żołnierzy. Symbolizują najgorsze cechy tych klas, do których można było należeć jedynie z urodzenia. Średniowieczna arystokracja rządziła światem żelazną (dosłownie!) ręką. Nie zwracała uwagi na nikogo, kto do niej nie należał. Członkowie niższych klas mieli im służyć lub zejść z drogi: nie mieli praw, nie otrzymywali zapłaty (chyba że ich pan łaskawie im ją przyznał) i często nie byli nawet postrzegani jak ludzie. Żołnierze walczyli głównie między sobą – ale nie pomagało to chłopom, którzy przypadkowo znaleźli się w centrum walki, ponieważ żołnierze niszczyli wszystko, co stanęło im na drodze. We współczesnym społeczeństwie istnieje podobnie.

e8ed14a6f540f1a2ddebe9a1156c770dKOLOR MIECZY

Miecze mogą oznaczać potężne osoby ze świata polityki, na przykład: dyktatorów, grupy ekstremistów, organizacje terrorystyczne (lub osoby, które je finansują i wykorzystują) oraz organizacje przestępcze. W skrócie są to osoby lub grupy, dla których liczą się tylko własne interesy, zwłaszcza jeśli posiadają władzę albo użyją siły lub innych dostępnych środków, aby ją zdobyć. Jeśli chodzi o bezpośrednie otoczenie pytającego, Miecze symbolizują fałszywych przyjaciół, podstępnych współpracowników lub inne niebezpieczne dla niego osoby. W obu przypadkach kolor opisuje osoby, które zawsze przedkładają własny interes nad to, co słuszne i sprawiedliwe, rzadko zwracając uwagę, czy ktoś ucierpi przez ich działania.
Miecze symbolizują osoby egocentryczne, które celowo lub nieświadomie są okrutne. Zdecydowanie nie można im ufać. Mogą być również agresywne. Są to osoby, które kierują się własnym interesem i dopóki nie osiągną tego, czego chcą, nie będą przejmowały się Tobą. Zranią Cię dla własnej przyjemności, a pomogą, jeśli na tym skorzystają.

ff161c64613d14edb5048e6582437999Miecze symbolizują wydarzenia i sytuacje, które nie są jedynie przeszkodami na Twojej drodze, ale realnym – a czasami nawet śmiertelnym – niebezpieczeństwem. Miecze oznaczają też chorobę, katastrofę naturalną lub inne poważne, a czasami nagłe, wydarzenia, w tym śmierć. Nawet jeśli problem nie jest tak poważny lub łagodzą go inne karty, Miecze wskazują na frustrację, niepokój, kłótnie i napięcie.

Jeśli ten kolor oznacza pytającego, czytający musi zachować ostrożność. Pytający nie jest miłą osobą – na pewno nie w tej sytuacji, a może także w innych. Zwróć jednak uwagę, że wściekłość i mściwość wskazywane przez ten kolor mogą być spowodowane daną sytuacją. Inne karty podczas odczytu powiedzą Ci, czy pytający ma rzeczywisty powód, aby odczuwać złość (przykładowo został skrzywdzony i teraz się broni), czy jest osobą z natury niebezpieczną i niegodną zaufania.

images7Podsumowując, Miecze są złowieszczym i niekorzystnym kolorem. Kiedy pojawią się podczas odczytu, zapowiadają nadchodzące nieprzyjemności. Miecze są o tyle niebezpieczne, że nie tylko wskazują na nieszczęście i kłopoty, ale także na władzę. Osoby i sytuacje symbolizowane przez ten kolor chcą wyrządzić dużą krzywdę i mają do tego środki.

Karty tego koloru, z wyjątkiem Asa, zazwyczaj przedstawiają obosieczne miecze o zakrzywionym ostrzu. Broń może być wycelowana w dany punkt lub znajdować się w pochwie. Pojedyncze miecze, takie jak As (lub te w taliach z bogatymi ilustracjami), zazwyczaj są przedstawione jako wyjęte z pochwy pałasze.
Miecze nigdy nie przyjmują formy rapierów (broni wymagającej finezji!), lecz mieczy używanych w walce, tnącej i zabijającej broni, potężnych wojskowych mieczy itp. Forma przedstawiania tego symbolu wskazuje na istnienie potężnej siły, która nie dba o subtelność.

Miecze symbolizują władzę absolutną, która niszczy absolutnie wszystko.

ILLUMINATIO74,1Artykuł został napisany w oparciu o świetnie napisaną książkę „Tarot dla początkujących, która znajdziesz

TUTAJ >>