Karta Mag wśród Wielkich Arkan Tarota

Arkana Wielkie to zbiór 22 kart przedstawiających sytuacje, postaci i role, jakich doświadczają ludzie w swoim życiu. Celem tej drogi jest uzyskanie oświecenia duszy. Na początku tej życiowej drogi, tak jak i w kartach znajduje się Głupiec, a tuż za nim swoje miejsce ma karta tarota Mag.

Karta Tarota Mag

Mag jest drugą kartą w Wielkich Arkanach. To on daje Głupcowi siłę i umiejętności oraz inicjuje podejmowanie kolejnych życiowych wyzwań.

Karta Mag z talii Illuminati Tarot.

Karta Maga z talii Illuminati Tarot.

Karta Maga przedstawia pewnego siebie młodego mężczyznę w czerwieni – mistrza i artystę. Czerwony kolor symbolizuje żywotność, siłę i władzę. Ubiór dopełnia biała koszula, różdżka i przepaska na głowie. Biel ma wskazywać na dobrą wolę i bezinteresowność.
Mag przedstawiany jest za stołem, na którym znajdują się symbole czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Mag potrafi nad nimi zapanować, balansować między światem fantazji oraz duchowości i rzeczywistości dzięki magii, którą się posługuje. Włada więc umiejętnościami, które od wieków fascynują ludzi.

Co mówi Mag?

Mag jest dobrą wróżbą. Przepowiada nadejście nowych, nieoczekiwanych, ale dobrych zdarzeń, a więc należy skupić się na otaczających nas miejscach i sytuacjach i szukać w nich pozytywnych aspektów i nowych możliwości. Zwykle są to owocne, intratne propozycje, nowe ścieżki rozwoju czy ciekawe znajomości. Mając po swojej stronie Maga, nie trzeba bać się ryzyka i chwytać każdą okazję. Karta może oznaczać też odkrycie życiowego powołania.
Mag może zwiastować spotkanie na swej drodze mądrej, silnej lub wysoko postawionej osoby. Może to być np. wskazówka, by posłuchać rad kogoś bardziej doświadczonego lub zapowiedź, że konieczne będzie zwrócenie się po pomoc np. do fachowca.

Mag może namieszać w związku. Jego odkrycie może oznaczać kłamstwo z miłości, trudności w komunikacji i potrzebę intelektualnego porozumienia między partnerami. Ponadto może zwiastować pojawienie się tajemniczego kochanka, szybki romans lub erotyczną fascynację.

Jeśli pytamy o zdrowie i ukaże nam się Mag, warto zadbać o kondycję, a także się przebadać. Karta może oznaczać konieczność konsultacji ze specjalistą głównie pod kątem chorób układu oddechowego, gardła i uszu.

W kwestii pracy i finansów Mag wskazuje na konieczność przejęcia inicjatywy i podjęcia ryzyka, co może skutkować wyborem właściwej ścieżki zawodowej, podpisanie intratnej umowy, poczynienia dobrej inwestycji, zdobycie nowych kwalifikacji czy zatrudnienie dobrego pracownika.
Ten mędrzec przestrzega też przed rozpraszaniem się i uleganiu złym wpływom co może odciągnąć uwagę od istotnych spraw i obowiązków. Mówi też, by zwracać uwagę na nowe znajomości, partnerów biznesowych czy pracowników, by nie zostać ofiarą wykorzystania, czy oszustwa.

Więcej o tarocie przeczytasz w książce Magia tarota.