II Kapłanka – Papieżyca

Karta tarota Kapłanka jest inaczej zwana Papieżycą. W tarocie oznaczona jest numerem II. Jej żywiołem jest woda, liczbą 2-ka, czas to luty, wtorek i sobota oraz wszelkie odmiany liczby 2 – 2 godziny, 2 dni, 2 miesiące. Jej postać przedstawia kobietę wynurzającą się z wody bądź siedzącą w świątyni w blasku księżyca. Kobieta ta robi wrażenie chłodnej, niedostępnej, emanującej mocą i wiedzą duchową. Jest obserwatorem, nie udzielającym się bez zapytania.

Kapłanka z talii Primavera Tarot

Kapłanka z talii Primavera Tarot.

Kapłanka przekazuje wiadomości pomiędzy świadomością i podświadomością, za jej pomocą sygnały podświadome przyjmują postać snów i metafor. Zachęca człowieka do odczytywania wskazówek podświadomości na drodze medytacji, intuicji, rozszyfrowywania przeczuć i marzeń sennych. Uczy nas dostrzegać to, co niedostrzegalne gołym okiem. Odwrócona karta Papieżycy to lenistwo, obojętność, depresyjność, nieuczciwość postępowania oraz zachowania antyspołeczne.

Szczegółowe znaczenie karty Kapłanki

Rodzina
Papieżyca to osoba doświadczona, dojrzała, mądra matka, przyjaciółka i opiekunka. Symbolizuje ona pełen szacunku do partnera związek skupiony na rodzinie i wartościach duchowych.
Praca
Kapłanka jest związana z takimi zawodami jak nauczyciel, pisarz, bibliotekarz czy księgarz, oraz miejscami jak dom, świątynia, przychodnia, biblioteka, tereny nieskażone cywilizacją. W pracy i finansach oznacza szansę awansu i realizacji planów zawodowych. Zapowiada rozmowy kwalifikacyjne, różnego rodzaju sprawdziany, wyjazdy, realizację pasji i zainteresowań.
Zdrowie
Biorąc pod uwagę zdrowie, Kapłanka może ostrzegać przed typowo kobiecymi chorobami oraz bezpłodnością. Wskazuje także na problemy z okolicą ust, oczu i uszu.