Kielichy

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

 

 

Żywioł: wodaSymbol: uczucia, emocje, przeżycia wewnętrzne, intuicja, twórczość Znaki: Rak, Skorpion, RybyPatron: II Kapłanka

 

 

Kielichy dotyczą sfery uczuciowej, opowiadają o sytuacjach w których przeżywamy zarówno pozytywne jak i negatywne stany emocjonalne. Najczęściej kojarzone są z miłością, związkami partnerskimi, rodziną, przyjaźniami, a więc tymi sferami życia w których jesteśmy osobiście zaangażowani. Oczywiście nie wyczerpuje to znaczenia Kielichów – do pełni obrazu trzeba dodać, że opisują one naszą wrażliwość, poczucie bezpieczeństwa lub jego brak, marzenia, i szeroko rozumiane potrzeby uczuciowe.

Ludzie z koloru Kielichów są wrażliwi, o spokojnym usposobieniu, często bywają nieśmiali i w przeciwieństwie do Buław wolą pozostawać w cieniu. Cechą charakterystyczną żywiołu wody jest umiejętność dostosowania, wtapiania się w tłum  – woda w fizycznym sensie zawsze dopasowuje się do kształtu naczynia, a jej lustro dąży do poziomu… Osoby z kart Kielichów również są mistrzami dopasowania, dlatego też często zarzuca się im uległość, brak asertywności i podatność na wpływ otoczenia, ale trzeba przyznać, że zwykle są lubiani, ponieważ dążą do harmonijnych relacji z innymi ludźmi, potrafią niejedno wybaczyć.

 Wśród innych kolorów Małych Arkanów największym antagonistą Kielichów są Buławy, ich ognista natura doprowadza wodę do wrzenia… co w praktyce oznacza dysharmonię, „kipiące emocje”. Powietrzne Miecze w ogóle nie współpracują z Kielichami – trzeźwo patrzącej osobie z przewagą żywiołu powietrza bardzo trudno jest nawiązać kontakt z kimś wrażliwym, u kogo dominuje woda. W tarocie jest podobnie, jeśli pojawi się mieszanka kart wodnych i powietrznych raczej nic z niej nie powstanie prócz mglistych marzeń lub teorii. Natomiast połączenie Kielichów i ziemskich Monet w zależności od proporcji może dać błotko lub wodę mulistą… Tym niemniej to jedyne połączenie które można uznać za udane –  woda ziemię użyźnia, ziemia pomaga wodzie utrzymać jakąś stałą formę.

  Słowa klucze dla Kielichów:uczucia, miłość, związki partnerskie, wrażliwość,sentymenty, piękno, pasywność, fantazja, artyzm, miękkość, kobiecość, gotowość niesienia pomocy, ustępstwo, iluzje, kłamstwa, brak własnych granic, oderwanie do rzeczywistości, lękliwość

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...