Monety

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

 

Żywioł: ziemiaSymbol: materia, fizyczność, ciało, pieniądze, wartość, stabilność, bogactwo, struktura, pracaZnaki: Byk, Panna, KoziorożecPatron: IV Cesarz

Monety dotyczą wszystkiego co istnieje fizycznie, jest namacalne i widoczne „gołym okiem”, ich domeną jest więc materia ożywiona i nieożywiona. Monety to pieniądze, przedmioty, drzewa, kwiaty, domy – cały fizyczny świat który nas otacza, czyli po prostu ziemska rzeczywistość i realność. Wskazują również na materialne cele do jakich dążymy, nasze zyski i straty, pracę, sprawy które mają dla nas wymierną wartość. Opisują także wszystko co wiarygodne i solidne, nierzadko wskazują na fizyczne skutki naszych działań, czy też rzeczywistość w jakiej się znajdziemy. Okoliczności opisywane przez te Małe Arkana są obiektywnie istniejącymi faktami, dlatego przeważnie nie mamy na nie zbyt dużego wpływu, ale możemy działać w ich obrębie. W pewnym sensie Monety wyznaczają nam jakieś ramy i struktury które mogą chronić lub ograniczać.Ludzie z dworu Monet to oczywiście realiści, dla których liczy się tylko to czego można dotknąć, zmierzyć i zważyć. Są pracowici, sumienni, poukładani, zawsze konkretni. Słowem, można na nich polegać. W miłości największe znaczenie ma dla nich poczucie bezpieczeństwa, które daje fizyczna bliskość partnera oraz komfort materialny. Monety nie zwiążą się na „odległość”! Jako kolor z resztą zawsze dotyczą ludzi którzy są lub będą w naszym życiu fizycznie, na wyciągnięcie ręki.

 

Słowa klucze dla Monet:struktura, materia, ciało i jego potrzeby, fizyczność, rzeczywistość, praktycyzm, pieniądze, praca, wartość, dostatek, realny sukces, materializm, ograniczenie, zysk lub strata, ubóstwo, skąpstwo

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...