6 buław – zaproszenie do grona zwycięzców.

Wands06

Karta pochodzi z talii Tarot Ridera Waite’a, do kupienia TUTAJ >>

Oczekuj pojawienia się czegoś nowego, ale w tym przypadku będzie to korzystne dla ciebie. Oczekuj bardzo dobrych wiadomości. Karta może wska­zywać na dary, które otrzymasz oraz dobre wieści przynoszące nadzieję i zwycięstwo. To, na co liczyłeś, ziści się.

 

Szóstka Buław jest odpowiednikiem Rydwanu. Obydwie karty przedstawiają moment zwycię­stwa i triumfu. Wkroczysz do kręgu zwycięzców.
Szóstka Buław pojawia się, gdy ciężko pracowa­łeś nad osiągnięciem jakiegoś celu, a teraz suk­ces jest już na wyciągnięcie ręki. Uznanie jest już blisko. Możesz zyskać, szacunek i nagrodę, na które zasłużyłeś. Jeśli nie czujesz się jeszcze bliski wygranej, wiedz, że ta już się zbliża, o ile tylko robisz wszystko to, co możesz robić dla jej osiągnięcia. Wygrana nie oznacza, że trzeba kogoś pokonać. Możesz zwy­ciężyć samego siebie, środowisko lub okoliczności.

Karta ta symbolizuje również zdrowe poczucie własnej godności. Czuć się dobrze ze swoimi osiągnięciami, to ważny element sukcesu. Lecz zbyt wiel­ka duma może prowadzić do arogancji i nadymania się. Pomyśl, czy nie wy­wyższasz się ponad innych. Łatwo jest zapomnieć, że indywidualne osią­gnięcia wcale nie są takie indywidualne. Nasze talenty są bowiem częścią Boskości, rozwijają się dzięki miłości i wsparciu innych osób, a dopiero na samym końcu wyrażają się przez nas.

Aspekty szóstki buław odnajdziesz w związkach i wszelkiego rodzaju spółkach, kontaktach towarzyskich. To głęboka bliskość z drugim człowiekiem we wszelkiego rodzaju działaniach. Podjecie zobowiązań i odpowiedzialności za podjęte działania. Zmiana podejścia z indywidualnego na zbiorowe. Zachęca do intuicyjnego podejścia i nagradza za samodzielne przetransformowanie swojej osobowości. Uczy respektowania praw innych ludzi, poszanowania ich potrzeb i szacunku dla ich decyzji i wyborów. To praca dla dobra innych bez oczekiwania na poklask. Niesie zwycięstwo mądrością, a nie siłą.

f263674f2a2fa3dc2d72de562ea4cedc

Karta pochodzi z talii Aleistera Crowley’a Thoth Tarot. Kupisz ją TUTAJ >>

Karta w pozycji prostej:

 • nadejście dobrych wiadomo­ści;
 • spełnione nadzieje lub zaspokojone pragnienia, otrzyma­nie darów;
 • dokonałeś lub dokonasz ważnego podboju;
 • osiągniesz sukces. doprowadziłeś swoje sprawy do pomyślnego rozwiązania i zostaniesz nagrodzony za włożony wysiłek.; zakończenie długoterminowego projektu;
 • harmonia w rodzinie i dobre wieści z nią związane; upiększanie domu, lojalni przyjaciele, zdobycie uznania i szacunku wśród najbliższych;
 • praca w dużej instytucji, nauczanie innych.

Karta w pozycji odwróconej:

 • opóźnienia najprawdopo­dobniej w wyniku oszustwa, snobizmu;
 • brak zdecydowania, zbyt wolne działanie, oglądanie się na innych;
 • nielojalni przyjaciele; przeszkody, które mogą zniszczyć Twoje przedsięwzięcie.
 • problemy z utrzymaniem harmonii w rodzinie; psucie się sprzętu gospodarstwa domowego;
 • twoje przeczuwane obawy są uzasadnione, przy­gotuj się na walkę, wróg się zbliża.