Najwyższa Kapłanka

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Co jest za zasłoną? Tajemnica Życia, odwieczna tajemnica świata… Życie powstające i rozwijające się z dwóch różnych komórek, a wszystko dokonuje się w ukryciu bezpiecznego kobiecego ciała.

Jak każda Dwójka, Kapłanka ma dwa bieguny – może wahać się pomiędzy jednym a drugim, ale sytuacją idealną (archetypową) jest równowaga. Te filary reprezentują to, na czym opiera się jej świat. Zauważ że gdyby zabrać jeden filar, wszystko runie na głowę. W życiu nie da się wyeliminować dobra, bo samo zło nie ma racji bytu. Zła też nie wyplenisz, bo nie będzie wówczas sensu istnienia dobra. Skoro jest dzień, musi być i noc… Człowiek ma świadomość i podświadomość – nie da się wyeliminować którejś z nich. Jeśli żyjesz tylko świadomie, a negujesz sny i przeczucia, wówczas nie jesteś pełnią. Jeśli funkcjonujesz tylko i wyłącznie w świecie wewnętrznych przeczuć i przeżyć, wówczas również nie jesteś pełnią… Czym jest przyozdobiona palmowymi gałązkami i owocami granatu zasłona Kapłanki?. Palmowe gałązki to symbol męskiej seksualności, owoce granatu to symbol płodności. Nie chodzi oczywiście o to, że Kapłanka jest zapłodnieniem – za zasłoną jest Tajemnica Życia. Aby życie powstało, potrzebna jest kobieta i mężczyzna, jajeczko i plemnik, yin i yang. Zauważ że nawet te owoce i palmy układają się w kabalistyczne Drzewo Życia.

Kapłanka reprezentuje mądrość intuicyjną. Gdy się przyjrzysz, zauważysz że trzyma w dłoniach zwój z napisem TORA, co z hebrajskiego oznacza ?instrukcję, prowadzenie?.

Tu mała dygresja, gdyż często spotykam mylenie Kapłanki z Cesarzową.

Otóż obie są matkami, ale Cesarzowa reprezentuje żywioł ziemi, Wenus ? ona płodzi i rodzi? Wychowanie to rola Kapłanki, Księżyca.

W praktyce Cesarzowa jest kochanką, kobietą której się pożąda, z którą jest seks, a Kapłanka to żona i matka. To właśnie Kapłanka Cię wychowała, to ona strofuje, to ona mówi Ci co jest dobre a co złe, to ona czasem zrzędzi.

W astrologii również mamy istotne rozróżnienie ? Księżyc reprezentuje matkę i przyszłą żonę (Kapłanka), Wenus to tylko kochanka, miłość zmysłowa, kobieta do ?chodzenia? (Cesarzowa).

Kapłanka jest wewnętrznym kodeksem moralnym, naszym sumieniem. Nie chodzi o to, że ktoś powiedział: ?to jest złe?, więc Ty tego nie czynisz. Prawem Kapłanki jest empatia ? nie robisz czegoś, bo wewnętrznie czujesz i wiesz że to coś niedobrego, nie powinnaś.

?Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe? ? oto kwintesencja nauk Kapłanki.

Negatywna Kapłanka może być dewotką, dla której wszystko jest grzechem (ze szczególnym uwzględnieniem seksualności). Może być matką-polką która nigdy się nie cieszy, ma zaciśnięte usta w wyrazie wiecznego niezadowolenia, drepcze po kuchni, komenderuje rodziną, prawi ?kazania??.

Kapłanka nie ma dynamizmu Głupca czy Maga ? ona jest biernością, nie działaniem. Ona przeżywa, czuje, rozumie, ale nie działa, nie ma inicjatywy, ani siły przebicia, jest też zmienna, ma zmienne nastroje ? zupełnie jak Księżyc, który każdego dnia wygląda inaczej. Jej atuty to empatia, intuicja, miłosierdzie, duchowa wiedza, miłość oraz łagodność.

DWÓJKA numerologiczna posiada te same przymioty. Pamiętaj, że dwójka to przecież dwie jedynki, a więc każda dwójka ma w sobie aspekt niezdecydowania, wahania, bierności, nie działania.

Dwójka zawsze Cię wysłucha i postara się zrozumieć ? bywa dobrym terapeutą, jednak ze względu na fakt iż zbyt mocno bierze wszystko do siebie, sama często może potrzebować pomocy terapeuty.

Hasła dwójki to: kobiecość (jak pamiętasz jedynka była męską wibracją), dualizm, medytacja, wyciszenie, introwertyzm (I Mag to ekstrawertyzm).

SŁOWA KLUCZE

+ dobra intuicja, wewnętrzne ciepło i mądrość, macierzyńska miłość, dojrzałość emocjonalna, matka, starsza kobieta, żona, opiekuńczość, nauczanie, miłość bezinteresowna, dyskrecja

– fatalizm, dewocja, obłuda, kapryśność, zołza, fałszywy dogmatyzm, moherowy beret, fobie, depresje, bierność, brak wyczucia (empatii) plotki, pomówienia

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...