Moc

Lew jest archetypicznym zwierzęciem mocy, to królewskie zwierze. Lew zabija, aby żyć, więc symbolizuje nasze instynkty, zwierzęcą część naszej duszy. Kobieta jest symbolem delikatności i łagodności, ale to ona rządzi w tej dwójce. Lew poddaje się delikatnemu dotknięciu jej ręki. Tak samo my nie musimy walczyć ze swoimi instynktami. Wystarczy zaakceptować to, kim jesteśmy. Fakt zaakceptowania daje świadomemu umysłowi możliwość panowania nad instynktami i słabościami. Jeśli czegoś, co robisz lub myślisz nie akceptujesz, to znaczy, że nie przyznajesz się przed samym sobą, że jest to część Ciebie, wtedy nie bierzesz za to odpowiedzialności, mówisz „to jest silniejsze ode mnie”, „nie mam na to wpływu”; robisz się bezradny wobec swoich słabości i w gruncie rzeczy, Twoje życie do końca pozostaje takim jakie jest i jakie było wcześniej – nic się nie zmienia. Natomiast gdy przyznasz się i zaakceptujesz fakt, że coś czego się wypierasz jednak stanowi część Ciebie, uświadomisz sobie, że to tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, jak się toczy Twoje życie.

Tylko Ty masz wpływ na sposób, w jaki żyjesz i do jakiego celu to Cię prowadzi. Jeśli celem jest piękna sylwetka, to codziennie ćwiczysz, jeśli napisanie książki, to codziennie piszesz po parę stron. Tak osiąga się mistrzostwo. A moc, która to stwarza, to Moc SILNEJ WOLNEJ WOLI, za pomocą której dokonujesz świadomych wyborów. Przestajesz czuć się ofiarą słabości, bo wiesz, że to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie poprzez wybory jakich dokonujesz. Tak naprawdę wybierasz w każdej chwili swojego życia: czy coś uznać za ładne czy brzydkie, czy kogoś lubisz lub nie, czy lubisz coś robić czy tez się męczysz rąbiąc tą rzecz .Jeśli weźmiesz odpowiedzialność za swoje wybory, będziesz mógł COŚ z tym zrobić, zmienić na lepsze. Masz wybór, wiec czemu nie wybrać tego, co jest NAJLEPSZE dla Ciebie właśnie?

Zastanów się nad tym, co byłoby najlepsze dla Ciebie, potem postanów to osiągnąć, i pamiętaj, że trwale realizowane postanowienie zmienia rzeczywistość.