Cesarz

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

 

Zbroja którą nosi symbolizuje pewien dystans, sztywną oraz niezłomną postawę. Co by było, gdyby ten Cesarz brał do serca każdą skargę poddanego lub przesadnie się rozczulał, ciągle szedł „na rękę”? Już wiesz po co mu zbroja? Ona oddziela go od zbędnych emocji, przy czym nie trzeba mieć zbyt dużej wyobraźni by się domyślić, że to działa w obie strony: pancerz oddziela od tego co przychodzi z zewnątrz, ale również nie pozwala na to, by jego prywatne odczucia wyszły na zewnątrz. Cesarz nie okazuje swoich emocji, zawsze kieruje się obiektywnym rozsądkiem, jest racjonalistą i praktykiem. Buduje porządek, strukturę która zapewni bezpieczeństwo nie tylko jemu samemu, ale i ludziom za których jest odpowiedzialny. Dlatego Cesarz to najczęściej szef firmy, mąż i ojciec, człowiek mający autorytet i władzę. Popatrz na tę kartę i przez chwilę poczuj jakbyś siedziała na tym tronie, była Cesarzem. Jak wrażenia? Poczułaś siłę, bezpieczeństwo, stabilność, odwagę i pewność siebie?Karta Cesarz symbolizuje także wszelkie struktury w naszym życiu, fundamenty na których się opieramy, wiedzę praktyczną, cierpliwe dążenie do celu.Jego negatywną stroną może być despotyzm, skłonność do agresji, wykorzystywanie siły, bezkompromisowość, brak litości i szeroko rozumiane ograniczenie, które prowadzi do skostnienia, sztywności, braku rozwoju.W numerologii liczba Cztery oznacza porządek i realia ziemskie, fundamentalne ziemskie zasady w praktyce – z jednej strony zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, z drugiej stanowi zamkniętą strukturę, do której nic nie dodamy i niczego nie odejmiemy, gdyż zostanie zachwiana równowaga.SŁOWA KLUCZE:+ siła, władza, autorytet, realizm życiowy, praktyczyzm, odpowiedzialność, cierpliwość, konserwatyzm, konsekwencja, gotowość do działania (ale tylko w imię danej struktury!), odwaga, dobra praca i bezpieczeństwo materialne, szef, ojciec- tyran, despota, człowiek idący po trupach, niecierpliwość, siłowe rozwiązywanie problemów, destabilizacja, brak konsekwencji w działaniu, ekstra konserwatyzm, ograniczanie wolności innych ludzi

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...