WIEŻA – OD ZNISZCZENIA DO OŚWIECENIA.

„Każda cywilizacja ma własną wieżę Babel „

Tarot-Card-Meaning-The-TowerKarta pokazuje wysoką wieżę na szczycie skalistej góry. Uderzają w nią pioruny, a płomienie buchają z okien budynku. Ludzie w desperacji chcą uciec ze zniszczonego budynku, panuje chaos. Wieża ukazuje ciemność i zniszczenie w skali fizycznej. Sama wieża reprezentuje ambicje zbudowane na fałszywych przesłankach. Piorun rozbija istniejące formy, aby zrobić miejsce na nowe. To może oznaczać nagłe, chwilowe ujrzenie prawdy, błysk natchnienia, który powoduje rozpad struktur ignorancji i fałszywego rozumowania. Piorun jest zorientowany od strony lewej do prawej (z punktu widzenia karty), z nieba na ziemię… od Ducha do materii. Spadające figury odpowiadają przykutym więźniom z karty Diabła. Upadają głową w dół, bo nagły przypływ duchowej świadomości reprezentowany przez błyskawicę całkowicie wywraca wszystkie nasze stare wyobrażenia o istocie życia.

Wieża w pozycji prostej

tower-tarot-valentina-plishchina Ile razy zdarzyło ci siedzieć bezpiecznie w wąskich granicach swojego życia, tkwić wygodnie w urojonych myślach, przekonaniach i oczekiwaniach? I nagle „trrach!”,  Los całkowicie niszczy spokojny i harmonijny obraz. Nagle sobie uświadamiasz, że twoje dotychczasowe życie było oparte na niedoskonałych założeniach, fałszywych myślach, przekonaniach i działaniach. To upokarzające, przerażające, ale konieczne doświadczenie.

Kiedy widzisz wieżę w rozkładzie, możesz czuć strach i niepewność. Jest to czas wielkiego zamętu i zniszczenia. Myślisz sobie, jak mogłem być tak głupi, naiwny, ślepy? Co zrobić w obliczu tej wstrząsającej prawdy? Nieprzespane noce, depresja, smutek, gniew i konfrontacja z klęską. Są to normalne reakcje na poważne zmiany w twoich zewnętrznym i wewnętrznym świecie.

To może być rozwód, śmierć kogoś bliskiego, niewydolności finansowej, problemów zdrowotnych lub utraty pracy, czy też wydarzenia, które przenikają głębię jestestwa, wpływając na ciebie duchowo, psychicznie i fizycznie. Do życia wkrada się chaos

1d085468fd95d12b1f0a283463f4a3ffJeśli wyciągasz wieżę to zadaj sobie pytanie: „Jakie struktury w moim życiu się łamią?” Odpowiedzi warto szukać również na bardziej subtelnych poziomach, w podświadomości.

Najważniejszym aspektem tej karty jest to, że jakiegokolwiek zniszczenie niesie ze sobą stworzenie. Tak więc karta Wieża stanowi przebudzenie oraz mówi o inspiracji, wolności, rzeczywistości i wyzwoleniu z niewoli ułudy. Jest to karta uczciwości i prawości, która przychodzi jak piorun do Ciebie poprzez szokujące i piorunujące wydarzenia życia. Stanowi ona niezbędne doświadczenie, które zmusza do wyjścia z własnej strefy komfortu i prowokuje do wzniesienia się na wyższy poziom samorozwoju. Jednak jak zwykle, wybór należy do Ciebie. Możesz powrócić do samobójczej, restrykcyjnej współpracy z Diabłem, albo sięgnąć po transformację i inspirację Gwiazdy.

17-star-png1Kiedy zaczniesz sięgać do gwiazd, zrozumiesz, że prawdziwe bezpieczeństwo i siła leżą w tobie i swojej relacji z Wszechświatem, a nie w jakimś fałszywym systemie wierzeń lub sztucznie stworzonym świecie. Po doświadczeniu Wieży, możesz być pewien, że będziesz wzrastać w siłę, mądrość i zaczniesz rozwijać zupełnie nowe spojrzenie na życie, którego do tej pory nie dostrzegałeś. Te momenty „upadku” są niezbędne dla rozwoju duchowego i oświecenia. Prawda i szczerość niosą pozytywne zmiany.

Wieża reprezentuje zbudowane przez człowieka wewnętrzne i zewnętrzne struktury. Struktury te stanowią osobistą obronę EGO – maskę, pod którą ukrywają się twoje prawdziwe, wewnętrzne myśli i uczucia. W czasach wielkiego ciśnienia i stresu, struktury te będą testowane i u bardzo wielu ludzi narażone zostaną na ryzyko rozbicia, ujawniając ich prawdziwe oblicze.

Tak, trzeba być bardzo ostrożnym i zdawać sobie sprawę, że pewnego dnia i tak wszystko wyjdzie na jaw.

Wieża zatem prosi o rozbicie starych, skostniałych struktur. Może być to proces bolesny i trudny, jeśli się przeciwko niemu buntujemy. Piorun boży przedzierający się przez zatwardziałości umysłu może spowodować wiele bólu, ale pamiętaj, że Wieża spadnie, czy chcesz, czy nie.

Gdy Wieża ego, oszustwa i iluzji zostaje zniszczona, staniesz się wolny. Zatem warto stawić czoła prawdzie i rzeczywistości bez odrobiny fałszu. Zaakceptuj zmiany i idź do przodu, w kierunku wolności i oświecenia.

Wieża w pozycji odwróconej

 Odwrócone  karta wieży oznacza opóźnienie niezbędnych „zniszczeń”.

Sugeruje, że podczas gdy świadomie chcesz zmian i transformacji to jednoczesnie boisz się tego. Przeczuwasz, że zmiany i przekształcenia niosą ze sobą zniszczenie i ból,więc stawiasz opór. Możesz mieć świadomość, że w celu wprowadzenia zmian, których szczerze potrzebujesz, trzeba przejść przez okres znacznego dyskomfortu. Teraz jest czas, aby przemyśleć i nie bać się podejmowania ważnych decyzji. Oczywiście, stawka jest wysoka i to jest terytorium ryzykowne, ale jeśli naprawdę chcesz wprowadzić w życiu zmiany, to trzeba podjąć pewne ryzyko.

fdgdfgfdgfd Odwrócenie wieży może również oznaczać zmniejszenie stopnia lub skutków zmian, które wkraczają w twoje życie. Możesz zostać przypadkowo ostrzeżony lub głęboko przeczuwać, że nadchodzą. Słuchając wewnętrznego głosu masz czas na przygotowanie się na zniszczenia i unikniecie większych skutków. Przy odrobinie szczęścia może uda ci się zapobiec katastrofie.

Jeśli ta karta pojawia się w twoim rozkładzie to oznacza, że być może Wszechświat próbuje ci coś powiedzieć.

 

Zwróć swoją uwagę i energię do wewnątrz, aby skutecznie opanować duchowe lekcje w niej zawarte