Warsztat Maga, czyli jak przygotować się do sesji tarota.

tNa otoczenie podczas sesji czytania kart składa się kilka fizycznych rzeczy, jak również Twój stan wewnętrzny. Oto pięć cech Two­jego wnętrza, które pomagają przy kartach.
OTWARTOŚĆ. To znaczy bycie otwartym na przyjmowanie informa­cji. To postawa, w której pozwalasz sobie przyjąć to, co karty Ci oferują, bez odrzucania czy zaprzeczania tym rzeczom. Otwie­rając się, dajesz sobie szansę na otrzymanie tego, czego faktycz­nie potrzebujesz.
tarot-card-readings-tarot-card-reading-business-by-MShades

SPOKÓJ. Trudno jest usłyszeć ciche szepty Wewnętrznego Prze­wodnika, kiedy słyszysz tylko hałas. Informacje z Tarota płyną jako delikatne podpowiedzi, uświadamiające pewne rzeczy, któ­re mogą zostać skutecznie stłumione przez niespokojny umysł. Gdy jesteś spokojny, wtedy jesteś niczym spokojne morze, w któ­rym można dostrzec najmniejsze zakłócenie tafli wody.

SKUPIENIE. To bardzo ważna rzecz w przypadku czytania kart. Za­uważyłam, że gdy mocno skupiam się na pytaniu, wtedy dostaję silne i bezpośrednie informacje. Gdy nie potrafię się skupić i je­stem rozkojarzona, karty odzwierciedlają ten stan. Najbardziej dogłębne sesje czytania kart zdarzą się wtedy, kiedy Twoja wola będzie najsilniejsza.

UWAŻNOŚĆ. Gdy jesteś uważny, wszystkie Twoje zmysły są gotowe do działania. Kot jest uważny, gdy obserwuje mysz lub robacz­ka. Nie będziesz polował na swoje karty, ale będzie Ci je trud­niej odczytać, gdy będziesz zmęczony lub znudzony.
82d8c823927256b4d5eb793ed6fc4e33POSZANOWANIE. Karty powinieneś szanować tak, jak każde inne wartościowe dla Ciebie narzędzie. Poszanowanie znaczy być świadomym pomocnego wkładu kart w zrozumienie samego sie­bie. Szanując karty, szanujesz swój wybór i chęć nauczenia się Tarota i pracujesz z kartami w pełnej zgodzie.
Mimo, iż te pięć cech jest przydatnych, to nie są one wymagane. Możesz doświadczyć znaczącej sesji czytania kart bez tych cech, lecz może to być trudniejsze. Najlepszym sposobem na określenie, czy dany czas jest odpowiedni dla sesji to zajrzenie w głąb siebie. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, odłóż sesję na później. Lecz gdy czujesz, że wszystko jest w porządku, wtedy przeprowadź sesję czytania.

Poza stanem wewnęŧrznym, fizyczne otoczenie również warto przemyśleć. Idealne miejsce to takie, które niesie ze sobą poczucie ciszy, spokoju, szacunku. Możesz odczytać karty na zatłoczonym lotnisku, lecz hałas może Cię rozproszyć i uniemożliwić właściwe skupienie. Ponieważ większość sesji będziesz prowadzić we wła­snym domu, zerknijmy więc na to, jak stworzyć w nim odpowied­nie otoczenie dla kart.

Wydziel specjalne miejsce dla sesji czytania Tarota. Korzystanie z tego samego miejsca do kart raz po raz wzmacnia jego energię, co przełoży się na praktykę. Jeśli medytujesz lub praktykujesz modli­twę, możesz te praktyki stosować w tym samym miejscu, ponieważ korespondują one z kartami pod względem intencji i sił duchowych .
cardsPostaraj się uzyskać poczucie oddzielenia wybranego miejsca od reszty domu. Kiedy pracujesz z kartami, możesz zechcieć od­dzielić się od zwykłego świata i udać się do miejsca, które jawi się jak odizolowane od czasu i przepływu zdarzeń. Oddzielny pokój to świetne rozwiązanie, ale wystarczy tylko mały róg pomieszczenia, przedzielony kotarą, firanką, poduszkami czy czymkolwiek, co daje poczucie odgraniczenia.

Postaraj się również stworzyć podniosłą i piękną atmosferę. Umieść wokół siebie przedmioty, które są dla Ciebie ważne. Najodpowied­niejsze są: muszelki, kamienie, kryształy czy rośliny. Talizmany, fi­gurki czy religijne obrazy pomogą Ci przenieść skupienie z tego, co przyziemne na to, co inspirujące. Pomyśl też o obrazach, zwłaszcza stworzonych samodzielnie. Nie zapomnij również o kwiatach, ka­dzidle, świecach, elementach przyjemnych w dotyku oraz o cichej, medytacyjnej muzyce.
Tego typu detale są przyjemne, ale to, czego naprawdę potrze­bujesz, to wystarczająco dużej przestrzeni do wyłożenia kart. Mo­żesz to zrobić na stoliku lub na podłodze. Podłoga bardzo dobrze uziemia, lecz jeśli pozycja na ziemi jest dla Ciebie mało komforto­wa, wtedy stolik będzie lepszym rozwiązaniem. Stoliki z naturalne­go materiału takiego jak drewno czy kamień są najlepsze.

mandala05Jeśli zechcesz, możesz przykryć stolik lub podłogę płótnem lub inną tkaniną. Tkanina taka powinna być naturalna: jedwab, baweł­na, wełna lub len. Kolor tkaniny dobierz ostrożnie, ponieważ kolo­ry też niosą ze sobą własne energie. Czerń, granat czy purpura to najlepsze rozwiązania. Tkanina nie powinna mieć wzorów lub po­winno ich być mało. Dzięki temu ilustracje kart będą się wyróż­niać na jej tle.

Obrusy do wróżenia możesz nabyć TUTAJ >>

Karty przechowuj w pojemniku, by chronić i kontrolować ich energie. Odpowiednie są naturalne materiały pojemnika, takie jak drewno, kamień, muszla czy tkanina. Pomyśl o trzymaniu kart w je­dwabnej tkaninie, nawet kiedy sam pojemnik jest wykonany z innego materiału. Jedwab niesie ze sobą poczucie luksusu, które wzmac­nia Twoją świadomość tego, jak cenne są Twoje karty.

BT22Piękne woreczki do przechowywania talii możesz obejrzeć TUTAJ >>
Karty Tarota przejmują na siebie energię i osobowość tego, kto z nich korzysta. Z tego względu, jeśli możesz, miej osobną talię, któ­ra jest tylko i wyłącznie Twoja. Talia ta będzie Twoim osobistym na­rzędziem komunikacji z Wewnętrznym Przewodnikiem – zechcesz się bliżej związać z tymi kartami.

Kiedy pracujesz z kartami we własnym miejscu, Twoje doświad­czenie może być bardzo silne, ale nie potrzeba do tego żadnych do­datkowych przygotowań. Po prostu używaj kart. To najważniejsza rzecz.