Tarot Illuminati – talia roku 2013

Talia „Tarot Illuminatii” autorstwa Ericka C. Dunne została wydana w drugiej połowie 2013 roku przez włoskiego wydawcę Lo Scarabeo.

Obrazy na kartach są przesycone kolorami i symboliką, długo pozostają w pamięci po tym, gdy kończymy z nimi pracę. Symbolika na kartach odpowiada tradycyjnym znaczeniom talii Ridera Waite’a, więc również początkujący tarociści z powodzeniem mogą z nią pracować. Tym bardziej, że „Tarot Illuminati” zachęca do pracy z nim – jest wprost idealny do medytacji z kartami Tarota.

Illuminati_standard

Małe Arkana przedstawione są w sposób ułatwiający odczyt ich znaczenia. Karty dworskie reprezentują Królowie, Królowe, Książęta i Księżniczki.

Edycja specjalna

kartyTalia ze specjalnej edycji „Illumninati Tarot” zawiera 78 kart o wymiarach 7 x 12 cm. Opakowanie zestawu jest bardzo solidne i zamykane na zamek magnetyczny. Same karty mają pozłacane brzegi, obrazy na nich wydają się sięgać poza krawędzie kart, gdyż nie mają czarnej ramki przy krawędziach karty, jedynie z dołu znajduje się jej nazwa. Do zestawu dołączony został 160-stronicowy podręcznik autorstwa Kim Huggens. Podręcznik jest w całości wydrukowany w kolorze, na błyszczącym papierze. Znajdziemy w nim 4 przykładowe rozkłady kart i opis każdej karty talii „Tarot Illuminatii”. Możemy cieszyć oczy dużymi grafikami Wielkich Arkanów, odszukiwać na nich detale, których jeszcze nie mogliśmy dojrzeć na ich odpowiednikach w talii. Opisy Małych Arkanów zawierają tylko miniaturki obrazów kart.

Zestaw nie zawiera dodatkowego woreczka na karty, ale nie jest to dużym problemem. Dla osób, które zachwyci talia „Illuminati Tarot” jej wydawca przygotował ochronny woreczek na talię, a także dziennik do notatek z rozkładów z obrazem karty „Najwyższa Kapłanka”.