Tarot dla początkujących

tarot dla początkujących

Tarot dla początkujących to bardzo szeroki temat. W tym artykule postaramy się wyjaśnić do czego należy zacząć naszą przygodę z kartami tarota.

Wybór odpowiedniej talii

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z kartami tarota jest zakup odpowiedniej talii. Na rynku mamy do wyboru wiele różnych rodzajów kart na których symbole i sceny są przedstawione w rozmaity sposób. Karty tarota dla początkujących powinny być możliwie proste i czytelne. Najbardziej popularne i najszerzej opisane są karty Ridera-Waite, z tego względu będą one idealnym wyborem dla osób, które dopiero uczą się interpretować tarota. Obrazki znajdujące się na kartach są łatwe w odbiorze, a zarazem przedstawione w estetyczny, cieszący oko sposób.

Jak wróżyć

Na początek powinniśmy skupić się na Wielkich Arkanach, które składają się z 22 kart. Warto dobrze poznać ich symbolikę i stawianie rozkładów ograniczać jedynie do nich. Dopóki nie nabierzemy wprawy najlepiej stosować rozkłady na trzy karty, które sprawdzają się bardzo dobrze i pozwalają uniknąć nadmiaru informacji. Skomplikowane rozkłady wymagają praktyki i doświadczenia w łączeniu ze sobą znaczenia określonych kart i powiązań między nimi. Wiedzę na temat tarota możemy czerpać z książek lub z internetu w którym znajdziemy mnóstwo artykułów i filmów na temat wróżenia. Nie musimy od razu uczyć się na pamięć znaczenia wszystkich kart tylko możemy korzystać z dostępnej wiedzy. Najlepszą metodą nauki tarota jest jednak praktyka, szukanie własnych interpretacji i zdawanie się na intuicję. Dzięki temu po pewnym czasie odkryjemy, że mamy kontakt  z kartami, przemawiają one do nas i coraz lepiej je rozumiemy.

Oczyszczanie kart

tarot dla początkujących

Powszechnie stosowaną praktyką jest oczyszczanie kart tarota po każdym wróżeniu lub wtedy gdy czujemy, że jest taka potrzeba. Pozwala to na pozbycie się negatywnej energii, a zarazem sprzyja zwiększeniu koncentracji. Do wyboru mamy różne sposoby oczyszczania, takie jak przesuwanie kart nad płomieniem świecy, okadzanie za pomocą kadzidełka, stosowanie wahadełka z kryształu górskiego lub układanie obok kart kamieni o właściwościach oczyszczających. Na koniec wróżenia dobrze jest ułożyć karty w odpowiedniej kolejności, co również jest formą ich oczyszczania.

Powiązane artykuły: