Tarot dla początkujących – książka z praktycznym kursem Tarota

Chciałabym podzielić się z Wami informacją o nowej książce do nauki Tarota. Potężna księga ukazała się 17.11.2014 r. i powinna przypaść do gustu zarówno początkującym, jak i zaawansowanym Tarocistom. Dlaczego tak uważam? Z dwóch powodów – było mi dane wziąć ją do ręki oraz zapoznać się z opiniami czytelników jej angielskojęzycznego wydania. Poniżej te opinie oraz nieco więcej o zawartości „Praktycznego kursu Tarota”. Zapraszam do lektury!

Praktyczny kurs Tarota

Książka Praktyczny kurs Tarota podzielona jest na sześć głównych części.

Część I i II zawiera 19 lekcji, które składają się na kurs. Zaczynając od podstaw, lekcje te stopniowo odkryją przed Tobą bardziej zaawansowaną wiedzę. Możesz studiować te lekcje we własnym, indywidualnym tempie. Przeznaczone są dla osób początkujących, ale nawet bardziej zaawansowani tarociści mogą znaleźć w tych lekcjach kilka pomysłów oraz technik.

Część III zawiera ćwiczenia i zadania, które mają wzmocnić idee, których nauczysz się z pierwszego rozdziału. Ćwiczenia te są całkowicie opcjonalne.

Część IV zawiera proste rozwiązania dla niektórych ćwiczeń z drugiej części. Nie są to odpowiedzi w ścisłym sensie, ale drobne sugestie, które pomogą Ci zrozumieć, jakiego rodzaju interpretacji możesz spodziewać się w czytaniu kart.

Część V zawiera informacje na temat każdej z kart Tarota. Będziesz odnosił się do tego rozdziału, przechodząc przez kolejne lekcje, lecz ten przyda się również później, gdy będziesz pracował z kartami już samodzielnie.

Część VI zawiera informacje na temat popularnego rozkładu kart zwanego Krzyżem Celtyckim. Do tego rozkładu odnoszę się przez praktyczny Kurs tarota cały kurs. W tym rozdziale zapoznasz się również z przykładowymi sesjami odczytywania kart w oparciu o wspomniany rozkład.

Jedynym wymogiem przystąpienia do tego kursu jest posiadanie talii Tarota. Książka ta zawiera ilustracje z talii Tarot Uniwersalny autorstwa Roberto de Angelis, która zaś opiera się o popularną talię Waite’a. To dobre talie dla początkujących, ponieważ wszystkie karty w taliach są ilustrowane, co pomaga w uczeniu się. Jednakże jeśli już posiadasz inną talię 78 kart, możesz z niej skorzystać w czasie kursu. Zasady, na których opiera się Tarot, są z reguły podobne, bez względu na stosowaną talię.

Przytoczę opinie, jakie przeczytać możemy na zakładce książki:

„To jedna z najlepszych książek o Tarocie jakie kiedykolwiek kupiłem. Pomimo wielu lat praktyki Tarota, zawsze będę do niej wracał. Jeśli zaczynasz swoją przygodą z Tarotem, koniecznie kup tę książkę. Zaufaj mi, a nie będziesz żałować.”

C. Mascaro, Grants Pass, Oregon, USA

„Książka świetnie, krok po kroku, wprowadza w tajniki Tarota. Obszerne i dokładne opisy kart są proste w zrozumieniu, przez co ułatwiają dalszą pracę. Uwielbiam tę książkę, bo dzięki niej naprawdę zrozumiałem Tarota”.

Psychic One, California, USA

„Dzięki autorce zrozumienie Tarota było dla mnie czymś prostym i przyjemnym, a dzięki licznym ćwiczeniom także poszło mi bardzo szybko. Polecam tę książkę każdemu, kto jest zainteresowany nauczeniem się Tarota.”

Barbara Arbster, Pennsylvania, USA

Dziś można kupić karty w wielu miejscach – w księgarniach, czy po prostu na stronach internetowych, oferujących różnorakie talie. Po zakup tej książki oraz idealnej talii kart Tarota zapraszamy do galerii CzaryMary.pl

Kurs Tarota książka