Ponownie można kupić Tarot Magów Suligi!

Znam kilku tarocistów, którzy marzyli o posiadaniu własnej talii Tarota Magów Jana Wiktora Suligi. Sam byłem jednym z nich. Byłem, bo po wielu, wielu latach (20 tak dokładnie), ta niezwykła talia jest ponownie dostępna w sprzedaży.

A nie było łatwo ją ponownie wydać, gdyż, jak można dowiedzieć się z dołączonej wkładki, po trzecim wydaniu 1994 roku zaginęły oryginalne materiały. Od tego czasu Tarota Magów czasem można było spotkać tylko na allegro. Dopiero teraz, przy użyciu nowoczesnej technologii (czyli zapewne skanera i fotoszopa), z jednej z niewielu dobrze zachowanych talii, udało się przygotować ponownie materiały do publikacji.

Efekt jest więcej niż zadowalający. Karty są dobrze wydrukowane na papierze karcianym (więc przetrwają lata), kolory żywe a czerń głęboka. Szkoda tylko, że do kart nie ma dołączonej książki „Tarot Magów” (w pudełku otrzymujemy samą talię + kartę z jednym rozkładem), na szczęście jednak, książka ta ma być niedługo ponownie wznowiona.

Kolejny minus to cena – wydawca wycenił tę talię na 119 zł. Trochę dużo jak na same karty. Na szczęście tutaj można kupić Tarot Magów taniej. Mam nadzieję, że cena nie odstraszy, bo talia ta warta jest tego, aby znaleźć się w zbiorze każdego tarocisty i maga.