Odwrócone karty – Jak z nimi postępować i co mają do zaoferowania?

 W czasie tasowania talii, niektóre karty mogą wylądować w stosie do góry nogami.

 Odwrócone karty Tarota – jak z nimi postępować i co mają do zaoferowania?

shuffle1

Życie jest energią – prądami sił, które mieszają się razem, tworząc wzorce naszego życia. Każda z kart Tarota symbolizuje konkretną energię, a ustawienie kart pokazuje wspólną energię, która kształtuje daną sytuację. Gdy stawiasz karty, Twoje działania oraz intencje zrównują energię danej sytuacji z kartami, tworząc jednolity obraz w rozkładzie. Im dłużej tasujesz karty, tym więcej energii gromadzą.
W dowolnym momencie, energie te mogą mieć różny poziom. Niektóre będą silne, inne słabe. Niektóre będą wnikać w Twoje życie, inne będą z niego się wycofywać. To, jak korzystasz z tych energii zależy od wszystkich czynników, które mają wpływ na daną sytuację.

Gdy karta jest w pozycji prostej, energia przepływa swobodnie. Jej cechy i właściwości są dla nas dostępne. Gdy karta jest w pozycji odwróconej, do góry nogami, jej energie nie działają w pełni. Mogą znajdować się w swojej wczesnej fazie lub mogą się wytracać. Mogą być niekompletne lub niezrozumiałe dla nas. Właściwości kart są obecne lub przynajmniej ich potencjał jest dostępny, ale nie mogą się w pełni wyrazić.

il_fullxfull.146021324Energia Słońca jest tym, z czym może Ci się kojarzyć – ekspansywna, oświecająca. Słońce w pozycji prostej wskazuje na energię witalności, która jest w pełni dostępna. Czujesz się pewnie, osiągasz sukces. Nadeszła chwila, by błyszczeć. Zaś Słońce w pozycji odwróconej pokazuje, że sama energia jest obecna, ale na niższym poziomie. Witalność jest zredukowana lub ograniczona w jakiś sposób. Możesz czuć się mniej wartościowy, może brakować Ci entuzjazmu. Być może pragniesz wielkości, której nie możesz wyrazić. Pragniesz sukcesu, ale coś Cię przed nim powstrzymuje.

Odwrócona Cesarzowa pojawiająca się podczas sesji dla pary starającej się o dziecko świadczy o tym,  że energia macierzyństwa i narodzin jest obecna, ale w jakiś sposób powstrzymywana. Ciąża jest zablokowana. Karta mówi, że gdy blokada zostanie zlikwidowana, szansa na poczęcie dziecka będzie duża.
Łatwo jest postrzegać odwróconą kartę jako niechcianą. Jednak odwrócone karty nie mają charakteru negatywnego. Wszystko zależy bowiem od tego, czego pragniesz.
Trójka Mieczy reprezentuje energie złamanego serca i zdrady. Jeśli karta ta jest prosta, wtedy bolesne emocje są przyszłością sytuacji.

9cc78d87d5c1ed2383e957eb3a9273e6Odwrócona Trójka Mieczy , to bolesne emocje wciąż są obecne, ale są redukowane. Może to znaczyć, że trudny okres zmierza ku końcowi, lub że czujesz się samotnie, ale tylko odrobinę. Odwrócona Trójka Mieczy jest „sympatyczniejsza” niż wtedy, gdy jest w pozycji prostej, ale wciąż jest znakiem ostrzegawczym. Sam fakt, że nieprzyjemna karta przejawia się w sesji oznacza, że energia tej karty jest obecna w danym momencie.

Znaczenie odwróconej karty można czasem odkryć w małych zwrotach przyjętej interpretacji. Na przykład odwrócony Cesarz może symbolizować potężny autorytet, który jest zrzucany ze swojego tronu. Odwrócona Dziesiątka Buław, również odwrócona, może sugerować wydostanie się spod przytłaczającej odpowiedzialności. To ciekawe, jak tego typu znaczenia pojawiają się w kartach, a jednak nie możesz tego wymusić. Po prostu się zdarzają, gdy tego potrzeba.

Warto przyjrzeć się proporcjom odwróconych i prostych kart w czasie sesji. Gdy wiele kart jest prostych, Twoje energie manifestują się swobodnie i z dużą siłą. Sytuacja jest dobrze rozwinięta, a jej cel jasny. Gdy zaś wiele kart jest odwróconych, znaczy to, że energie są słabe, a sytuacja nie jest zbyt jasna. Być może brakuje kierunku działań lub emocje są zablokowane, pojawia się zniechęcenie lub ograniczenia. Może w Twoim życiu panuje zamęt. Ponieważ energie nie są dobrze rozwinięte, można je w dowolną stronę nakierować.

tumblr_nnr01cju781qcqgi8o2_1280Spróbuj przetestować odwrócone karty. Gdy czujesz się na to gotowy, wypowiedz na głos swoją intencję ich użycia. Możesz powiedzieć:

„Postanowiłem interpretować odwrócone karty w moich sesjach Tarota”.

W ten sposób wzmocnisz swoje postanowienie. Po pewnym czasie, gdy stwierdzisz, że stosowanie odwróconych kart Ci odpowiada, możesz włączyć je do swoich regularnych sesji. Jeśli jednak Ci to nie odpowiada, możesz zaprzestać stosowania odwróconych kart, po prostu to postanów. Najlepiej jest jednak zdecydować się albo na jedno, albo na drugie, niż czasem stosować odwrócone karty, a czasem nie.

tarot___black_and_white_by_millielovesyou-d4p9odaŻycie to ciągły przepływ energii – cudowny taniec prowadzony przez duszę. Gdy już zrozumiemy ten przepływ i ruszymy wraz z nim, wtedy wszystko stanie się możliwe. Możemy kierować energie świadomie, w dowolnym kierunku lub pozwolić im, by zabrały nas tam, gdzie powinny. W obydwu przypadkach, odwrócone karty dodają nowego wymiaru do stawiania kart, który to wymiar pozwoli Ci bardziej docenić rolę energii w Twoim życiu.


9788363965662,1Inspiracją do napisania artykułu stała się książka „Praktyczny kurs Tarota”, która możesz znaleźć TUTAJ >>