Od czego zacząć naukę Tarota?

Czekając na upragnioną talię kart Tarota dobrze jest w między czasie założyć specjalny zeszyt, w którym będziesz zapisywać swoje rozkłady, wnioski, odczucia ? jest to bardzo pomocne zarówno do nauki jak i do sprawdzania postępów i prawidłowości interpretacji.

Warto na początku poświęcić trochę czasu na poznanie kart Tarota oraz tego, co symbole na kartach znaczą dla mnie. Możesz codziennie, przy zapalonej świeczce wykładać przed sobą na stole jedną (kolejną) kartę Tarota. Wycisz umysł, pozbądź się niepotrzebnych myśli i zacznij patrzeć na kartę jednocześnie obserwując jakie reakcje w ciele oraz jakie myśli nasuwają się kiedy patrzysz na nią. Zapisuj w zeszycie wszystko, z czym Ci się dana karta kojarzy. Nawet jeśli uznasz, że coś jest głupie czy mało ważne to też zapisz.

Jeśli starczy Ci Siły Woli na takie przemedytowanie każdej z 78 kart Tarota (no choć 22 Wielkich Arkanów) to po 3 miesiącach będziesz miał czy miała w swoim zeszycie swą własną książkę Tarota. Wiedza zdobyta w ten sposób jest bezcenna ? bo w 100% jest to Twoje Rozumienie Symboli Tarota.

Z jakich książek korzystać? Na rynku jest wiele książek Tarota i każda z nich przekazuje inne spojrzenie na karty ? bo ilu Tarocistów ? tyle sposobów rozumienia kart. Jeśli czytając książkę z czymś się nie zgadzasz, bo sprawdziłaś że jest inaczej, czy mocno czujesz, że dla Ciebie dana karta coś innego znaczy ? to trzymaj się swojej intuicji. Bo to jest najlepszy dla Ciebie przewodnik i nauczyciel Tarota.

Jeśli zdecydowałeś/aś się na popularne karty Rider Waite lub oparta o ich symbolikę talię, to wręcz niezbędne jest zdobycie 2 moim zdaniem najlepszych w Polsce książek o Tarocie napisanych przez Barbarę Antonowicz: ?Tarot intuicyjny ? Wielkie Arkana? i ?Tarot intuicyjny ? Małe Arkana?.

Oczywiście te 2 tomy polecam wszystkim, którzy pracują z kartami, bo pomimo, że dosyć szczegółowo opisywana jest symbolika talii Rider Waite to oprócz tego jest są to wspaniałe podręczniki do intuicyjnego poznawania znaczenia kart Tarota oraz do wewnętrznej pracy nad samym sobą w oparciu o tajemnice Tarota. Książki są napisane w jasny sposób, pełne medytacji, pytań do przemyślenia, interpretacji znaczeń do których tak naprawdę dochodzi się samemu. Dla Basi Antonowicz Tarot przede wszystkim to klucz do naszego wnętrza, naszej duszy i psychiki na zrozumieniu którego można tylko skorzystać i pomóc sobie i innym.Wartą polecenia pozycją jest również napisane przez Basię Vademecum Tarota ? książka będąca zebraniem najbardziej praktycznych i ważnych informacji o znaczeniu poszczególnych kart oraz nauce wróżenia z Tarota. Ja do tej książki sięgam ostatnio często, kiedy potrzebuje na szybko jakiejś informacji czy nowego rozkładu. Znajdziecie w niej też dużo ?tricków? jak ustalanie czasu, szybka interpretacja sytuacji w oparciu o 1 książke, czy opisy konkretnych rozkładów z interpretacjami. Do książki dołączony jest bezpłatny program na płycie CD, dzięki któremu każdy może na komputerze rozkładać karty Tarota (program umożliwia tylko zastosowanie jednego rozkładu na 3 karty oraz do każdej karty jest bogaty opis jej znaczenia)

Właśnie zacząłem przeglądać Vademecum Tarocisty Hajo Banzchafa ? zapowiada się super ? jak doczytam do końca to powiem, czy jest to tak dobra książka jak o niej się mówi. Na razie bomba

To tylko kilka z ponad 30 książek traktujących o Tarocie. Na stronach TarotNet.pl postaramy się z czasem umieścić recenzję większości z nich. Jeśli ktoś chciałby napisać swoje, zapraszamy.

A co dalej? Dalej dobrze jest codziennie rano wyciągać jedną kartę (oczywiście lewą ręką) na dany dzień i obserwować, jak wibracja tej karty odzwierciedla się w Twoim życiu ? a pod koniec dnia dobrze jest w zeszycie do Tarota zanotować co się wydarzyło.

Dobrze jest też na początku trzymać się jednego ? dwóch prostych rozkładów kart ? i nauczyć się ich dobrze. Przykłady może podam następnym razem…

I tak powoli możesz zaczynać swoją drogę odkrywania tajemnic Tarota.

Jeśli pojawią się jakieś pytania, wątpliwości czy może coś jest niejasne ? proszę tylko dodać komentarz do tego artykułu (formularz na dole) ? wtedy ja i mam nadzieję inni czytający pomogą wam w znalezieniu odpowiedzi. Dzięki temu następni czytający od razu będą mogli znaleźć odpowiedzi na podobne kwestie.

Bardzo również zalecam przeczytanie wszystkich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie ? są one tutaj ? być może na większość z Waszych pytań już udzieliłem wcześniej odpowiedzi.

Życzę samych trafnych interpretacji, KluSeX