Magiczne Medytacje z Kartą Tarota

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Do nich zalicza się na przykład bardzo luźna forma medytacji. Uczeń koncentruje się na danej karcie, zgłębia jej symbolikę, zastanawia się nad znaczeniem i odpowiednikami jej symboli i przygląda się przebiegającym przez umysł myślom.

Następna metoda jest trudniejsza i w żadnym przypadku nie można z niej korzystać, jeśli się nie wykona Mniejszego Rytuału Odpędzenia Pentagramu – prostej ceremonii dostępnej w każdej poważnej książce magicznej – na początku i końcu każdej operacji. Zasadniczym celem rytuału Pentagramu jest zabezpieczenie przed pojawieniem się poważnego niebezpieczeństwa w trakcie tego ćwiczenia : obsesji. Na całe szczęście trudno jest osiągnąć sukces w tej operacji bez wcześniejszego doświadczenia w ćwiczeniu umysłu, lecz niezależnie od tego niestaranność techniki zwykle prowadzi do niezdrowych i niezrównoważonych myśli i uczuć. Oto jaka jest procedura:

1. Wykonaj Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu.

2. Usiądź na twardym krześle z twarzą zwróconą na Wschód. Oddychaj powoli, głęboko, miarowo. Niechaj umysł się uspokoi.

3. Zamknij oczy i wyobraź sobie wybraną kartę tarota.

4. Wyobraź sobie, że znajduje się ona na drzwiach.

5. Wyobraź sobie, że sam idziesz przez te drzwi. (Stanowi to zazwyczaj trudność.)

6. Bądź ciągle świadom skutków swego doświadczenia, które przypomina raczej sen, i w nic nie wierz. Może ci się nawet wydawać, że napotykasz szlachetne istoty, które mają ci coś bardzo ważnego do przekazania, ale równie dobrze mogą przynależeć one do twojej nieświadomości, a te wielkie „objawienia” to twój wewnętrzny dialog.

7. Doświadczenie może spontanicznie dobiec końca, przez co obudzisz się jakby ze snu albo sam je zakończysz, wracając z powrotem przez drzwi do twardego krzesła.

8. Wykonaj Mniejszy Rytuał Odpędzenia Pentagramu.

9. Natychmiast zapisz swoje doświadczenie.

10. Sprawdź symbolikę w Seven Seven Seven (Crowley) lub podobnym dziele. Jeżeli to, co zobaczyłeś i usłyszałeś, odpowiada symbolice danej karty, oznacza to, że w wyniku tego doświadczenia rozwinęło się twoje zrozumienie tej karty.

11. Jeżeli zebrane informacje nie odpowiadają symbolice karty – i, na przykład, medytując nad Eremitą posiadałeś jaskrawo żółte wizje – oznacza to, że spędziłeś czas na bezsensownym umysłowym dryfowaniu.

Jest to fragment z książki o życiu i magii Aleistera Crowley’a pt „Dziedzictwo Bestii” – kliknij aby dowiedzieć się więcej o tej książce

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...