Jak oczyścić „brudną” talię kart Tarota?

Co zrobić, jeśli twoja talia tarota staje się „brudna”?

tarot2Prawdopodobnie jest to problem, przed którym w pewnym momencie staje każdy tarocista. W procesie obsługi talii tarota, talia może się zabrudzić zarówno fizycznie jak i energetycznie. Najbardziej skutecznymi sposobami przygotowania talii tarota do nowej sesji jest oczyszczanie wodą i ogniem.

Rzućmy okiem na dwie sytuacje, w których karty można uznać za „brudne”.

Jeśli talia jest fizycznie brudna, to przy pomocy wilgotnego wacika, zamoczonego w wodzie z mydłem delikatnie czyścimy jej powierzchnię. Należy przy tym pamiętać, aby wacik był mocno wyciśnięty, zbyt dużo mydła też nie jest zalecane. Ważne jest, aby przed złożeniem karty były idealnie suche, w przeciwnym wypadku mogą się posklejać lub zniekształcić. Znane są przypadki tarocistów, którzy odtłuszczali swoje karty alkoholem. W tym przypadku zalecam ostrożność, gdyż alkohol lub rozpuszczalnik oprócz tłuszczu może zachłannie zmyć również i grafikę.

Druga sytuacja jest bardziej problematyczna, kiedy to nasza talia tarota zabrudzi się energetycznie. Zdarza się to najczęściej w pracy z  „młodymi” taliami tarota. Wypróbowane talie są bardziej odporne na takie problemy, a w niektórych przypadkach przepełnione energetyka właściciela same się oczyszczają.

Oto przykład tego, jak talia kart może się energetycznie zanieczyścić: młoda dziewczyna, która ma niewielkie doświadczenie w kontaktach z tarotem, wyszła z domu pozostawiając talię w widocznym miejscu. Jej matka odkryła talię kart i zaczęła dotykać i badać je. Towarzyszyły jej takie uczucia jak gniew, ciekawość, sceptycyzmu, rozczarowania i tak dalej. To przerwało połączenie między talią kart i dziewczyną.

Więc jak można skutecznie oczyścić talię tarota?

 Oczyszczanie wodą

ibxmBItTY5pc0FDo wykonania tej czynności będzie potrzebny zwykły słoik wolny od wszelkich etykiet i naklejek Wielkość słoika powinny być wystarczająca, aby pomieścić całą talię kart tarota bez ich niszczenia. Najlepiej jest umieścić w nim talie w swoim pierwotnym układzie, takim jaki zastaliśmy po ich rozpakowaniu z fabrycznego opakowania. Po włożeniu kart do słoika, zamknij go najlepiej jak potrafisz. Zaleca się, aby uszczelnić pokrywę słoika woskiem. Umieść zamknięty słoik pod bieżącą zimną wodą przez około 20-30 minut.

Istotą tego procesu jest oczyszczenie talii mocą żywiołu wody. Czyniąc to, ważne jest, aby wizualizować wysoki, piękny wodospad, który myje talię, oczyszcza ją i zabiera cały brud z niej. Możesz przy tym słuchać relaksującej muzyki z dźwiękami natury w tle.

Idealnymi warunkami do wykonywania takiego oczyszczenia jest moczenie słoika z kartami w czystym strumieniu, w zaciszu natury.

Należy również pamiętać, że zanurzenie słoika w stojącej wodzie nie daje takiego samego efektu czyszczenia, jak umieszczenie go pod bieżącą wodą. Mimo, że umieszczenie jej w wodzie zmienia właściwości fizyczne i energetyczne to wyniki nie będą wystarczające do tych, które staramy się osiągnąć.

 Oczyszczający ogień

fire_lionTo jest druga metoda, która zwykle następuje po pierwszej. Talia kart powinna być uporządkowana  tak, jak to było na samym początku, zaraz po kupieniu. Kładziemy talie na stole, a sami zwracamy się w kierunku północnym.

Następnie karty otaczamy czterema świecami. Typ świec dostosuj indywidualnie według swojego uznania. Możesz je znaleźć TUTAJ >> Aby ochronić swoją talię kart przed zabrudzeniem woskiem lub parafiną nakryj je czymś lekkim np. bibuła. Talia i świece powinny być ułożone w taki sposób, że gdy płomień świecy będzie się dopalał będzie znajdował się niżej od ostatniej karty w talii.

Znaczenie tej procedury jest takie, że świece tworzą „krzyż”, który przechodzi przez talię z góry do dołu. Dlatego lepiej nie używać bardzo długich świec, ponieważ mogą palić się przez długi czas. Najważniejsze częścią jest to, aby na początku światło świecy było wyżej od leżącej talii, a na końcu dopalało się poniżej jej poziomu, chodzi o zadziałanie efektu „krzyża”.

Oczyszczający żywioł powietrza

wilkTak jak w przypadku poprzednich dwóch metod zaleca się karty ułożyć według pierwotnego porządku.  Jeśli nie mamy na to wystarczająco czasu to zabezpieczamy talię kartą „strażnikiem” ( zazwyczaj jest to Mag, Kapłanka ub Głupiec – oni chronią nasza talię od „złych mocy” – kładziemy jedna z nich na samym spodzie, jako ostatnią kartę.

Tak uporządkowana talię okadzamy nad znanym z właściwości oczyszczających kadzidłem, tj. szałwia biała, drewno Paolo Santo, sandałowiec i in. które możesz znaleźć TUTAJ >>

Podczas kąpiel w dymie wyobrażamy sobie jak dym przenika przez każda kartę i neutralizuje zanieczyszczenia. proces powinien trwać tak długo, aż poczujemy, że talia jest czysta.


 

 

Należy pilnować, aby proces oczyszczania przebiegał w spokoju, bez zakłóceń, w atmosferze skupienia i medytacji.

W zasadzie to oczyszczanie talii tarota nie jest tak często konieczne jak powszechnie się nam wydaje.

Prawdziwym powód potrzeby do przeprowadzenia oczyszczenia powinien być związany z utratą kanału łączącego karty z rozkładającym je, co może znacząco wpłynąć na rezultat końcowy sesji tarotowej.  Innym powodem może być osobista antypatia.

Uwaga

Musisz wiedzieć, że podczas czyszczenia talii tarota, karty stają się „wyjałowione” i tracą część wypracowanej wspólnie z tobą  energii i swoich doświadczeń, więc należy być ostrożnym i robić to, kiedy rzeczywiście zachodzi taka potrzeba.