Ideał dla wielu, czyli Cesarzowa w roli głównej

W tarocie oznaczona numerem III. Kochająca żona i matka, kobieta urodziwa, o silnym charakterze, otoczona naturą… Karta tarota Cesarzowa – to właśnie o niej mowa. Znana jest także jako Władczyni i często uważana za ucieleśnienie ideału mężczyzn. Co jeszcze można o niej powiedzieć?

Cesarzowa

Karta Cesarzowa z talii „Tarot Uniwersalny„.

Znaczenie karty Cesarzowa

Tarotowa Cesarzowa to opiekunka życia. Symbolizuje ona przede wszystkim narodziny. Należy przez to rozumieć zarówno macierzyństwo, jak i pojawienie się jakiejś idei, pomysłu, celu w życiu. Cesarzowa to symbol matczynej i małżeńskiej miłości, emanuje ona pięknem, radością i ciepłem. Jest kobietą spełnioną i zadowoloną z życia, szczęśliwą na co dzień. Z pewnością to opiekuńcza matka, będąca dla swoich dzieci autorytetem – nie oznacza to jednak, że w wirze codziennych, matczynych spraw zapomina o własnym życiu i przyjemnościach. Otacza ją niemała ilość adoratorów, a elegancja i kobiecość to jej drugie imię. Można śmiało powiedzieć, że każda kobieta w pewnych momentach bywa Cesarzową!

Jak interpretować kartę?

Pojawienie się karty tarota Cesarzowa w aspekcie pozytywnym oznacza głównie narodziny, płodność, niejednokrotnie ciążę. Być może długo skrywana chęć założenia rodziny przyniesie owoce… Macierzyństwo to jednak nie jedyne jej znaczenie. Kartę można interpretować również jako obfitość materialną i dobrobyt, powodzenie w interesach w najbliższym czasie.

Jeśli mowa o aspekcie negatywnym, oznaczać może pewnego rodzaju materializm, próżność, lenistwo. Niewłaściwe gospodarowanie środkami finansowymi, a nawet ukazywanie w złym świetle własnego ciała – z tym właśnie karta tarota Cesarzowa się kojarzy. Ponadto niejednokrotnie symbolizuje ona problemy związane z macierzyństwem – z samą ciążą czy rolą matki. Warto jednak pamiętać, że karta Cesarzowa sugeruje, aby cieszyć się danym dniem – nigdy nie wiemy, jakie pomysły przyniesie kolejna godzina!