Głupiec

Nasz Głupiec kroczy zapatrzony w błękitne niebo, tuż za nim świeci piękne słoneczko, ale on przecież stoi nad przepaścią, następny krok może zakończyć się tragicznie. Ale, jak to się potocznie mówi? głupi to ma szczęście! On zapewne wcale nie spadnie, ten podskakujący u jego stóp piesek za chwilę odwróci jego uwagę, odciągnie od przepaści. Głupiec może nawet wcale nie będzie wiedział, że przed sekundą omal nie spadł? po prostu odda się radosnej zabawie ze swoim białym kundelkiem.

Głupiec fenestra tarot

Wszyscy jesteśmy dziećmi Wszechświata ? i ten Wszechświat się o nas troszczy, podsyła nam takie białe kundelki, które odciągają nas od życiowych przepaści? Raz tym białym pieskiem jest kolega, raz matka, raz autobus który uciekł?. Nawet nie zawsze wiemy, że Ktoś nas uratował. I to też chciał przekazać Artur Waite ? obraz miał wyglądać tak, jakby w ostatniej chwili Głupca złapał Anioł.

Zwróć uwagę, że tego wszystkiego nie widać. Dopiero gdy wczujesz się w kartę wiesz, że ten piesek nie da Głupcowi spaść? Czy słyszysz jak radośnie poszczekuje? Widzisz jak wywija młynki swoim białym ogonkiem, jak kręci się w kółko zapraszając do zabawy?

Głupiec symbolizuje chaos jako system. Bo to z chaosu wszystko powstaje? Tam gdzie pozornie wszystko jest poplątane i nie ma sensu, tam powstanie coś nowego? Czasem kluczem do sukcesu jest spontaniczne działanie bez planu. Pamiętajmy, że Głupiec nie oznacza kogoś nieinteligentnego – on jest uosobieniem spontaniczności i beztroski, dziecięcej radości i opieki Sił Wyższych. To także archetyp naszej ziemskiej wędrówki przez życie. Rodzimy się, żyjemy, idziemy przed siebie? W zasadzie nie bardzo wiemy po co, ani dokąd.

Jako adept Tarota, jesteś Głupcem. Oto dziś trzymasz w dłoniach talię z przedziwnymi obrazkami, nie masz pojęcia jaki jest potencjał tej chwili? Jeszcze nie wiesz dlaczego uczysz się tarota ? prawdopodobnie po prostu miałaś ochotę, pomysł znikąd pojawił się w Twojej głowie, postanowiłaś kupić talię?

Jeszcze nie masz pojęcia dokąd naprawdę zaprowadzi Cię ta podróż. Będziesz kolejno przechodziła przez dwadzieścia jeden Arkanów, doświadczała ich? uczyła się rozumieć.

Któregoś dnia staniesz się Magiem.

Numer tej karty to ZERO. Zero oznacza początek, ducha, jajko z którego coś się narodzi. Zero to również chaos, nic. W Tarocie tylko Głupiec ma numer zero, gdyż jest on Bohaterem wędrującym przez Wielkie Arkana ? w kartach klasycznych odpowiednikiem Głupca jest Joker.

SŁOWA KLUCZE:

+ spontaniczność, radość, wolność, podróżowanie dla samego podróżowania, kreatywny potencjał, beztroska, dziecko, niewinność, entuzjazm, ufność, rozpoczynanie wszystkiego od nowa, czas chaosu z którego zrodzi się coś nowego, przygoda.

– głupota, naiwność, infantylizm, brak odpowiedzialności, niedojrzałość, dziecinność, smutek, zła decyzja, bycie ?zerem?, nieostrożność, uleganie złym wpływom.