Dark Angels Tarot

LoScarabeo wyprodukował kilka talii, w których poznajemy ciemną stronę człowieczeństwa. Jednak Dark Angels Tarot idzie o krok dalej i bada obecność duchowej istoty w ostatnich dniach zagłady ludzkości. Koncepcja ich jest taka, że Bóg nie odwrócił się od zniszczonej ziemi, dzięki czemu niektóre anioły litościwie towarzyszą ludzkości do końca ich świata.

Styl Luca Russo, jest trudny do sklasyfikowania. Paleta jest bardzo ograniczona, to zanieczyszczona czerń i biel. Obecne tam kolory są wyciszone. Styl lekki, niemal gotycki. Grafika w stylu fantasy, emanuje z niej smutek

DarkAngels_swords_06LoScarabeo tym razem nie zamieściło na kartach nazw. Wielkie Arkana oznaczone są cyframi rzymskimi, a każdy dwór został wyszczególniony standardowym symbolem w dolnej części karty i numerem w górnej. Żadne słowa nie pojawiają się na kartach.

Podczas gdy większość postaci ma skrzydła aniołów, czasami są pokazane interakcji z ludźmi. Dominuje tu nastrój poczucia smutku i straty wynikający z kontekstu „końca dni ’, to poczucie straconego czasu i utraconego sensu życia. Biorąc pod uwagę, że prawie każdy przechodzi przez tego rodzaju uczucia w swoim życiu, ta talia ma swoje miejsce w odbiorze czytającego karty. Talia głęboko dotyka lęku przed śmiercią, starością, przemijaniem.

Oto przykładowa interpretacja 6 mieczy:

„Przewoźnik ma swoją cenę, ostatnia podróż trwa najdłużej”.

 

Karty są średniej wielkość, a wykończenie i jakość są wspaniałe.

Na rynku polskim dostępna jest w każdym, dobrze zaopatrzonym sklepie ezoterycznym. Zajrzyj do CzaroMarowej Galerii TUTAJ >> i sprawdź jej aktualną cenę.