Cesarz w kartach Tarota

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Po Cesarzowej w Wielkich Arkanach Tarota spotykamy Cesarza. Wraz z Cesarzową tworzy on parę ziemskich rodziców Głupca. Cesarz siedzi na kamiennym tronie, o solidnych podstawach. W ręku trzyma berło, symbol władzy. Tron zdobią głowy Baranów, znaku zodiaku przypisanego do karty Cesarz. Pod piękną szatą widać, że nosi ciężką zbroję – rządzi, ale jest też przygotowany do tego, że w każdej chwili konieczna będzie walka o to, co jest mu podległe.

Cesarz z talii "Tarot Uniwersalny"

Karta Cesarz z talii „Tarot Uniwersalny”

Znaczenie karty Cesarz

Głupiec spotykający na swojej drodze Cesarza uczy się sam stawiać czoła ziemskim wyzwaniom, a także żyć według wytycznych, które sam musi dla siebie stworzyć.

Słowami kluczowymi karty Cesarz są: władza, stabilizacja, działanie, rozsądek, ochrona, dyscyplina.

To silna osoba, zdecydowana, godna zaufania, gotowa do czynu. Cesarz ma silny charakter, wnikliwy umysł. Uosabia autorytet, stabilność i zdrowy rozsądek.  Jest cenionym przywódcą. Potrafi zadbać o wszystko i dopilnować, żeby wszyscy byli bezpieczni. Jest obrońcą. Może wskazywać na żołnierza, policjanta, strażaka.

Cesarz symbolizuje też ojca, więc w rozkładzie pokaże stosunek do niego, a także stosunek do innych mężczyzn (zarówno w przypadku kobiety, jak i mężczyzny).

Karta Cesarza związana jest również z pracą, naszym stosunkiem do niej i do wszystkiego, co się z nią wiąże: odpowiedzialnością, sumiennością, dyscypliną. W rozkładzie jako osobę może więc wskazać naszego pracodawcę.

W chaotycznej sytuacji karta Cesarz wskazuje na potrzebę zorganizowania się.

Cesarz w pozycji odwróconej

Różnica między byciem cenionym przywódcą a tyranem polega na tym, że w otoczeniu przywódcy ludzie nie drżą z trwogi. Melissa Cynova

W tej pozycji Cesarz pokazuje brak rozwagi i odpowiedzialności oraz postawę nieliczenia się z innymi ludźmi i narażania innych w imię idei. Może wskazywać na sztywną lub upartą mentalność, osobę dominującą i apodyktyczną, pozbawioną wewnętrznego połączenia duchowego, przekonaną o własnej nieomylności.

Karta Cesarza pochodzi z polskiej edycji talii „Tarot Uniwersalny”, którą znajdziesz tutaj >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...