Akcesoria do Tarota

Masz już książkę do nauki wróżenia. Jesteś w trakcie jej lektury. Zaczynasz myśleć o zakupie własnej talii. Orientujesz się w dostępnych na polskim rynku taliach i wybierasz odpowiednią dla siebie. I wtedy stajesz przed wyborem: kupić coś jeszcze, czy talia kart wystarczy? Postaram się pomóc podjąć dobrą decyzję i dobrać niezbędne akcesoria do Tarota.

Wśród dostępnych dodatkowych akcesoriów do Tarota masz ogrom możliwości. Oprócz tych podstawowych – obrusa do wróżenia, woreczka do przechowywania kart, są też mniej oczywiste – akcesoria, dzięki którym stworzysz wróżebną atmosferę, bądź specjalny dziennik, w którym zapisywać będziesz swe wnioski z rozkładów kart.

Moim subiektywnym zdaniem przyda Ci się na pewno woreczek na talię. Nie musisz go kupować, w wersji ekonomicznej możesz uszyć go sam(a), czy w najprostszej wersji owinąć talię kawałkiem materiału. Na pewno woreczek będzie dobrą inwestycją, bo dzięki niemu ochronisz swoją talię nie tylko przed uszkodzeniami, czy kurzem, lecz również przed wpływem negatywnych energii.

Jeśli zdecydujesz się na zakup woreczka – zwróć uwagę na to, że możesz dopasować go nie tylko do własnego gustu, lecz również do rodzaju talii, jaki masz zamiar zakupić. Na rynku dostępne są nie tylko jednobarwne woreczki na karty Tarota, możesz również wybierać z woreczków, których motyw przewodni pochodzi z talii kart.

Satynowy woreczek dwa smoki - Draconis (na karty Tarota)Czerwony obrus do wróżb i magii Dziennik Celtycka Wróżka

Wróżenie na obrusie z pewnością ma mnóstwo zalet – oprócz tego, że karty lubią czystość i swoistą odświętność przy wróżeniu, dobrze jest zabezpieczyć je, by dłużej nam służyły. Nie musi to być specjalny obrus, jednak dobrze byłoby, gdybyś przeznaczył(a) jeden obrus tylko do wróżebnych celów. Jak w przypadku woreczków, kupując obrus w specjalistycznym sklepie będziesz miał(a) możliwość wyboru ciekawego wzoru.

Przyda Ci się również dziennik przepowiedni. Zapisując to, co wyczytasz z kart, będziesz mógł(mogła) sprawdzić, czy Twoja interpretacja była słuszna. Wiadomo – na początku przyszłość może być niejasna, a wnioski niejednoznaczne. Z czasem nabierzesz doświadczenia, a zapisywanie pomoże Ci się uczyć. W tym celu wystarczy Ci zwykły zeszyt. Podobnie jak w przypadku obrusu – powinien być przeznaczony tylko do tego jednego celu.

Ostatnia rzecz o której chciałabym wspomnieć, to atmosfera, w której dane Ci będzie interpretować to, co mówią Ci karty Tarota. Do próby zajrzenia za zasłonę przyszłości nie są potrzebne konkretne akcesoria. Ważne, żebyś znajdował(a) się w otoczeniu ulubionych przedmiotów, czy zapachów. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś(aś) – proponuję, byś spróbował(a) przepowiadać przyszłość, zapaliwszy ulubione świece, czy kadzidła. Odprężony, zrelaksowany umysł szybciej będzie odczytywał to, co zapisane zostało w kartach. Powodzenia!