5 pucharów – karta emocjonalnego wzrostu.

cups05Piątka Pucharów to karta, która oznacza trudności i straty. Postać w karcie nosi czarny płaszcz, w którym ukrywa twarz w pozornej rozpaczy. U jego stóp jest pięć kielichów, z których trzy są rozbite, a dwa nadal całe.

Postać jest tak skupiona na zniszczonych pucharach, że zdaje się nie zauważać tych ocalałych.

Przed nią przepływa potężna rzeka odgradzająca od zamku widocznego w oddali. Po jego prawej stronie jest most, który może doprowadzić do bezpiecznego domu znajdującego się po drugiej stronie rzeki. Pomimo, że ta karta ma silną cechę straty i ucisku, ma również swój pozytywny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Główne przesłanie tej karty to pytanie:

Czy Twoja szklanka w połowie pełna czy w połowie pusta?

5 pucharów w pozycji prostej

Piątka Pucharów oznacza brak realizacji lub osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Czujesz się zawiedziony, że sytuacja nie zmieniła się, twoje nadzieje zostały rozwiane. W związku z tym użalasz się nad sobą i tym co zostało utracone. Woda wyciekająca z kielichów oznacza, że ​​przyczyna żalu jest bardziej emocjonalna niż finansowa.

14666587150_6499e59dea_mPiątka Pucharów sugeruje, że masz problemy z puszczaniem przeszłości i uczeniem się na własnych błędach. Ta karta może często odzwierciedlać osobę, która jest pogrążona w przeszłości i nie da rady wydostać się z tego stanu, nie dostrzega perspektyw na nowe możliwości. Gorzkie wspomnienia z przeszłości wciąż przeszkadzają, dominuje tu ogromne poczucie winy z powodu swoich niedoskonałości. Może ci się wydawać, że nie ma wyjścia z tej sytuacji, ale Tarot zawsze pokazuje z jednej strony problemy, a z drugiej zaś rozwiązania..

W tej sytuacji konieczne są przebaczenie zarówno sobie jak i osobom, które być może cie zawiodły.. Być może trzeba ponownie ocenić swoje oczekiwania, które doprowadziły do ​​tego zawodu. Może były zbyt wygórowane?

Pamiętaj też, że z perspektywy czasu wszystko wygląda inaczej, a mądrość która wypływa z błędów jest niezastąpiona. Zastanów się jakie lekcje można przyjąć z tych doświadczeń. Nawet wtedy, gdy sprawy idą wbrew twoim oczekiwaniom, zawsze można znaleźć coś pozytywnego.

Chociaż prawdą jest, że wiele zostało stracone to niektóre z pucharów na tej karcie pozostają całe. Zamiast patrzeć na sytuację z pozycji „szklanka jest w połowie pusta”, popatrz „szklanka jest do połowy pełna”!

5 pucharów w pozycji odwróconej

Pokazuje wyjście z żalu, a także akceptację przeszłości. Teraz zaczynasz zdawać sobie sprawę z pełnego znaczenia wydarzeń z przeszłości i doceniasz lekcje płynące z przebytych doświadczeń.

Uświadamiasz sobie w szerszym aspekcie, że te bolesne przygotowują cię na późniejsze wydarzenia. Jesteś gotowy przyjąć dwie pozostałe filiżanki, które są pełne wzrostu emocjonalnego i z otwartym sercem ruszyć w dalszą podróż.3