365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki.

illu_365_tarot_front_72dpiOto w końcu pojawiła się pozycja, która wypełnia lukę na rynku księgarskim jeśli chodzi o tematykę tarotową. Nie znalazłam do tej pory jeszcze książki zawierającej 365 rozkładów karcianych, przyporządkowanych tematycznie do każdego dnia.

Podobnie jak wielu niekoniecznie początkujących tarocistów lubię sobie zacząć dzień od maleńkiego  rozkładziku, co by zaczerpnąć inspiracji do działania lub spotkać się ze sobą w symbolicznym świecie Tarota. Wyciągam sobie wtedy jedną kartę dnia lub też stosuję stary sprawdzony rozkład… nuuudaaa!

Każdy tarocista wie, jak wielka moc Tarota drzemie w postawionych w pytaniach.

Znane jest powiedzenie”Na głupie pytanie – głupia odpowiedź”. Idąc za tym tropem można by ukuć kolejne stwierdzenie: „Na mądre pytanie – mądra odpowiedź”.

W tej książce oprócz autorskich rozkładów na każdy dzień, bazujących na historycznym lub magicznym wydarzeniu związanym z danym dniem znalazłam świetnie postawione pytania ułożone do każdego z ustawień. Pozwalają nam one wyczerpująco zinterpretować rozkład.

Dodatkowa zaletą książki są ciekawostki związane z symboliką tarot.

Oto przedstawiam losowo wybraną stronę z książki, wypadło na dzień 20 września, któremu autorka przypisała kartę Arcykapłanki.

 

20 WRZEŚNIA – ZMYSŁOWOŚĆ SOPHII LOREN

Tego dnia
Sophia Loren, wiecznie piękna włoska królowa ziemskiej zmysłowości, urodziła się tego dnia w 1934 roku. Uosabia ona idealną kombinację klasy i europejskiej zmysłowości.

Streszczenie rozkładu
Czy jesteś gotów rozbudzić swoją seksualność? Błysk w oku i przyciągająca aparycja Sophii Loren stanowią inspirację dla poniższego rozkładu, ponieważ zmysłowość nie ma nic wspólnego z wyglądem zewnętrznym, ale z tym, jak czujemy się w środku. Najpierw odpowiedz na każde pytanie, dopiero potem przeanalizuj cały rozkład.

Rozkład kart
Zapal świece i rozłóż karty w następujący sposób:

1. Jak mam pozbyć się wewnętrznych osądów i krytyki?
rozklad_tarota2. W jaki nowy i cudowny sposób mogę spojrzeć na siebie?
3. Jak mam rozwijać zmysłową świadomość?
4. Jak mam znaleźć nowy sposób na rozruszanie swojego ciała?
5. Czy mogę zaakceptować to, co naprawdę mnie podnieca?
6. Jakie kroki mam podjąć, aby zbliżyć się do swoich fantazji?
7. Czym mam się rozkoszować?

Ciekawostka

Platon definiował erosa (erotyczną miłość) jako„namiętność rozpalanąprzez piękno”. Wykorzystywał tę namiętność jako drzwi prowadzące do transcendencji – eros katapultował duszę z poziomufizycznej i seksualnej miłości do poziomu duchowej i mistycznej kontemplacji miłości.

2 KapłankaSymbolika karty – Arcykapłanka

Arcykapłanka przechowuje wewnętrzną wiedzę dla tych, którzy podążają ścieżką zmysłowości i seksualności. Tak jak medytacja i trans przenoszą nas na inne płaszczyzny egzystencji, tak metafizyczne światy wizji, kreatywność i transcendencji otwierają się dla tych, którzy rozumieją i rozwijają zmysłowość jako drzwi lub ścieżkę prowadzącą do okultyzmu.

 

 

 

Sasha_Graham_SG11

 

Autorka książki – Sasha Graham – prowadzi kursy Tarota i organizuje wydarzenia związane z Tarotem w kulturalnych instytucjach Nowego Jorku na przykład w Metropolitańskim Muzeum Sztuki. O swojej miłości do Tarota opowiadała w telewizji, radio oraz na łamach książki. Mieszka w Nowym Jorku. Więcej informacji można znaleźć na jej stronie internetowej: www.SashaGraham.com.

 

Dzięki przedstawionej tej książce znalazłam odpowiedzi na najgłębsze pragnienia i potrzeby. Dzięki niej mogę codziennie przyglądać się wielu dziedzinom swojego życia, takim jak: miłość i związki, pieniądze i kariera, zdrowie i dobre samopoczucie, rodzina, astrologia i znaki zodiaku, wielokulturowe święta, magiczne rytuały, rozwój osobisty i duchowy.

W końcu znalazłam inspirację i możliwości do pracy ze swoją talią kart oraz nieustanną praktykę z Tarotem.

Gorąco polecam te pozycję, którą możesz znaleźć TUTAJ >>