Rozkład Partnerski (8 kart)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,25 z 5)
Loading...

 

Rozkład ten przeznaczony jest do analiz partnerskich, głównie pokazuje czy będziemy z kimś w bliższej relacji. Bardzo często spotykamy kogoś i zastanawiamy się jak ta osoba nas widzi, czy mamy szansę na związek ? możemy się tego dowiedzieć właśnie dzięki temu narzędziu.

Oczywiście równie dobrze można wykorzystać poniższy schemat do analizy każdej dowolnej relacji – od związków partnerskich po biznesowe – przy czym nie koniecznie musi to być nowa znajomość.

 

 schemat układania kart

 

 

Jak Ty widzisz tę osobę? (pierwsze wrażenie, jak się czujesz w jego towarzystwie, jak reagujesz)

Jak on/ona postrzega Ciebie?

Jak wyobrażasz sobie związek z tą osobą? Tzn: Czego oczekujesz po znajomości lub co aktualnie jest dla Ciebie najważniejsze?

Jak on/ona wyobraża sobie relację z Tobą? Czego oczekuje?

To co Was łączy ? mogą tu być wspólne zainteresowania, potrzeby, podobny światopogląd.

To co Was dzieli, przeszkody i problemy ? może się tu pojawić osoba trzecia, różnica w temperamentach etc. Słowem wszystko co może ludzi dzielić i utrudniać bliższy kontakt.

Najbliższa przyszłość.

Dalsza przyszłość / podsumowanie

Przykładowa interpretacja.

Zarys sytuacji: ludzie spotykają się po wielu długich latach. Kiedyś ich do siebie ciągnęło, ale jak to w życiu bywa ? nic konkretnego nie wyszło, drogi się rozeszły. Ciekawe na co dziś jest szansa, czego można się spodziewać?

Jak Ona go postrzega? XVII Gwiazda

Jak On ją postrzega? II Kapłanka

Jak Ona widzi relację lub możliwość relacji i czego oczekuje? I Mag

Jak On widzi relację lub możliwość relacji i czego oczekuje? XIV Umiarkowanie

Co ich dziś łączy? IX Eremita

Co ich dzieli? X Koło Fortuny

Najbliższa przyszłość: V Kapłan

Dalsza przyszłość i podsumowanie: XX Sąd Boży

I już na pierwszy rzut oka widzimy, że mamy do czynienia z…?

Relacją koleżeńską oczywiście. Zauważ że w tym rozkładzie nie ma kart związanych z flirtem, a więc między tymi ludźmi nie ma pociągu fizycznego.

Ona dla niego jest dziś Kapłanką, takie wywarła na nim wrażenie. Skoro Kapłanka, to nie seks, a dojrzałość psychiczna, głębia i tajemnica. Być może dostrzega w niej materiał na przyjaciółkę? Ktoś z rozpędu mógłby uznać, że on widzi w niej materiał na żonę, ale to by była duża nadinterpretacja. Pamiętaj, żeby zawsze uwzględniać kontekst analizowanej sprawy i inne karty znajdujące się w rozkładzie.  Nie zaszkodzi też zwykły ludzki rozsądek – bo czy jeśli spotykasz się ze starym znajomym lub znajomą, to od razu chodzi Ci po głowie małżeństwo? Oczywiście że nie! I dla 99,9% ludzi podobny plan również nie przyjdzie na myśl.

Gwiazda po jej stronie oznacza że ona uważa spotkanie za udane, ale jeszcze nie określiła do końca kim on dziś dla niej jest. Dawne uczucia i wspomnienia łączą się z aktualnym obrazem i wrażeniami, zupełnie jak woda wylewana przez postać na karcie łączy się tworząc mały stawik. Ona na pewno ocenia go jako sympatycznego człowieka.

Jakie są wzajemne oczekiwania? Ona spodziewa się że to nie będzie ich ostatnie spotkanie, karta Mag oznacza przecież inicjatywę, kontakt, początek czegoś nowego. Gdyby zadzwonił i chciał się spotkać, ona z pewnością nie odmówi. Być może sama nawet zrobi jakiś krok?

On zdecydowanie również jest za utrzymywaniem kontaktu, choć nie oczekuje wiele – karta Umiarkowanie oznacza przecież wymianę, współpracę, rozmowy, koleżeństwo.

W tym rozkładzie (i w każdym innym partnerskim) ważną rolę odgrywają pozycje ?co łączy? – ?co dzieli?. Tam gdzie spotykają się dwie osoby aby zaistniała jakakolwiek relacja musi przecież być coś co sprawi że ludzie nie minął się obojętnie. Tu akurat kartą łączącą jest Eremita, co z pewnością odnosi się do przeszłości i wspomnień. Eremita jednocześnie może oznaczać, że w jakimś sensie oboje są lub czują się dzisiaj samotni, dlatego szukają swojego towarzystwa.

Karta dzieląca jest silna, prawdopodobnie właśnie dlatego teraz mogą spotykać się tylko z poziomu koleżeńskiego, co było nie wróci, nie ma dawnej iskry ? Koło Fortuny wskazuje że ich drogi życiowe mocno się rozeszły, nie ma wspólnego losu, ścieżki którą mogliby podążać jako para. Przeszłość już nie istnieje, tamten cykl się skończył.

Jako przyszłość pojawia się Kapłan, a więc karta która oznacza że dalsze spotkania będą utrzymane w duchu koleżeńskim ? można się spodziewać ciekawych i głębokich rozmów, wymiany doświadczeń. O tym że w ogóle będzie ciąg dalszy jasno informuje arkan podsumowujący, czyli Zmartwychwstanie. Można śmiało powiedzieć, że tak, ta znajomość powraca, odnawia się, lecz jak widać na innym poziomie i w nowym wymiarze.

 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,25 z 5)
Loading...