Rider Waite Tarot

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

 

 

rider waite tarot rider waite tarotrider waite tarot

 rider waite tarotrider waite tarotrider waite tarot

 

Talia Ridera Waite’a jest najpopularniejszą talią, tym samym ogromna większość dostępnych książek i kursów opiera się na jej symbolice. Pierwsze wydanie tych kart miało miejsce w 1910 roku, był to pierwszy Tarot w którym Małe Arkana przedstawiały scenki sytuacyjne, co bez wątpienia bardzo ułatwiło pracę i przede wszystkim sprawiło że nauka stała się znacznie prostsza.

Po dziś dzień karty Ridera Waite’a zajmują czołowe miejsce pod każdym względem – korzystają z nich zarówno doświadczeni tarociści jak i ci którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Tarotem. Ciągle ukazują się nowe podręczniki, a współcześnie tworzone talie najczęściej są inspirowane na bazie waitowskiej symboliki.

Oczywiście sama talia Waite’a doczekała się wielu wydań, w każdym sklepie ezoterycznym znajdziesz ich pod dostatkiem. Czym się różnią? Same obrazy oczywiście pozostają takie same, zmienia się tylko rozmiar (od wersji XXL po mini), wygląd koszulek, oraz – jak choćby w przypadku talii Rider Waite Radiant kolorystyka. Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego Tarota, bardzo gorąco polecam właśnie karty Waite’a. Inne talie mogą wydawać się bardziej pociągające, jednak pamiętaj że kupując nietypowe karty możesz bardzo utrudnić sobie naukę, utknąć w miejscu na długi czas lub nawet całkowicie się zniechęcić.

Warto zobaczyć:

„Tarot dla każdego” – karty + książka

Rider Waite Tarot Standard

„Karty Ridera Waite’a proste i skuteczne” karty + książeczka Basi Antonowicz

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...