Jak przechowywać karty

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Jest wiele książkowych zaleceń, jak przechowywać karty, lecz też w tym przypadku rób to, co czujesz, że jest właściwe!

Najprostszym sposobem jest przechowywanie kart w oryginalnym pudełku kartonowym, w którym są sprzedawane. Jest to dobry sposób o ile często z kart nie korzystasz, gdyż po kilkudziesięciu razach wkładania i wyciągania kart z pudełka po prostu ulegnie one porwaniu.

Do przechowywania kart może służyć wiele różnych rzeczy jak: szkatułki (drewniane, metalowe), woreczki (uszyte z materiału – takie jak choćby na okulary, ze sznureczkami), czy po prostu zawinięte w jakiś kawałek materiału, chustkę (najlepiej, żeby był to jedwab, ale niekoniecznie) czy cokolwiek Ci przyjdzie do głowy. Istotne jest to, aby było to w miarę trwałe i zabezpieczało karty przed zniszczeniem.

Jeśli masz kawałek materiału, obrusik na którym rozkładasz karty, możesz wykorzystać go również do zawinięcia kart w niego.

Karty w talii można przechowywać w nieładzie – czyli tak jak nam zostanie po wróżeniu i przetasowaniu, lub też uporządkowane w kolejności (od Głupca do Króla Denarów) zamknięte Twoją kartą zamykającą. Jak chcesz przechowywać swoje karty zależy od Ciebie – choć niektórzy twierdzą – że tak jak trzymasz karty, to takie masz życie (tak więc jeśli jesteś bardzo chaotyczny, to może dobrze poświęcić minutę czy dwie na uporządkowanie kart). Dobrze jest aby karty były choć w jednej pozycji, aby nie było kart odwróconych. Lub same Wielkie Arkana były ułożone w kolejności. Popróbuj takie i takie rozwiązanie i wybierz to najlepsze dla siebie.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...