Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 2 Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 2 Kielichów
PostZamieszczono: 08 sie 2009 19:17 
Obrazek
Legend Arthurian

2 Kielichów
radosne spotkanie, miłość,
zakochanie, zgoda,
wzajemne zrozumienie,
wzajemność uczuć,
zaręczyny, oświadczyny,
zawarcie umowy.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 2 Kielichów
PostZamieszczono: 20 wrz 2009 18:43 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Dwójka kielichów to pragninie miłości, nieoczekiwane uczucie przesłaniające świat, wybuch pożądania, marzycielstwo, romantyzm.
To również idealistyczna lub utopijna milość, pełna poświęceń, sentymentalizm, czasem brak wyczucia, znudzenie miłością.

PostZamieszczono: 21 wrz 2009 14:23 
Administrator
Awatar użytkownika

W praktyce II Kielichów zapowiada co najmniej spotkanie z kimś, przy czym nie koniecznie musi to być zaraz randka. :) Może chodzić o kontakt z człowiekiem, z któym po prostu dobrze się rozumiemy, jest harmonijny przepływ energii i pewna jedność emocjonalna.

Znaczeniowo nie należy mylić II Kielichów z Arkanem VI Kochankowie. To ten ostatni jest wskaźnikiem poważnego związku, w niektórych przypadkach nawet małżeństwa. Dwójka Kielichów jest kartą mniejszego formatu, oznacza tylko porozumienie, wspólnotę na płaszczyźnie emocjonalnej, można powiedzieć: wskazuje że pomiędzy dwiema osobami jest "to coś". Ale równie dobrze może chodzić o serdeczną przyjaźń, lub rozmowę w trakcie której następuje wymiana pozytywnych uczuć. Ot, spotykasz koleżankę, kontakt z nią sprawia że czujesz się dobrze i sympatycznie przez resztę dnia. :)

Ogólnie trzeba pamiętać, że II Kielichów jako dwójka koresponduje z Arkanem II Kapłanką, tak więc nie może jednocześnie spełniać roli podobnej do Arkanu VI Kochankowie. Jak już powiedziała Iguana, może oznaczać idealizm, utopijne pragnienia, sentymentalizm i poświęcenie - czyli sprawy bardzo bliskie Kapłance.

II Kielichów sama w sobie w ogóle nie oznacza zaistnienia związku na fizycznej płaszczyźnie. Przecież Kielichy jako kolor dotyczą stanu ducha, emocji, a nie fizyczności. Ludzie mogą się spotkać, jest sympatycznie, "coś" pozytywnego się między nimi pojawi i... koniec, nic więcej. Mówimy, "Ach, wieczór był bardo miły", możemy mieć nadzieję na kontynuację, ale to nie znaczy że cokolwiek z tego będzie... Z drugiej strony, czy z każdym z kim spędzimy miły wieczór chcemy od razu się wiązać i być razem? Oczywiście że nie. Dlatego w prognozach trzeba zwrócić uwagę na dalsze karty, dopiero one powiedzą czy relacja zaistnieje i w jakim kierunku będzie się rozwijała.
Co innego jeśli II Kielichów wychodzi jako prognoza dla już istniejącego związku - wtedy to bardzo dobra karta, oznacza porozumienie dusz, wzajemne ciepło, przepływ uczuć, wyznania etc. :)

A, i jeszcze dwa słowa do kwestii poruszonej przez Megi. :) II Kielichów może oznaczać zawarcie umowy, ale znowu jest to o czym mówiłam wyżej. Nie chodzi wcale o fizyczną umowę, tylko pewną wewnętrzną zgodę, wzajemne dobre chęci, zgodność w danej sprawie.

PostZamieszczono: 13 lut 2010 21:36 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
II Kielichów sama w sobie w ogóle nie oznacza zaistnienia związku na fizycznej płaszczyźnie.

Mam pytanie odnośnie tej właśnie "fizyczności" wszystkich dwójek.

Ich kluczowym aspektem jest wybór alternatywy, analizowanie, rozważanie za i przeciw. W Pucharach wiadomo dotyczą one stanu ducha, emocji (świetnie to wszystko opisałaś Kingo), w Mieczach rozgrywa się to w naszych myślach, porozumienie z drugim człowiekiem, dogadywanie się, rozumienie.

A jak to wygląda u II Buław no i II Monet ( tutaj to rzeczywistość, materia)? Moje pytanie jest stąd, że dwójki to wątpliwości, a także bierność.

PostZamieszczono: 13 lut 2010 22:57 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Ostatnio zagłębiłam się w interpretację W.Jóźwiaka. No i mam teraz dylemat, co o tym myśleć ;)
Wg tego autora, wszystkie Dwójki oznaczają stosunki między ludźmi, stosunki partnerskie, mówią o współpracy, współdziałaniu, łączeniu się w pary. I tak:
2 Kijów - stan, w którym do działania, do wzmocnienia naszych sił potrzebna jest druga osoba (np.nasz ukochany, przyjaciel, wspólnik, nauczyciel, przewodnik itd.). Ktoś, przy kim czujemy ciepłą energię.
2 Pucharów - zapowiada miłość (i to właśnie pełną emocji), jak tez inne spotkania towarzyskie. wszelkie sytuacje, gdzie emocje górują nad rozumem, gdzie są silne związki i wpływy emocjonalne.
2 Mieczy - oznacza porozumienie, które następuje po okresie walk i sprzeczności (np.zawarcie kompromisu, podpisanie umowy itd.). Ponadto każdy problem powinien być przemyślany rozważnie, wszystkie za i przeciw wzięte pod uwagę, spojrzenie chłodnym okiem na sprawę, bez emocji. Planowanie i wszelkie formalności.
2 Monet - karta organizacji i porządku, mówi o życiu społecznym (przynależność do firm, organizacji, instytucji). Kojarzy się z regulaminami, dyscypliną, z prawem i zasadami. Również związki osób, między którymi istnieje jakaś hierarchia np.służbowa. Trzeba pilnować porządku w naszych sprawach i działać rozważnie, zgodnie z przepisami prawa, formalnie.
Napiszcie, czy taka interpretacja trafia do Was? i czy się sprawdza w praktyce? :?:

PostZamieszczono: 14 lut 2010 14:30 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

2 kie - wsio mi stoi w miejscu i bak ruchu
2 kiel - umowy, spotkania, rozmowy, randki
2 miecze - tu juz pewna jestem,ze podpisze umowe, poza tym dla mnoie to karta porozumienia /badz sporu/ zalezy w jakim pytaniu, raczej podanie reki do zgody,zawarcie przymierza
2 deny-karta zmian, nieuczciwosci ze strony partnera

Ale wszystki te 2 faktycznie dotycza stosunków pomiedzy ludzmi

PostZamieszczono: 15 lut 2010 17:16 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
A jak to wygląda u II Buław no i II Monet ( tutaj to rzeczywistość, materia)? Moje pytanie jest stąd, że dwójki to wątpliwości, a także bierność.

2 jest liczbą dwóch przeciwstawnych biegunów, a gdy łączy się plus i minus, to co mamy? Równowagę, bilans zerowy. Stąd w rzeczy samej każda tarotowa II charakteryzuje się wyrównywaniem energii, zawsze oznacza brak rozwoju, który jednocześnie nie musi być bezruchem.
Wszystkie tarotowe II funkcjonują na zasadzie akcji i reakcji, równych proporcji. Prawidłowe działanie dwójkowej energii przypomina wahadło, które wprawione w ruch wychyla się do przodu i do tyłu z takim samym natężeniem i siłą. Trudność polega na dwóch sprawach. Pierwsza: ktoś najpierw musi to wahadło pchnąć, bo samo z siebie się nie ruszy i wtedy mamy bierność, zastój. Druga: wahadło zawsze "wróci" tam skąd wyleciało i nie ma innej możliwości. Widać więc, że układ jest przewidywalny, niezmienny i ograniczony.

Jedyna dwójka o której można powiedzieć że ma coś wspólnego z fizyczną materią to II Monet. Ale II Monet nie tyle oznacza wzbogacanie się (pomnażanie stanu posiadania, zyski), co równy wynik, dochody dokładnie na tym samym poziomie jak rozchody. To takie dreptanie w miejscu. Obrazowo mówiąc, dziś wydajesz 50 złotych, jutro zarabiasz 50 - ja dam ci tyle, ile ty mnie. Zawsze po równo, sprawiedliwie, ani kropli więcej czy mniej. Może dosłownie oznaczać dzielenie się z kimś fifty-fifty, spółę, stabilny układ lub udane wiązanie końca z końcem.
Jeśli ktoś pyta czemu mało zarabia, II Monet mówi, że otrzymuje dokładnie tyle, ile warta jest praca. Chce mieć więcej? Musi wyjść poza obecny schemat.

II Buław jest żywiołem ognia - ta energia nie lubi być na uwięzi, bo charakteryzuje się potrzebą intensyfikacji. Stąd karta praktycznie zawsze wskazuje na impas, uciążliwy rozdźwięk pomiędzy pragnieniami a możliwościami, ograniczający mur który trudno przeskoczyć. Akcja równoważona przez reakcję uniemożliwia ogniowi rozwój. Im większe ciśnienie żeby "się działo" (biegun aktywny), tym zwiększa się opór (biegun pasywny), który wszystko niweluje.

Agur, nie sądzę że Wojciech Jóźwiak w praktyce ogranicza znaczenie dwójek do relacji interpersonalnych, po prostu w swoim opisie położył na ów aspekt większy nacisk. Z niektórymi stwierdzeniami muszę się niezgodzić.

Cytuj:
2 Kijów - stan, w którym do działania, do wzmocnienia naszych sił potrzebna jest druga osoba (np.nasz ukochany, przyjaciel, wspólnik, nauczyciel, przewodnik itd.). Ktoś, przy kim czujemy ciepłą energię.

Szybciej będzie tak, że druga osoba nas wystopuje, to znaczy nasze wspólne energie nie tyle będą się łączyć i wzmacniać, ile wzajemnie neutralizować.
II nie działa tak jak III. Jej zasadą są dwa różne bieguny, które nie są w stanie łączyć się bądź mieszać tworząc coś nowego - one tylko współistnieją.

Cytuj:
2 Mieczy - oznacza porozumienie, które następuje po okresie walk i sprzeczności (np.zawarcie kompromisu, podpisanie umowy itd.).

Moim zdaniem II Mieczy nie jest porozumieniem, w sensie dojścia do satysfakcjonującej zgody. To "Tak" i "Nie", sytuacja gdy jeden wie swoje, drugi swoje - dojść do ugody nie sposób, można tylko zaakceptować zdanie strony przeciwnej lub nie. Jakkolwiek, ten spór nie kończy się zgodą ani wspólnymi wnioskami.
Przy podpisywaniu umów z II Mieczy w tle jest tak, że nie mamy nic do gadania, nie można negocjować warunków - można tylko ją zaakceptować i podpisać papier, albo wyjść. Inny przykład: prawo, regulaminy. Nie mamy na nie żadnego wpływu, musimy stosować się do nich nawet jeśli nie są po naszej myśli, albo je łamać i mieć przerąbane. :)

Cytuj:
2 Monet - karta organizacji i porządku, mówi o życiu społecznym (przynależność do firm, organizacji, instytucji). Kojarzy się z regulaminami, dyscypliną, z prawem i zasadami. Również związki osób, między którymi istnieje jakaś hierarchia np.służbowa.

Ta koncepcja gdzieś zgrzyta. Przy II Monet nie może być wyraźnej stałej hierarchii, relacji szef-podwładny, bo wypadku II Monet wartości są zamienne i na tym polega zabawa. Jeśli mówimy o współpracy, to będzie to kooperacja dwóch równych sobie osób. Nawet jeśli będą się różnić, w tym konkretnym przypadku opisywanym przez II Monet będą zamieniać się rolami. Znam na przykład dwóch przedsiębiorców, którzy wspólnie prowadzą biznes i zwą się Prezesami. Ale układ jest taki, że jednego roku firmą rządzi jeden z nich, podczas gdy drugi nie robi nic, a następnego jest zamiana: pierwszy się obija, firmą zarządza drugi. Zyski zawsze dzielą fifty-fifty.

PostZamieszczono: 15 lut 2010 18:21 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Dziękuję Ci Kingo za tak obszerny i jak dla mnie obrazowy opis. Uwielbiam czytać to, co piszesz i jak piszesz :)

II monet - dwie możliwości tyle samo warte (tak mam w swoich notatkach, ale dopiero po przeczytaniu dlaczego tak jest, dotarło do mnie)
Cytuj:
Przy II Monet nie może być wyraźnej stałej hierarchii, relacji szef-podwładny, bo wypadku II Monet wartości są zamienne i na tym polega zabawa. Jeśli mówimy o współpracy, to będzie to kooperacja dwóch równych sobie osób. Nawet jeśli będą się różnić, w tym konkretnym przypadku opisywanym przez II Monet będą zamieniać się rolami.

Gdzieś czytałam, że ta karta jest również kartą "starych małżeństw", znają się na wylot, maja wspólny majątek, mieszkanie i dzielą razem odpowiedzialność za dom i dzieci. - tak mi się przy okazji tego opisu od razu nasunęło skojarzenie do małżeństwa i chyba coś w tym jest :)

PostZamieszczono: 16 lut 2010 23:56 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

No popatrz, Rene, a ja czytałam, że właśnie wręcz przeciwnie: nie karta stałych "nudnych" związków, tylko właśnie niestałych, zmiennych, raz "Ciepłych", raz "zimnych". Dwójka Denarów / Monet oznacza żonglowanie, ciągłą zmienność, tak odbieram tę kartę...
Dla mnie "nudne", niedopasowane małżeństwo (właśnie taki sformalizowany związek) to raczej 6 Monet.

Dż: "co ja jestem, Pytia, czy Freud?"
KzB: "czarowni-wróżka"

PostZamieszczono: 17 lut 2010 08:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
No popatrz, Rene, a ja czytałam, że właśnie wręcz przeciwnie: nie karta stałych "nudnych" związków, tylko właśnie niestałych

II monet jest związana z żywiołem ziemi więc dotyczy wszelkich struktur w jakie możemy się wpasować, gdzie podlegamy określonym regułom i zasadom, układom. Małżeństwo jest przecież taką sformalizowaną strukturą. Czyli tu miałam na myśli coś co jest trwałe, to taki układ. W tym kontekście rozumiem „stare małżeństwo” ,a nie że nudne :P Czyli para, która ma lub będzie mieć trwałe podstawy (wspólny majątek, dzieci inne dobra materialne itp.)

Cytuj:
A czy kielichy nie odpowiadają żywiołowi wody? A woda to emocje

Tak Kielichy, to żywioł wody....ale my tu rozprawiamy o II monet Tarotko :lol: ( fakt w temacie II Kielichów :roll: )

Mariola: Połączyłam posty

Ostatnio zmieniony 17 lut 2010 20:05 przez Rene, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 17 lut 2010 12:47 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Cała ja, nie doczytałam, ale 3 grosze chętnie wtrące :D

PostZamieszczono: 17 lut 2010 12:49 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Cała ja, nie doczytałam

wiesz jak mi sie to często też zdarza :lol: nic się stało Tarotko :)

PostZamieszczono: 26 lip 2010 20:04 
Stały Bywalec

Wrocimy do 2 kielichow - jak ja interpretowac w pozycji "finanse". :roll: Czy moze to byc, ze sprawy "sercowe" zastapia finanse, ze sie rozplyna w sferze uczuc? :oops: - Pomocy, bo nic mi nie wychodzi. Przy 2 kielichow zawsze wychodzil romans, moze romans z kasa :lol: :twisted:

PostZamieszczono: 26 lip 2010 21:14 
Pogromca Wszelkich Tematów

Dobry wspólnik, współpraca, koleżeństwo, dobre stosunki w pracy, wzajemna pomoc, kooperacja.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:47 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

2 kielichy - partnerstwo, przyjaźń bez względu na to, czy jest to związek prywatny czy zawodowy. Nowa znajomość. Zgoda, pojednanie i harmonia. Umowa.
Dwoje jako jedność.

Odwrócona - związek bez przyszłości. Nie zawsze to co się dobrze zaczyna, dobrze się kończy. Odrzucenie szczerej pomocy, zazdrość i niedyskrecja.

Obrazek

PostZamieszczono: 25 sie 2012 19:59 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

za kilka dni wam powiem co dla mnie oznacza wypada mi ona na pytanie co partner względem mnie podejmie jaką decyzje wróci czy zostawi do końca sierpnia powiem czy wrócił czy zostawił

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]