Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Wiosna...wiosna...wiosna, ach to Ty ! : ) : SZKÓŁKA TAROTA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiosna...wiosna...wiosna, ach to Ty ! : )
PostZamieszczono: 23 lut 2014 20:26 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Witam..! : )

Przedwiosenna aura natchnęła mnie na romantyczne dywinacje... ; )

Rozkład przydatny przy badaniu ewentualności zaistnienia związków oraz sfery uczuciowej. W każdej pozycji wykładamy jedną, maksymalnie dwie karty. W pozycji 2,4,7, 8 i 9 ciągniemy karty tylko wtedy, gdy w pozycji 1, 3 i 6 otrzymamy odpowiedź pozytywną. W tym rozkładzie nie stosujemy pozycji odwróconych.

---1---3---6---
---2---4---7---
-------5---8---
-----------9---

1. Czy w okresie 3 miesięcy pojawi się w moim życiu mężczyzna? 3 Monet
2. Jak potoczy się znajomość z tym mężczyzną ? II Kapłanka
3. Czy w tym okresie pojawi się w moim życiu mężczyzna z przeszłości? 2 Monet
4. Jak będzie wyglądała znajomość z tym mężczyzną ? 9 Monet
5. Co wydarzy się w mojej sferze uczuciowej w tym okresie? 5 Kielichów
6. Czy w tym okresie stworzę trwały związek? X Koło Fortuny
7. Z kim stworzę trwały związek? 9 Buław
8. Kim będzie mężczyzna z którym stworzę związek? 2 Buław
9. Jaka będzie przyszłość tego związku? XIII Śmierć, IV Cesarz, As Kielichów

W moim odczuciu wedle tychże kart wiosną pojawi się w moim życiu mężczyzna i to nie jeden. Ha..! Prawdopodobnie w pracy poznam jakiegoś przystojniaka, a w tym samym czasie niczym syn marnotrawny pojawi się mężczyzna z przeszłości...No i będę miała nielada dylemat... (obym nie grała na dwa fronty ; ) Albo inna ewentualność : ciaglę będę żyła przeszłością wzdychając do byłego i nie docenię nieboraka... Co więcej ukrywając przed nim swoje wewnętrzne rozterki...Osnuwając tajemnicą i kusząc nieprzewidywalnością mych zmiennych nastrojów... ; ) Hmm..wiele będzie zależało ode mnie...albo od uśmiechu losu ; )
Trwały związek stworzę z mężczyzną silnym, z dużym bagażem doświadczeń, możliwe , że po przejściach...Będzie to związek z przeznaczenia : ) I (tu piękne karty! ) zamknie on raz na zawsze etap niefortunnych (karmicznych? ) relacji w moim życiu i przyniesie długo wyczekiwane Spełnienie w Miłości... Ach...

Nie potrafię pozbyć się tonu autoironicznego, gdy interpretuję karty na siebie , więc liczę gorąco na Waszą Moi Drodzy pomoc..! : )

Wykonuję przekaz Reiki na odległość - potrzebujących zapraszam na priv.

Cogito

Tytuł: Re: Wiosna...wiosna...wiosna, ach to Ty ! : )
PostZamieszczono: 23 lut 2014 23:50 
Rozmowny Użytkownik

Pan się pojawi, czuje w kościach jednak iż wskazany mężczyzna będzie Ci już znany. Niewykluczone iż kiedyś gdzieś go spotkałaś, będziesz wszakże mieć poczucie iż skąd go znasz i obcy Ci absolutnie nie jest.
Znajomość potoczy się spokojnie, wpierw na stopie koleżeńskiej, z czasem powstanie między wami intymna więź która zachęci obie strony do wprowadzenia w życie dalszego etapu.
Tak, tak pojawi się.
Znajomość będzie się opierać na częstym kontakcie,głównie przez komunikatory, bądź telefonicznym. Więcej przegadacie będąc z dala od siebie, niż siedząc twarzą w twarz w kawiarni.
Nic poważnego niestety. W V Kielichów upatruje się raczej wielkich oczekiwań nie pokrywających się z rzeczywistością i żalem w związku z zaistniałą sytuacją.
Tu przyznam, nic nie jest przesądzone. Na dwoje babka wróżyła.
Związek stworzysz z mężczyzną silnym,pewnym siebie oraz pracowitym. Człowiek który wedle przysłowia " nie da sobie w kaszę dmuchać "
przedsiębiorcą, kojarzy mi się z wspólnikiem spółki .
Przyszłość związku zapowiada się ładnie, czeka Cię duża zmiana ( tu warto nadmienić iż będzie to także zmiana przyzwyczajeń ) która czekać Cię będzie przy boku spokojnego acz pełnego autorytetu cesarza. W Asie kielichów mamy miłość i to odwzajemnioną.Bardzo dobre karty.

Wszystkiego dobrego ;)

PostZamieszczono: 25 lut 2014 10:05 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Dziękuję ślicznie Koteczku : )

Cogito

PostZamieszczono: 25 lut 2014 19:48 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

1. Czy w okresie 3 miesięcy pojawi się w moim życiu mężczyzna? 3 Monet ja tutaj raczej widzę kolegów nowych, nic romantycznego
2. Jak potoczy się znajomość z tym mężczyzną ? II Kapłanka ta karta w ogóle wskazuje na aseksualność
3. Czy w tym okresie pojawi się w moim życiu mężczyzna z przeszłości? 2 Monet Raczej ty skontaktujesz się z kimś w jakieś przyziemnej sprawie, pomoc itd
4. Jak będzie wyglądała znajomość z tym mężczyzną ? 9 Monet Załatwianie spraw i tyle, czasami gadu gadu ;)
5. Co wydarzy się w mojej sferze uczuciowej w tym okresie? 5 Kielichów nie będzie nic nowego
6. Czy w tym okresie stworzę trwały związek? X Koło Fortuny Koło fortuny to loteria i nic poważnego
7. Z kim stworzę trwały związek? 9 Buław Z silnym i zdecydowanym
8. Kim będzie mężczyzna z którym stworzę związek? 2 Buław Zaradny człowiek, będzie prowadził nawet nie jeden interes
9. Jaka będzie przyszłość tego związku? XIII Śmierć, IV Cesarz, As Kielichów Raczej niepewna i pełna zmian

Ogólnie jestem przeciwniczką ;) na takie miłosne rozkłady, mi do tej pory żaden się nie sprawdził (o dziwo wyjątek). Widać Tarot nie lubi zdradzać tajemnic miłości ;)

PostZamieszczono: 25 lut 2014 22:15 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Dziękuję Lady : ) Ja również nie traktuję ich śmiertlenie poważnie.. ;) Aczkolwiek karty na przyszłość wyszły piękne.... ; )

Cogito

PostZamieszczono: 03 mar 2014 14:21 
Rozglądam się

Kogitko :-)

Ja bym zupełnie inaczej odczytała twoje karty, ale jak tu już wiele razy podnoszono: interpretacja zależy od znaczeń, jakie każda wróżąca osoba przypisuje swojej talii.

Najogólniej - na razie nie pojawia się mężczyzna na trwały związek, on się pojawia za jakiś czas, w ostatnim pytaniu. Ludzie w tarocie pojawiają się w kartach osobowych, czyli w dworskich (pazie, rycerze, królowe i króle) plus Cesarzowa i Cesarz.

Inne postaci ludzkie na kartach, których jest owszem, sporo, nie oznaczają osób tylko czynność, cechę lub sytuację, z którą postać jest powiązana.

A teraz w szczegółach:

Być może nie jeden, ale tylko towarzysko. 3 monet to relacje towarzyskie, i spotkania, ale z naciskiem na jakąś wspólnotę interesów czy zainteresowań. Więc spotkania zawodowe, spotkania wspólników, sąsiedzkie i tak dalej. Nie są to przypadkowe bale czy domówki. No i tu pojawią się ludzie, wśród nich może być również TEN WYMARZONY, no ale na razie ani ty a on tego jeszcze nie wiecie:-)

Ta 3 monet raczej jest wskazówką tarota, że przy okazji takiego właśnie spotkania możesz poznać tego, którego szukasz. Pod warunkiem, że oprócz rozmów o wspólnych sprawach jeszcze się rozejrzysz dookoła. Mamy wpływ na los, wiecie o tym, więc taka wskazówka tarota spada nam, jak z nieba i warto się odpowiednio nastawić, idąc na takie spotkanie.

Kapłanka jest kartą między innymi tajemnicy, zawsze, gdy mi się pojawia w kartach to wiem, że tarot tu nie chce lub nie może odpowiedzieć na pytanie. Myślę, że w tym przypadku nie potrafi, ponieważ nie widzimy jeszcze w kartach tego mężczyzny, więc jak tarot miałby tu odpowiedzieć?

2 monet to typowa "bujana" odpowiedź: na dwoje babka wróżyła. Może tak, a może nie. Podobnie tutaj tarot może być w kłopocie: sam ten chłopak z przeszłości nie pojawi się znienacka, ale tarot widocznie widzi twoje możliwości i uważa, że jeśli wpadniesz na fantastyczny pomysł odwiedzenia dawnej koleżanki, może go tam spotkasz. Dlaczego ta dwójka to huśtawka? Bo postać na karcie przerzuca sobie monety z lewej do prawej i odwrotnie, bawi się nimi, nie jest zdecydowana, co z nimi zrobić.

Ta karta ma tu "pusty przebieg" czyli nic nie znaczy, bo pytasz o związek z mężczyzną, który nam się do tej pory nie pojawił.

No: 3 puchary są przewrócone, dwa tylko stoją, więc mniej, niż oczekujesz, ale trochę przyjemności przyniosą ci te 2 stojące puchary.

Koło Fortuny to zmiany i zmiana. Więc karta ma tu podwójne znaczenie: z jednej strony w najbliższym czasie raczej zmienne, czyli przelotne znajomości, ale z drugiej - zapowiedź nadchodzącej zmiany w tym temacie. A w pełni ta zmiana pokazuje nam się w układzie kart twojego 9 pytania.

9 buław to karta POSTAWY: osoba na obrazku stoi, czeka, nieufnie, tak trochę spode łba, patrzy w przyszłość. Nie odpowiada więc na pytanie; z kim? Tylko na pytanie: Dlaczego jeszcze nie stworzyłam takiego związku? Przyczynę pokazuje. Zdarza się często, że tarot nie odpowiada wprost na zadane pytanie, jakby chciał powiedzieć: tym się nie przejmuj, nie w tym rzecz, ty zwróć uwagę lepiej na.... i podsuwa tę kartę z poradą.
Tę kartę zinterpretowałabym, zgodnie z moim językiem znaczeniowym kart, jako wskazówkę: może jeszcze nie do końca wiesz, kogo szukasz na stałe? Jaki to powinien być człowiek? Może też jeszcze nie do końca określiłaś, czego oczekujesz po trwałym związku?
To niezła zapowiedź, oznacza, że jeśli pogadasz ze sobą i ustalisz, czy np szukasz teraz partnera do zabawy, podróży i hobby, czy może już męża i ojca twoich dzieci - to sprawy powinny ruszyć szybko do przodu.
W mojej praktyce - 9 buław to dobra karta, doprowadza do celu, ale....powoli, po przemyśleniu.

Znowu mamy kartę "z pustym przebiegiem" czyli nie znaczącą, bo pytanie jest na wyrost: jeszcze do końca nie określiłaś, kogo szukasz, kto ci jest teraz, na tym etapie życia potrzebny.

I teraz mamy bardzo ciekawą zapowiedź. Śmierć to karta Transformacji, przeważnie jest dobroczynna. To duża zmiana, ale JAKOŚCIOWA, nie ilościowa. Pytasz o "ten" związek, a z poprzednich kart wynika nam tylko, że będą to przelotne znajomości. Więc ta kostucha raczej tu sugeruje, że po kolejnej przelotnej znajomości nastąpi w tobie tak duża przemiana, może oczekiwań, że wtedy przyciągniesz tego właściwego mężczyznę, lub przyciągniecie się wzajemnie :-) As kielichów naturalnie powszechnie łatwy do zrozumienia: miłośc. I to taka z harmonijnie wyważonymi aspektami: i uczucie i namiętność i fascynacja i chęć wspólnej przyszłości - wszystko harmonijnie się zbiega w tej karcie. Miłość typu "fascynacja" czy typu "wielka namiętność" pokazuje się nam w innych kartach.

Cesarz to najsilniejsza karta męska. Ma to swoje plusy i minusy, no ale to już inna opowieść.

Naturalnie, pani Cogito, potraktuj moją interpretację tylko jako ćwiczenie czytania kart, nie jako prawdziwą prognozę, ponieważ ani nie wiem, jakie ty nadajesz znaczenia swoim kartom, ani w jakim stanie te karty ciągnęłaś; czy w skupieniu czy ot tak, dla zabawy, losowo.

pozdrawiam
Wróżka Agafia

PostZamieszczono: 03 mar 2014 22:15 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Przede wszystkim dziękuję ślicznie za obszerną i wnikliwą analizę Agafio : )

Agafia pisze:

Najogólniej - na razie nie pojawia się mężczyzna na trwały związek, on się pojawia za jakiś czas, w ostatnim pytaniu. ...

... że jeśli pogadasz ze sobą i ustalisz, czy np szukasz teraz partnera do zabawy, podróży i hobby, czy może już męża i ojca twoich dzieci - to sprawy powinny ruszyć szybko do przodu...

Żadna z nas w poprzednich interpretacjach nie powiedziała, że mężczyzna, który się pojawi, a jakiś jednak pojawi się niezbicie według kart, będzie tym z którym od razu stworzę związek. Ten, z którym stworzę związek pokazuje się dopiero w ostatniej odsłonie. Zatem jesteśmy w tym zgodne : ) Ponadto : pytania początkowe nie mówią nic o mężczyźnie konkretnie na związek, tylko mężczyźnie w ogóle.

Ja jestem świadomą siebie Kobietą i doskonale wiem, na kogo czekam. I nie mam w związku z tym dylematu... : )

Twoja interpretacja jest bardzo ciekawa i pouczająca... : )

P.S. Wystarczy "Cogito", bez Pani. : )

Cogito

PostZamieszczono: 04 mar 2014 11:45 
Rozglądam się

Widzę, Cogito, że wiesz, czego chcesz,
to było tylko ćwiczenie czytania kart :-)
Żeby potraktować poważnie karty, przed seansem trzeba robić test na łączność z tarotem.
Przed każdym seansem robię test, bo karty nie zawsze nawiązują łączność. Bywa dzień, bywa moment - że nie ma łączności.
Jak sobie wróżę - też zaczynam od testu.
Ale do nauki - nie.
pozdrawiam również wiosennie
Wróżka Agafia

PostZamieszczono: 04 mar 2014 13:06 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Na czym polega ów test ? : )

Cogito

PostZamieszczono: 05 mar 2014 03:59 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Właśnie; też jestem ciekaw na czym polega ten test. Możesz zdradzić tę tajemnicę Agafio?

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

Tytuł: Re: Wiosna...wiosna...wiosna, ach to Ty ! : ) + TEST
PostZamieszczono: 05 mar 2014 09:18 
Rozglądam się

Hej, kochane:
jak ustawić tutaj, żebym otrzymywała info o nowym poście?
Ustawiałam - i nic nie dostaję.
Bo już bym wcześniej odpowiedziała.

Test jest prosty: osoba, której się wróży (czasem to jestem ja sama:-) zadaje pytanie, na które zna odpowiedź, wyciąga 3 karty i patrzymy, co wyjdzie.

Z praktyki wiem, że najlepiej pytać o relacje z kimś, zwłaszcza gdy wchodzą w grę mocne emocje: bardzo się lubią albo nienawidzą, albo walczą ze sobą.....Tarot dobrze "słyszy" emocje.

Można pytać o to samo za każdym razem. Byle nie zadawać pytania, na które odpowiedź brzmi tak/nie , bo katy mogą losowo zgadnąć.

Na przykładzie własnym: Jakie są moje relacje z J.?
One są nieodmiennie od lat takie, że na samo wspomnienie włosy mi się jeżą na plecach i wysuwają kły.

Wyciągam 3 karty, w porządku od lewej do prawej, z przypisaniem czasowym, czyli ta z lewej to "kiedyś", w środku - "potem", ta na końcu oznacza jak jest "teraz".

Porównujemy karty z tym, co wiemy.

Jeśli w kartach wyszła nieprawda - wtedy nie wróżę. Trzeba poczekać. Nieważne ile, może spacer, może kino - i powtarzam test.

No to zagadka: wyciągnęłam dziś 3 karty dla siebie, z pytaniem na relacje z J.? (dodam, że J, to kobieta, która ukradła mi kogoś)
I wyszło:
Wieża, 3 buław, Wisielec.

Dodam moje rozumienie tych kart, z grubsza:
Wieża - rozsypka, 3 buław - dobre widoki na przyszłość, Wisielec - zatrzymanie się spraw, ale z korzystnym rozwiązaniem na potem.

Jak to zinterpretujecie?
Czy mam dobrą łączność w tej chwili z kartami i mogę wróżyć? Czy poczekać?

Wróżka Agafia

PostZamieszczono: 05 mar 2014 13:37 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Agafio : )

Pytanie dość ambiwalentne i kontrowerysjne... Gdyż tak naprawdę odpowiedź na nie znasz jedynie Ty sama. : )
Rozpatrując karty oraz wiedząc, iż Pani J jest kobietą, która odebrała Ci ukochanego, można sądzić, iż masz do niej duży żal a Wasze relacje są chłodne, bądź żadne (unikacie się) . Jednak byłaby to i tak tylko moja dywagacja oparta na domysłach. Bowiem nie znam Cię i nie wiem jakim człowiekiem jesteś. : )
Równie dobrze, czas mógł zatrzeć rany, a Ty okazać się osobą wspaniałomyślną i szlachetną, która wybacza... I wówczas, karty Wieża, 3 Buław, Wisielec mogłyby mówić o tej przemianie wewnętrzniej w Tobie, czy relacji między Wami, dzięki Twej postawie, nastawieniu i dawałyby wyraz Twej łączności z kartami, mówiąc iż nastąpił przełom i prawdopodobnie po wielu latach konfliktu jesteście na dobrej drodze, by nastąpiła harmonia... Ponadto , nie wiemy też, czy masz z Panią J regularny kontakt, czy karty ukazują , tak jak sama rzekłaś, jedynie energię między Wami, czyli emocje... : )

Dziękuję za TEST : )

Cogito

PostZamieszczono: 05 mar 2014 14:31 
Rozglądam się

Cogito!

Odpwiedż znam i zawarłam ją w poście:

relacje te są nieodmiennie od lat takie, że na samo wspomnienie włosy mi się jeżą na plecach i wysuwają kły.

Więc odpowiedź jest znana. Pytanie, czy karty ją pokazały prawidłowo, czy nie?
Czyli czy test pokazał pełna łączność moja z kartami, czy też nie?

A.

PostZamieszczono: 05 mar 2014 14:49 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Te karty pokazują zmianę : ) Zatem skoro bezsprzecznie twierdzisz, iż te relacje nigdy się nie zmienią, to znaczy według Twego testu, iż nie masz łączności z kartami i odpowiedź brzmi :

Nie ! : )

P.S.
Jednak ten sposób testu w kontekście relacji międzyludzkiej nie przekonuje mnie...Niestety. Przeszłość może być jednaka,(gdyż ją znamy) ale nigdy nie mamy pewności co do tego jaka będzie przyszłość...Zatem wszystko jest możliwe, zwłaszcza, że relacje międzyludzkie nie są jednostronne i wówczas weryfikacja łączności z kartami na podstawie naszych głębokich przekonań o czymś (być może błędnych? ) jest dyskusyjna... Tarot wszak może dawać nam coś do zrozumienia...Aniżeli być odbiciem jedynie naszych myśli...

Cogito

PostZamieszczono: 05 mar 2014 16:13 
Rozglądam się

Super! Tak, Cogito,
Wisielec jest zbyt dobry jak na prawdziwą odpowiedź.
Zatem - jeszcze się nie dobudziłam, powinnam wypić drugą kawę i ponowić test.

W kwestii testu mam taką umowę z moimi kartami:
mają pokazać co jest TERAZ. W chwili, gdy stawiam pytanie.
Inaczej to nie będzie test, tylko wróżenie.

Tu potrzebna jest dyscyplina, inaczej karty będą nas zwodzić. One zawsze coś mówią, tylko niekiedy bajki.

Zwłaszcza, gdy się stawia samemu sobie: wielkiej dyscypliny to wymaga, bo podświadomie mamy skłonność do naginania znaczenia kart.

I tu ważna rzecz: wymowa kart zależy od pytania.

Pierwsze było o moje relacje z J. I było testowe. Odczytuje się je na teraz, na w tej chwili.

Wieża mówi, że się z hukiem popsuły. Tak to widzę. Prawda.
3 buław - dobre widoki na przyszłość - no, tu się zapowietrzyłam. Trójka buław, myślę, powtarzam, trójka...trójka...Mam! Trzecia osoba! Trzecia osoba się tu wtrąciła, żeby je naprawić. Zapomniałam, a tak było. Prawda.
Wisielec - zastanawiam się, czy nie warto by było tego naprawić. Nieprawda.

I tylko jedno z testu wynika: prawie, prawie łapię kontakt z kartami, ale...nie do końca. Odpowiedź brzmi: jeszcze nie wróż, wypij drugą kawę, odczekaj. Tylko tyle.

Ale gdyby to już była wróżba i pytanie by brzmiało: jak się ułożą moje relacje z J.?
- wtedy twoje odczytanie Wisielca jest ok.
Można by tak odczytać: mimo że z hukiem się rozpadła znajomość, jednak jakiś trzeci czynnik, może człowiek, może jakieś zdarzenie - zmienia układ, rodzą się dobre widoki w tej sprawie i po przemyśleniu, po wzięciu pod uwagę za i przeciw, raczej się naprawią.

Zawsze pamiętam o pytaniu, od niego zależą te subtelne różnice w wymowie kart.

dzięki za aktywna korespondencję
Agafia

PostZamieszczono: 05 mar 2014 20:27 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

I pod tą Twoją wypowiedzią podpisuję się obiema rękami : )

To ja dziękuję Tobie za wzbogacenie mojego wątku o nową wiedzę.

Cogito

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]