Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Spirytyzm - "Księga Duchów" Allana Kardeca : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spirytyzm - "Księga Duchów" Allana Kardeca
PostZamieszczono: 28 gru 2010 13:30 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Ponieważ zauważyłem, że na forum dość często poruszany jest temat życia po życiu, nadzwyczajnych snów i kontaktów ze zmarłymi chciałbym opublikować na forum recenzję Księgi Duchów Allana Kardeca. Aktualnie jest to książką bardzo trudno dostępna na polskim rynku. Wiem, że z czasem ma pojawić się znowu w obiegu dzięki Oficynie Wydawniczej RIVAIL, dlatego z góry zachęcam wszystkich do lektury (w ogóle jakiejkolwiek książki Kardeca).

Obrazek

Pewnie jak większość ludzi, zastanawiałeś się czy istnieje życie po śmierci? Co właściwie dzieje się z naszymi duszami gdy opuszczają ciało? Czy w ogóle cokolwiek się dzieje? Może chciałeś dowiedzieć się, czy duchy naprawdę są wśród nas? A co z Bogiem? Czy rzeczywiście istnieje jakaś niezwykła "siła sprawcza", od której wszystko się zaczęło? Dzięki wieloletniej pracy Allana Kardeca, mamy okazję poznać zasady rządzące niematerialnym światem, zgłębić istotę duchów, poznać ludzkie losy po śmierci, a także dowiedzieć się co tak właściwie jest przyczyną życia na Ziemi. Ta obszerna księga spirytystyczna wprawia czytelnika w oniemienie - zaskakujące fakty tworzące logiczny ciąg potrafią przekonać niejednego niedowiarka. Autor do zagadnienia duchów podszedł od strony naukowej - wielokrotnie badał zjawiska manifestacji, brał udział w seansach, po czym krytycznie analizował zdobyte materiały. Po tych badaniach wyselekcjonował najważniejsze informacje i spisując je na zasadzie pytanie-odpowiedź stworzył "Księgę Duchów". Informacje w niej zamieszczone pochodzą nie z byle jakiego źródła - a od samych Duchów! Lektura ta nie wyczerpuje tematu w całości, jednak dostarcza czytelnikowi ogromną wiedzę o zaświatach. Ponadto daje odpowiedzi na odwieczne pytania dręczące każdego szarego człowieka - pytania o istnienie Siły Wyższej, o sens życia, o naszą przyszłość po śmierci. Warto przeczytać "Księgę Duchów", chociażby po to, aby wiedzieć czym tak naprawdę jest spirytyzm. A może i w naszym sercu rozpali się iskierka nadziei na lepsze jutro...

Wiem też, że na forum są osoby, które zapoznały się z całą lekturą, dlatego zachęcam do dyskusji :)

Tytuł: Re: Spirytyzm - "Księga Duchów" Allana Kardeca
PostZamieszczono: 28 gru 2010 13:50 
Administrator
Awatar użytkownika

Super, dziękujemy za recenzję. :)
Oj, coś mi świta, że spotkałam tę "Księgę Duchów" jako ebook i nawet na dysk pobrałam, tylko jeszcze nie przeczytałam... :oops:

PostZamieszczono: 21 sie 2012 17:21 
Nowicjusz

Hej! Ja ją znalazłam i czytam kilka razy. Mogę śmiało powiedzieć, że znam niektóre historie na pamięć. O dziwo znalazłam ją w małej miejskiej bibliotece, ale było to zdecydowanie starsze wydanie. Zdziwiłam sie, bo w największej powiedzmy.. powiatowej bibliotece wogóle o niej nie słyszeli :]

PostZamieszczono: 29 wrz 2012 10:34 
Wszędzie mnie pełno!

Czytałem tą książkę i bardzo polecam ją wszystkim, którzy interesują się spirytyzmem i reinkarnacją.
To taka "biblia ... " - podstawa wiadomości na ten temat.
Mam ją w domu - kupiłem parę lat temu na wyprzedaży za 2 zł .... Bezcenna ...
Polecam !
Wiesław

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]