Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Mistyczny Tarot Marzyciela : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mistyczny Tarot Marzyciela
PostZamieszczono: 12 sty 2012 11:57 
Administrator
Awatar użytkownika

Talia jest bombowa! :DD Napisałam o tych kartach na blogu, więc żeby się nie powtarzać, tu jest recenzja: http://www.kingacichocka.pl/blog/mistyczny-tarot-marzyciela.html

Czy ktoś z Was też ma tę talię? :)

Odkryłam, że karty te świetnie nadają się do sesji typu: wylosuj kartę i powiedz, co się w obrazie podoba, a co się nie podoba, jakie wrażenia/skojarzenia powoduje i tak dalej... Każdy z obrazów ma w sobie coś pięknego, ale i coś mrocznego, dzięki czemu pole do rozmów jest nieograniczone.
W sylwestra miałam kilka króliczków doświadczalnych, sesje były przeciekawe! :ok:

Tytuł: Re: Mistyczny Tarot Marzyciela
PostZamieszczono: 12 sty 2012 15:16 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Widziałam jakiś czas temu na Twoim blogu i też się zachwyciłam! Czy można tę talię zobaczyć w internecie w pełni, karta po karcie w złoceniach i polskiej wersji językowej? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

PostZamieszczono: 12 sty 2012 15:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Właśnie chyba nie bardzo, całej talii jeszcze nikt nie zeskanował. Są tylko pojedyncze karty, porozrzucane tu i tam, a obrazki zawsze w słabej rozdzielczości i wyglądają "blado" - prawdziwa talia jest znacznie żywsza, kolory są głębsze. :serducho: Nie rozumiem dlaczego producent dał skany w tak słabej jakości - toć strzał w kolano! Karty wyglądają przeciętnie...

A może spróbuję zrobić fotki? :roll: Super dobrym aparatem nie dysponuję, ale pewnie wyjdzie lepiej, niż na tych netowych przykładach.

EDIT:
No pewnie, że będzie lepiej, jeśli zrobię zdjęcia!
Tu znaleziona w necie fotka trzech kart, wydane jest identycznie ale po angielsku (może ramka wygląda nieco zbyt "ruda", ale to raczej wina podkręconej saturacji):
http://moonraventarot.com/yahoo_site_admin/assets/images/Mystic_Dreamer.364130542.jpg

Ogólnie rzecz biorąc, prawdziwe obrazy mają taką niezwykłą grę świateł, cieni i kolorów, tak jak na fotce powyżej. :ok:

Tutaj chyba czeskie wydanie, dobry widok na złocone brzegi kart:
Obrazek

Ok, nie ma co, zrobię własne fotki i wstawię na forum. :DD

PostZamieszczono: 12 sty 2012 18:08 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Podaję stronę gdzie można obejrzeć te karty w sporym powiększeniu :usmiechniety:

Talia jest piękna, fakt. Klikając na każdą kartę, widać prawie każdy szczegół, no i karty mają złocone brzegi o których pisze Kinga.

Oto ta stronka :tjaaa:
http://www.albideuter.de/html/mystic_dreamer

Miłego oglądania :usmiechniety:

Jeszcze znalazłam stronę, gdzie karty można obejrzeć jako pokaz slajdów. Jak się powiększy pokaz na cały ekran, to będzie prawdziwa uczta dla oczu i duszy :usmiechniety:

http://azurylipfe.deviantart.com/

Mariola:Złączone posty

PostZamieszczono: 12 sty 2012 20:50 
Awatar użytkownika

W tym linku, który podała Rene (dzięki!) widać karty całkiem całkiem :)
Obejrzałam całą talię, karta po karcie... są niesamowite. Piękne! Ogólnie to najmniej podobają mi się Giermkowie. Ale cała talia fantastyczna!! Choć niektóre WA są specyficzne, mroczne...

PostZamieszczono: 13 sty 2012 11:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Dzięki za linki Rene! :)

Rene pisze:
Jeszcze znalazłam stronę, gdzie karty można obejrzeć jako pokaz slajdów. Jak się powiększy pokaz na cały ekran, to będzie prawdziwa uczta dla oczu i duszy :usmiechniety:

http://azurylipfe.deviantart.com/

Tak w ogóle, to jest osobisty profil pani Heidi Darras, artystki która stworzyła Mistycznego Marzyciela. Można tam obejrzeć inne jej prace, które utrzymane są w podobnym klimacie, co karty (tu link do całej galerii: http://azurylipfe.deviantart.com/gallery/?offset=0 ). :super:
Generalnie historia powstania talii jest taka, że pani Darras jako artystka tworzyła różne ilustracje i publikowała na stronie deviantart.com. W pewnym momencie zaczęła ilustrować karty Tarota z WA - o tak, dla siebie, bo czuła wenę. Ludziom spodobały się prace i zaczęli domagać się kolejnych. Gdy ilustracji do kart było już sporo (pierwotnie były tylko WA), sprawą zainteresował się wydawca. :tjaaa:

Maralee pisze:
Ogólnie to najmniej podobają mi się Giermkowie.

Ja właśnie polubiłam Giermków, we mnie budzą sympatię. W tej talii są tacy spokojni, skromni, czasem rozmarzeni. Królowie już mniej przypadli mi do gustu - nie mają w sobie dostojności, kojarzą się z cwaniakami. :hihihi:

PostZamieszczono: 20 sty 2012 23:09 
Awatar użytkownika

Decyzja zapadła - te karty wkrótce będą moje 8D
Kinga wspominała, że na żywo mienią się kolorami i światłem, muszą być cudowne, skoro na zwykłych skanach obrazki przedstawiają się baaaardzo ładnie i klimatycznie. Już nie mogę się doczekać i mnóstwo czasu spędzam, oglądając je na stronach internetowych ;) :super:

PostZamieszczono: 21 sty 2012 18:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

http://www.albideuter.de/html/mystic_dreamer.html
Hmm, o gustach się nie dyskutuje, ale... Poszukując nowych kart Tarota m.in. natknęłam się na ową talię. W pierwszym momencie nawet bardzo mi się spodobała, lecz po przyjrzeniu się a także przy dalszych poszukiwaniach czegoś bardziej przemawiającego do mej wyobraźni stwierdziłam, że to nie to. Otóż więcej tu techniki PhotoShop niźli artyzmu autora, plastyka, malarza. Twarze zbyt współczesne i co tu dużo kryć, o mało inteligentnym wyrazie. Fakt, najładniej prezentuje się Księżyc i Rydwan. Jednak za dużo tu kobiet a właściwie infantylnie wyglądających dziewczyn, które nijak do mnie nie przemawiają. Dlatego wyrażam moje zdziwienie, że te karty mogą zachwycić doświadczonych tarocistów :)

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 21 sty 2012 20:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Autorka nie używała Photoshopa. :usmiechniety: Tego, ze nie jest artystką też raczej bym nie powiedziała...
Oddajmy jej głos:

"Obrazy na kartach były modyfikowane w programach graficznych, co oznacza że powstały z wielu różnych zdjęć. Poszczególne elementy zostały użyte, do stworzenia zupełnie nowych krajobrazów. Dzięki takim programom 3D jak Daz3D i Vue d'espirit mogłam stworzyć detale oraz wykorzystać nieco cyfrowego malarstwa. Tak naprawdę, to wycinanie i wklejanie w nowoczesnej odsłonie i dodanymi kilkoma ozdobnikami."

Oczywiście, obrazy wykonane taką techniką, mogą się komuś nie podobać. Nie podobać mogą się także tradycyjne szkice ołówkiem, bo w XXI wieku mogą uchodzić za banalne i niebyt odkrywcze.

Odpowiadając, na zdziwienie, że karty te mogą zachwycić doświadczonych tarocistów, pytam się: a dlaczego nie? Jako doświadczona wybredna tarocistka, która nie kupuje wszystkiego jak leci, mówię z całym przekonaniem, że są wszystkim, czym dobra talia tarota być powinna.
Buzie modeli czy modelek, nie mają żadnego znaczenia i są ostatnią rzeczą, na którą zwracam uwagę.
Interesuje mnie całokształt: konsekwencja, estetyka, klimat, głębia i przekaz obrazów.

Jeśli chodzi o cyfrową technikę wykonania, nie mam żadnych zastrzeżeń i nie miałabym, nawet gdyby to był zwykły Photoshop. Artystka zgrabnie połączyła wymogi współczesności z tradycją.
Kompozycje są znacznie ciekawsze, niż choćby ilustracje z talii Cirro Marchetti'ego. Marchetii jest efekciarski - patrzysz, mówisz "Wow, super!". I tyle.
Karty Heidi Darras wywołują w odbiorcy coś całkiem innego. Jeśli nie widziałaś tych kart na żywo, niestety tego nie doświadczyłaś, bo grafiki z netu bardzo wielu rzeczy nie oddają. To prawie tak, jakby zrobić odbitkę ksero zdjęcia - z grubsza będzie widać co zdjęcie przedstawia, a jeśli użyjemy kolorowej kopiarki to nawet zobaczymy barwy, ale obraz będzie hmmm... płaski, martwy, bez wyrazu.
Tak też jest z tymi skanami.

PostZamieszczono: 22 sty 2012 10:40 
Moderator
Awatar użytkownika

To ja też się wypowiem, już trudno hehe :usmiechniety:
Generalnie rzecz biorąc to nie lubie jak na Tarocie są realistyczne twarze, współczesny klimat odpowiada mi jeżeli jest wykonany w taki sposób jak w Pagan Tarot, tam jest okultna atmosfera ale z klasą. Tutaj jednak mamy do czynienia z czymś innym, niezbyt mi to leży. Nie da się ukryć, że Tarot Marzyciela faktycznie coś w sobie ma, może na żywo byłby całkiem ładny, jednak to nie mój styl. W tym Tarocie podobają mi się tła, otoczenie, kolorystyka itp. jednak postacie mi kompletnie nie odpowiadają, są to bardzo współczesne postacie wbrew pozorom. Najbardziej nie podobają mi się Królowe, Królowa Buław np. jest masakrycznie okropna a przecież oznacza min. seksowną kobietę... Oczywiście to wszystko kwestia gustu no ale.. :usmiechniety: Ale są też karty, które mi się podobają, np.Księżyc, 4 Mieczy, As Denarów. Jak oglądam różne Taroty to zawsze w pierwszej kolejności zwracam uwagę na ulubione przez siebie karty, taką kartą jest min. 8 Denarów, w tej talii "gotycka księżniczka" w roli rzemieślnika zupełnie mi nie odpowiada. Mam mieszane uczucia co do tego Tarota, są pewne fajne elementy ale są też takie, które u mnie nie przejdą. Jeśli zaś chodzi o złote brzegi i efekt sztabki złota to mam to na co dzień ze swoim Golden Tarot, który jest nota bene perfekcyjnym odbiciem właśnie mojego gustu :roll:

PostZamieszczono: 22 sty 2012 13:57 
Administrator
Awatar użytkownika

Racja, miłośnicy klasycznych obrazów i konserwatyści, raczej nie powinni sięgać po tę talię.
Mi w niej też nie wszystko odpowiada - na przykład karta V Papież. Fajnie, że autorka zrezygnowała z religijnej symboliki (w całej talii próżno jej szukać), niemniej ów model kojarzy mi się głównie z arogantem:
http://www.albideuter.de/html/mystic_dreamer_5.html
Fakt, że TO też jest silny aspekt V Kapłana, więc błędu autorki tu nie ma.

O Królowej Buław, to się nawet nie wypowiem. :hehehe: Pech chciał, że znam fizycznie podobną do niej kobietę, która jest chora psychicznie. Normalnie identyczna. No ale... dziewczę tu znów pasuje, bo gdy E. ma fazę maniakalną, roi jej się że jest piosenkarką-gwiazdą i zaczyna być cholernie narcystyczna. Zachowuje się właśnie jak Królowa Buław, do granic absurdu: stale chce być w centrum zainteresowania, robi w okół siebie halo zarówno zachowaniem jak i wyglądem, nie ma zahamowań, ani jakiejkolwiek samokrytyki.
W pierwszej chwili obserwując co wyczynia, nawet myślałam, że ma po prostu narcystyczne zaburzenie osobowości.

PostZamieszczono: 22 sty 2012 17:54 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Karty Heidi Darras wywołują w odbiorcy coś całkiem innego. Jeśli nie widziałaś tych kart na żywo, niestety tego nie doświadczyłaś, bo grafiki z netu bardzo wielu rzeczy nie oddają.

Ależ ja tego nie neguję :) Napewno w realu prezentuje się inaczej. Jednak preferuję inną estetykę. Poza tym oglądałam prace H.Darras i określenie artystka brzmi tu na wyrost. Ogólnie stosuje digital painting, a dokładniej Paint Shop Pro z elementami 3D + fotomanipulację. Wycinanie i wklejanie to rzemiosło a nie artyzm;) Tworzenie w 3D to "wyższa szkoła jazdy". Zresztą zapomniałam, że teraz ludzie zachwycają się obrazami w techn. 3D, a dlaczego? Bo daje ową głębie, trzeci wymiar, czego właśnie tak usilnie poszukujemy w tarocie. Ogólnie rzecz biorąc mało jest talii Tarota , które nie są kiczowate. Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że to my klienci torujemy drogę kiczowi i miernocie.
http://www.elfwood.com/~azurylipfe/Azur ... 54893.html
Oto wycinek malunku H.Darras, jako ciekawostka. Osobiście wstydziłabym się pokazywać coś takiego;)
Odnośnie artyzmu to artystyczny jest Tarot Carla Rohriga, malarza z prawdziwego zdarzenia :D.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 22 sty 2012 19:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Wycinanie i wklejanie to rzemiosło a nie artyzm.

Skoro to takie NIC specjalnego... to ja boję się pytać, jak wygląda praca Prawdziwego Artysty przez duże A. :oczko: Wszystkim miernotom życzę, aby udało im się kiedyś coś podobnego stworzyć, a następnie sprzedawać na całym świecie. :hihihi:
Dla mnie nie ma znaczenia jak ona to zrobiła, ani przy użyciu jakich technik - obrazy są niezwykłe, mają w sobie coś świeżego i dobrze się z tymi kartami współpracuje. To składa się na ich sukces, oraz kolejne wydania w różnych językach.

Odnośnie reszty, nie szukajmy dziury w całym. :oj: Po pierwsze, praca do której podałaś link, jest zaledwie próbą, a nie dziełem w którym ktoś się chwali swoim poziomem (Darras nawet napisała tam, że próbuje i nie ma praktyki w nowej technice).
Po drugie, jeśli czymś zainteresuje się wydawca, to praca zwykle jest poddawana dalszej obróbce. Tak jest przy wydawaniu książki (gdyby poszła bez redakcji, w wersji w jakiej autor oddał rękopis, często nie dałoby się tego czytać), tak jest przy grafikach. Siada człowiek, który zna się na rzeczy, proponuje poprawki i dopracowuje się szczegóły. I chwała mu za to, bo koniec końców dostajemy lepszy produkt.

Tarot Carla Rohriga to już całkiem inna technika, inny człowiek i inny zamysł. Nie ma co porównywać, że ten tarot jest fajny, a tamten be - nie są do siebie podobne i nie miały być. :usmiechniety:
Przykładowe karty:http://www.artforumostrava.cz/fotky18083/fotos/_vyrd14_85rohrigcards.gif

PostZamieszczono: 22 sty 2012 23:41 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ogólnie rzecz biorąc mało jest talii Tarota , które nie są kiczowate. Mogę jedynie wyrazić ubolewanie, że to my klienci torujemy drogę kiczowi i miernocie.
http://www.elfwood.com/~azurylipfe/Azur ... 54893.html

A mnie się te obrazki nawet podobają, maja w sobie coś bajkowego i mrocznego, znaczy to co lubię, i gdyby Tarot Marzyciela miał grafikę właśnie w tym stylu to napewno bardziej by mi się podobał. W tym tarocie przeszkadzają mi właśnie zbyt konkretne postacie i twarze.....a niestety królowa buław jest jedną z moich ulubionych kart...jak zapewne można się domyślić, a w tej talii nie wygląda ona zbyt...hm...atrakcyjnie :usmiechniety: . Tak że może to i kicz ale na mnie działa pozytywnie i wprowadza mnie w ten mistyczny świat potrzebny do pracy z tarotem. A wracając do Tarota Marzyciela to napewno coś w sobie ma ale trzeba lubić ten styl. Mam talię w podobnej technice, to ,,Tarot Medytacyjny Mandala Duszy'' Dariusza Cecudy, uwazam że jest piekny choć nie na wszystkich kartach sa wizje interpretacji i brakuje mi tego. Kupiłam go bardziej z ciekawości i do kolekcji :usmiechniety:
http://osiem.com.pl/tarot-medytacyjny-m ... -4536.html

PostZamieszczono: 24 sty 2012 14:21 
Stały Bywalec

IMO to czy ktoś jest "prawdziwym" artystą czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia, liczy się tylko czy talia pasuje użytkownikowi. Taki Giger ma niewątpliwy talent, ale jego talli za cholerę bym nie używał (zakładając że by kiedyś dorobił małe arkana oczywiście ;P ). A co do niesławnej królowej buław to faktycznie kiepsko wygląda, ale za to królowa denarów jest śliczna (z buzi, bo włosy mogła by sobie inaczej pofarbować...).

PostZamieszczono: 24 sty 2012 14:25 
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Nemo, talia przede wszystkim ma odpowiadać upodobaniom użytkownika. Dla mnie jest śliczna - chociaż podpisuję się w całej rozciągłości pod opisem Królowej Buław, w ogóle karty dworskie najmniej mi odpowiadają. Odnośnie Kapłana mam podobne odczucia- istny cwaniak, duchowości tutaj nie uświadczysz :D

Zwróćcie uwagę na Rycerza Denarów - jest nim dziecko! Nie do końca to rozumiem.

Karta Wisielca, Kochankowie, dwór Kielichów, dwór Denarów - można się zakochać!

PostZamieszczono: 17 lut 2012 12:40 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Na początku i mnie urzekła ta talia tak jak i Maroon, ale po dokładnym przyjrzeniu się jednak obie talie jakos przestały mnie zachwycać. Są piękne do oglądania, ale trudno mi by było nimi wróżyć. Za to skusiłam sie na Tarot Snów Marchettiego :oczko:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]