Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Jakie są Twoje predyspozycję do wróżenia z kart Tarota? : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie są Twoje predyspozycję do wróżenia z kart Tarota?
PostZamieszczono: 11 gru 2011 19:51 
Moderator
Awatar użytkownika

Nie wiem czy zastanawialiście się kiedyś na jedną sprawą odnośnie wróżenie czy jakiegokolwiek posługiwania się Tarotem. Kiedy rozmwialiśmy na forum w temacie o wahadłach to była mowa o mierzeniu swojej zdolonści radiestezyjnej z pomocą pewnego systemu, który pomagał określić jakie pytania możemy zadawać wahadełku a jakie są już, że tak powiem, niedostępne dla nas (wedle naszych predyspozycji).
Dlaczego jest tak, że niektórym łatwiej prognozuje się sprawy miłosne, innym zdrowotne a jeszcze inni świetnie przewidują daty i miejsca zdarzeń?
Czy nie jest to spowodowane tym, że nasze zdolności są na różnych poziomach i zależą od naszych indywidualnych charakterów? Osoba która ma przewagę wody (np. choćby Raki) będą miały większe zdolności w penetrowaniu płaszczyzn związanych z emocjami, miłością, problemami psychicznymi itp. (oczywiście mowa o wróżeniu z kart Tarota), gdy zaś przyjdzie do podawania konkretnych dat, liczb, planów biznesowych itp. jest koniec zabawy bo osoba przestaje takie rzeczy w tym momencie w kartach widzieć....
Idąc dalej tym tropem, osobie z przewagą Ziemi łatwiej będzie takie rozkłady analizować...

Inna sprawa..:
Czy nie jest tak, że każdy z nas posiada indywidualny poziom dywinacyjnych zdolności? Mam na myśli taką sytuację, że ktoś choćby się nie wiadomo jak starał nie jest w stanie zrobić wróżby na temat tego co będzie się działo za 10 lat w czyimś życiu, ile ta osoba będzie miała dzieci itp. bo po prostu jego poziom zdolności nie pozwala mu na otwarcie tej szufladki.
W tej sytuacji trzeba by było zadać sobie pytanie, które wróżby należą do tych łatwych a które do tych bardziej wysublimowanych i trudniejszych...

Tytuł: Re: Jakie są Twoje predyspozycję do wróżenia z kart Tarota?
PostZamieszczono: 19 gru 2011 15:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Zauważyłam, że coś w tym jest. Właściwie to wszyscy specjalizują się w określonych sferach, rzadko kto jest uniwersalny.

Cytuj:
Czy nie jest to spowodowane tym, że nasze zdolności są na różnych poziomach i zależą od naszych indywidualnych charakterów? Osoba która ma przewagę wody (np. choćby Raki) będą miały większe zdolności w penetrowaniu płaszczyzn związanych z emocjami, miłością, problemami psychicznymi itp. (oczywiście mowa o wróżeniu z kart Tarota), gdy zaś przyjdzie do podawania konkretnych dat, liczb, planów biznesowych itp. jest koniec zabawy bo osoba przestaje takie rzeczy w tym momencie w kartach widzieć....
Idąc dalej tym tropem, osobie z przewagą Ziemi łatwiej będzie takie rozkłady analizować...

Jeśli już jesteśmy przy astrologii, to nie wydaje mi się, aby Słońce miało wpływ na takie zdolności. Wydaje mi się, że prędzej Księżyc i aspekty, bo to Księżyc jest naszą planetą podświadomości, ukrytych talentów, intuicji. Do tego Neptun, aspkety do Neptuna, ew. znak Ryb.
Generalnie gdyby to Słońce (znak zodiaku) tak bardzo decydowało, to jako Koziorożec we wróżbach powinnam bombowo radzić sobie z tematami takimi jak praca, kariera, interesy. A w sumie obok zdrowia, te tematy czuję słabiej i niespecjalnie je lubię.
Najczęściej zajmuję się związkami i uczuciami, no i to najlepiej mi wychodzi. Księżyc mam w Lwie, w V domu - dom pasuje do spraw uczuciowych - Księżyc jest w trygonie do Neptuna w domu IX, co oznacza że raczej nie mogłam się wywinąć od wróżenia. :hehehe:

Cytuj:
Czy nie jest tak, że każdy z nas posiada indywidualny poziom dywinacyjnych zdolności? Mam na myśli taką sytuację, że ktoś choćby się nie wiadomo jak starał nie jest w stanie zrobić wróżby na temat tego co będzie się działo za 10 lat w czyimś życiu, ile ta osoba będzie miała dzieci itp. bo po prostu jego poziom zdolności nie pozwala mu na otwarcie tej szufladki.

Na pewno tak, każdy ma jakiś tam indywidualny poziom. Jedni mogą przecież wiele lat romansować z tarotem i niewiele im wychodzi, inni jakoś naturalnie się uczą. Podobnie musi być w kwestii prognoz, dat, szczegółów.

Ale identycznie jest z matmą i chyba każdą inną dziedziną. Na przykład można człowieka nauczyć tabliczki mnożenia, ale nie przyswoi bardziej skomplikowanych wyliczeń czy wzorów, choćby i studiował matmę przez parę lat. A drugi rozgryza w locie, dla niego to jak oddychanie...
Każdego można nauczyć czytać i pisać, ale nie każdy zdoła stworzyć choćby krótkie opowiadanie. Ktoś może być świetnym w pisaniu krótkich opowiadań, ale kilkusetstronicowej powieści już nie napisze.
Teoretycznie każdego można nauczyć grać na pianinie. Zapamięta nuty i technikę, będzie super grał - tylko raczej nie da się go nazwać wirtuozem.
Znam osoby, które np. wychowywały się w środowisku artystycznym. Od dziecka obcując z malarstwem i grafikami, oczywiście potrafią stworzyć piękny obraz. Jeśli do tego skończyli ASP, technicznie są świetni. Ale... Choć prace są piękne, zwykły Kowalski takich by nie zrobił, to jednak na kolana nie powalają i nie powodują niekontrolowanego zachwytu. Czegoś w nich brak.

Wracając do kart, ja myślę, że to ważne, żeby w tarocie znaleźć tę swoją specjalność. Po pierwsze, to jest coś co możemy rozwinąć do mistrzostwa, po drugie - ludzie wyjdą na tym najlepiej. :usmiechniety:

PostZamieszczono: 20 gru 2011 03:54 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Nie do końca się zgodzę ;) Wahadełka i tego typu sprawy to praca z energiami, dużo bardziej opierająca się na intuicji niż na rozumie.
Tarot - choć, oczywiście, intuicja jest doń absolutnie niezbędna - to narzędzie (!) dużo bardziej zanurzone w sferze intelektualnej. Wróżenie z kart tarota to dla mnie raczej czytanie - odczytywanie znaczenia symboli i ich konfiguracji na podstawie nabytej wiedzy - niż "przeczuwanie". Jasne, że - tak jak napisała Kinga - z predyspozycjami jest tak samo jak w innych dziedzinach, ale chciałam napisać, że wedle mnie analogia z wahadełkiem jest nietrafiona ;)

PostZamieszczono: 20 gru 2011 10:59 
Administrator
Awatar użytkownika

Taro, racja, choć też tak nie do końca. :)
Oczywiście Tarota można czytać wyłącznie intelektualnie, czyli posługując wiedzą o jego symbolice, a nawet wiedzą z zakresu psychologii. Praca bardzo różni się, kiedy oprócz logiki i wiedzy, zaprzęga się także szósty zmysł.
Przy pomocy logiki i wiedzy, można wywnioskować bardzo wiele i trafnie zanalizować sytuację, ale szósty zmysł pozwala sięgnąć znacznie dalej i głębiej.

Z astrologią jest podobnie. Technicznie rzecz biorąc pewnych informacji w horoskopie po prostu nie ma, inaczej każdy kto opanuje tę sztukę, mógłby usiąść i powiedzieć wszystko o wszystkich. Astrolodzy-mistrzowie, są w stanie wyłowić niezwykłe szczegóły, których inni nie odbierają, nie znajdą, nie odkryją...
O, a tu też ludzie mają różne predyspozycje. Istnieje wiele dziedzin astrologii: urodzeniowa, medyczna, karmiczna, horarna i tak dalej. Spotkałam się z astrologiem, który specjalizuje się w... horoskopach gospodarczych, zajmuje się giełdą. :szok:

Ale wahadełkowe historie rzeczywiście trochę się różnią. Przy pracy z wahadełkiem nie trzeba czytać symboli, ani nawet posiadać skomplikowanej wiedzy. Wystarczy umieć dostroić się do człowieka, sprawy, energii i tyle. To w bardzo dużym stopniu da się wytrenować, choć też jedni są bardziej wrażliwi, inni mniej. Osoba bardziej wrażliwa, może w trakcie wahadełkowania (kiedy staje się odbiornikiem energii), doświadczać wizji niczym jasnowidz. Z biegiem czasu i praktyki już nawet nie będzie potrzebowała wahadła. :oczko:

PostZamieszczono: 20 gru 2011 14:04 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
ale chciałam napisać, że wedle mnie analogia z wahadełkiem jest nietrafiona

Szczerze..? :)... Nie o to chodzi heh
Wspomniałam o wahadełku bardziej dla zobrazowania tego, że niektórzy po prostu mają większe zdolności w kwestii pracy z energiami niż inni co za tym idzie dla ludzi o mniejszych zdolnościach pewne obszary są niedostępne. Nie chodzi o to aby porównywać systemu wahadła do systemu Tarota, w ogóle to wahadło nie ma tu tak naprawdę żadnego znaczenia, napisałam to bardziej dlatego żeby przypomnieć, że są ludzie, którzy swoje umiejętności sprawdzają w jakiś sposób po to aby wiedzieć w czym będą lepsi. Zresztą chyba niepotrzebnie w ogóle o tym wspomniałam bo teraz każdy będzie porównywał wahadło do Tarota….. :eee:

Cytuj:
Tarot - choć, oczywiście, intuicja jest doń absolutnie niezbędna - to narzędzie (!) dużo bardziej zanurzone w sferze intelektualnej. Wróżenie z kart tarota to dla mnie raczej czytanie - odczytywanie znaczenia symboli i ich konfiguracji na podstawie nabytej wiedzy - niż "przeczuwanie".

Z tym się nie mogę zgodzić gdyż moje postrzeganie Tarota jest kompletnie różne od Twojego i nie wiem czy jest w ogóle jakiś sens w przekonywaniu się co jest właściwe, po prostu niech każdy ma swoje zdanie :usmiechniety: Dla mnie Tarot to narzędzie magiczne (z podkreśleniem właśnie tej jego funkcji), wiedza w tym momencie może być kwestią względną, bo prawda jest taka, że czasem karty pokazują coś w tak niesamowicie obrazowy i dosłowny sposób, że gdyby ktoś w takim momencie chciał je odczytywać na podstawie wiedzy z książek to wyszła by z tego zawiła historyjka o niczym. Dla mnie Tarot to magia, intuicja, symbolika działająca na człowieka specyficzny sposób, zależnie od jego wrażliwości (nie wspomnę nawet o medytacjii nad kartami itp.). Taro piszesz, że dla Ciebie to wszystko kwestia wiedzy, intelektu, zwykłe odczytywanie itp. Warto jednak pamiętać, że Tarot to nie są sobie takie zwykłe obrazki, z symbolami (które trzeba umieć odczytać), bo gdyby tak było to karty wypadały by losowo a Twoje wróżby by się w świecie realnym nie sprawdzały, jedynie historyjki byłyby piękne. A to nie w tym rzecz :usmiechniety:

Cytuj:
Jeśli już jesteśmy przy astrologii, to nie wydaje mi się, aby Słońce miało wpływ na takie zdolności. Wydaje mi się, że prędzej Księżyc i aspekty, bo to Księżyc jest naszą planetą podświadomości, ukrytych talentów, intuicji. Do tego Neptun, aspkety do Neptuna, ew. znak Ryb.

Szczerze mówiąc to nie chodziło mi o to jaki znak jakie wróżby może przepowiadać, gdyż warto pamiętać, że każdy znak dzieli się na dekady i 3 osoby spod jednego znaku będą zupełnie innymi ludźmi. Zresztą ja się nie znam na profesjonalnej astrologii i nie chcę się jakoś szczególnie wypowiadać w tej kwestii. Miałam na myśli to, że osobowości ludzkie składają się z różnych żywiołów w różnym stopniu, mają po prostu różne charaktery. Jeżeli jest człowiek bardzo wrażliwy, emocjonalny to łatwiej będzie mu stawiać karty na tematy miłosne, czytać jakieś tajemnice z czyjejś podświadomości. Dlatego, że on to po prostu doskonale czuje, i to go najbardziej interesuje, potrafi perfekcyjnie wczuć się w daną osobę czy sytuację :usmiechniety:

PostZamieszczono: 20 gru 2011 16:10 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Cytuj:
Taro piszesz, że dla Ciebie to wszystko kwestia wiedzy, intelektu, zwykłe odczytywanie itp.

Nie ;) Napisałam:
Cytuj:
Tarot - choć, oczywiście, intuicja jest doń absolutnie niezbędna - to narzędzie (!) dużo bardziej zanurzone w sferze intelektualnej.

Oczywiście, że intuicja jest potrzebna przy takiej masie możliwych znaczeń, symboli i kontekstów, a nawet - tak jak piszecie - momentów, kiedy karty pokazują coś dosłownie. Ale do Tarota potrzebna jest wiedza o symbolach, a interpretacja kart to mieszanina intuicji z czytaniem czysto "rozumowym" ;)

Oczywiście nie mam zamiaru nikogo nawracać na moje podejście, po prostu je prezentuję, bo lubię sobie pogadać ;)

PostZamieszczono: 20 gru 2011 17:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
Szczerze mówiąc to nie chodziło mi o to jaki znak jakie wróżby może przepowiadać, gdyż warto pamiętać, że każdy znak dzieli się na dekady i 3 osoby spod jednego znaku będą zupełnie innymi ludźmi. Zresztą ja się nie znam na profesjonalnej astrologii i nie chcę się jakoś szczególnie wypowiadać w tej kwestii. Miałam na myśli to, że osobowości ludzkie składają się z różnych żywiołów w różnym stopniu, mają po prostu różne charaktery. Jeżeli jest człowiek bardzo wrażliwy, emocjonalny to łatwiej będzie mu stawiać karty na tematy miłosne, czytać jakieś tajemnice z czyjejś podświadomości. Dlatego, że on to po prostu doskonale czuje, i to go najbardziej interesuje, potrafi perfekcyjnie wczuć się w daną osobę czy sytuację :usmiechniety:

Aha, rozumiem. :usmiechniety: Tylko właśnie Słońce (znak zodiaku) nie determinuje tego, jaki żywioł jest u Ciebie w przewadze. Dekady to też jeszcze nie to.
Żeby określić jaki żywioł dominuje, trzeba wziąć pod uwagę cały horoskop. Tak jak powiedziałaś, każdy z nas jest mieszanką wszystkich czterech żywiołów, choć czasem zdarza się że ktoś danego żywiołu nie ma w ogóle, a często bywa że któryś jest w przewadze - przy czym nie koniecznie właśnie ten od Słońca. :usmiechniety:
Ja solarnie jestem ziemskim Koziorożcem, ale rozkład planet i osie w horoskopie sprawiają, że mam przewagę ognia, ziemia jest na drugim miejscu, dalej powietrze, a woda na szarym końcu (najsłabsza).

Znam stronę gdzie można to sobie wyliczyć, ale poszukam jej jak dotrę do domu. :)

PostZamieszczono: 21 gru 2011 14:41 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Oczywiście nie mam zamiaru nikogo nawracać na moje podejście, po prostu je prezentuję, bo lubię sobie pogadać

Dokładnie tak jak, dlatego tu jestem:)

Cytuj:
Żeby określić jaki żywioł dominuje, trzeba wziąć pod uwagę cały horoskop. Tak jak powiedziałaś, każdy z nas jest mieszanką wszystkich czterech żywiołów, choć czasem zdarza się że ktoś danego żywiołu nie ma w ogóle, a często bywa że któryś jest w przewadze - przy czym nie koniecznie właśnie ten od Słońca.

Rozumiem, fajnie jakbyś znalazła tą stronę, chciałabym sobie to wyliczyć a nie znam się na tym. A nie chcę nikogo tutaj prosić o to bo nie lubię obarczać innych swoimi sprawami hehe :usmiechniety:

Pomiając już te horoskopy to jest jeszcze taka inna ciekawa sprawa, mianowicie kwestia wróżb Tarota dotyczących zdrowia człowieka. Jak się czyta opisy kart w kontekście organów, zdrowia itd. to niektóre powiązania są dość logiczne (np. Księżyc) jednak niektóre są tak odjechane, że nie widadomo dlaczego dana karta właśnie oznacza to czy coś innego (oczywiście dla niektórych ludzi to wiadomo :usmiechniety: ). Jak rozmawiałam na ten temat z Suligą to mniej więcej mi powiedział jaka karta do czego ale powiedział też, że on osobiście tego raczej nie czuje i nigdy nie czuł.

PostZamieszczono: 22 gru 2011 15:00 
To nie ma scislych przyporzadkowan zdrowotnych? Piszesz ze powiedzial ci ''mniej wiecej''...

PostZamieszczono: 22 gru 2011 15:57 
Moderator
Awatar użytkownika

Rani pisze:
To nie ma scislych przyporzadkowan zdrowotnych? Piszesz ze powiedzial ci ''mniej wiecej''...

Pisząc mniej więcej miałam na myśli, że powiedział mi tylko o niektórych kartach (tych o które pytałam) a nie był to wykład o "zdrowotnymTarocie" od A do Z :) Jednak, tak jak wspomniałam wyżej, powiedział również, że nie jest to jego specjalność, dlatego nie ciągnęłam tego tematu:)

PostZamieszczono: 22 gru 2011 17:33 
Czy (Twoim zdaniem) te przyporzadkowania zdrowotne to wynikaja z astrologii czy z innych korespondencji? ( np skojarzenia grafiki kart z wygladem poszczegolnych narzadow)?

mozesz podac pare tych przykladow znaczen kart, jakie znasz z tego kursu o ktorym wspomnialas?

Pytam, bo sie tym interesuje, a spotkalam sie z roznymi systemami znaczen zdrowotnych i kazdy inny.. :nie wiem: Ktory jest ten jeden najprawdziwszy i z czego wynikaja te znaczenia to chetnie bym sie dowiedziala..

PostZamieszczono: 28 gru 2011 15:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Sorka, że dopiero teraz. 8D
Już mam tę stronę: http://astromix.pl/
Nie trzeba się rejestrować (choć polecam, bo za darmo wykreślą horoskop i co nieco można poczytać). Na stronie głównej pod różnymi tam artykułami będzie taka "zabawka":

Jaki jest Twój znak zodiaku ?
Korzystając z poniższego formularza, dowiesz się, jaka jest siła oddziaływania znaków zodiaku w Twoim horoskopie.

Trzeba zaznaczyć czy jest się kobietą, czy facetem(ważne!), ustawić datę urodzenia i godzinę (najlepiej żeby była dokładna).

Na podstawie tych danych system wyliczy, jakie znaki i w jakich proporcjach występują.

I tak np. dla dzisiejszej daty (wpisuję że kobita), 28.12.2011, godz. 15:40 mamy dane:

40% Wodnika
20% Koziorożca
12% Panny
10% Strzelca
8% Byka
6% Wagi
4% Barana

Żeby to wszystko przełożyć na żywioły, wystarczy uwzględnić z jakiego żywioły jest dany znak. Czyli:

40% Wodnika -> powietrze
20% Koziorożca -> ziemia
12% Panny -> ziemia
10% Strzelca -> ogień
8% Byka -> ziemia
6% Wagi -> powietrze
4% Barana -> ogień

Na koniec sumujemy i widać będzie jakie żywioły tu dominują. 8D
40% Wodnika + 6% Wagi = 46% powietrza
20% Koziorożca + 12% Panny + 8% Byka = 40% ziemi
10% Strzelca + 4% Barana = 14 % ognia

I taki też mamy szacunkowy rozkład siły żywiołów. Jak widać, tu np. w ogóle nie występuje woda, a pomimo że słońce znajduje się w ziemskim Koziorożcu, to jednak powietrze jest najsilniejsze. Ziemia prawie dorównuje, ognia jest tylko szczypta.

PostZamieszczono: 03 sty 2012 22:28 
Moderator
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Czy (Twoim zdaniem) te przyporzadkowania zdrowotne to wynikaja z astrologii czy z innych korespondencji? ( np skojarzenia grafiki kart z wygladem poszczegolnych narzadow)?

mozesz podac pare tych przykladow znaczen kart, jakie znasz z tego kursu o ktorym wspomnialas?

Pytam, bo sie tym interesuje, a spotkalam sie z roznymi systemami znaczen zdrowotnych i kazdy inny.. :nie wiem: Ktory jest ten jeden najprawdziwszy i z czego wynikaja te znaczenia to chetnie bym sie dowiedziala..

Sorki, że tak późno odpisuje :usmiechniety: Kurs ten w którym uczestniczyłam nie dotyczył takich aspektów Tarota, ja mu po prostu zadałam gdzieś tam pobocznie takie szybkie pytanie o Wielki Arkan Śmierć, dlaczego on dotyczy narządów rodnych (w kwestiach zdrowotnych), mnie to osobiście wydawało się o tyle dziwne bo jeśli już chodzi o jakieś skojarzenia znaczeniowe to bardziej narządy rodne by mi do Cesarzowej pasowały...W każdym razie powiedział, że wynika to z powiązań astrologicznych, mianowicie rzecz w tym, że Śmierć odpowiada Skorpionowi, Skorpion jest to zaś trygon wodny, a jak wodny to aspekt żeński itd.. Ale tak jak wyżej wspomniałam powiedział mi również, że jeśli chodzio wróżenie to on osobiście tych zdrowotnych znaczeń zbytnio nie czuje i wnioskuję z tego, że raczej obchodzi je jakoś na około. Ja powiem szczerze, że mnie też to interesuje więc fajnie jakby ktoś mocniej zaznajomiony z tymi kwestiami się tutaj wypowiedział na ten temat:)

A co do tych żywiołów to weszłam na tą stronę co Kinga podała i wyszło mi o takie coś:
Słońce jest w znaku Raka.
Księżyc jest w znaku Skorpiona.
Merkury jest w znaku Raka.
Wenus jest w znaku Bliźniąt.
Mars jest w znaku Barana.
Jowisz jest w znaku Raka.
Saturn jest w znaku Koziorożca.
Uran jest w znaku Koziorożca.
Neptun jest w znaku Koziorożca.
Pluton jest w znaku Skorpiona.

- w 36 % spod znaku
Raka

- w 24 % spod znaku
Skorpiona

- w 15 % spod znaku
Bliźniąt

- w 13 % spod znaku
Koziorożca

- w 12 % spod znaku
Barana

Mam większość wody, jakiś tam mały podmuch powietrza i troszkę ziemi. W sumie to prawie sama woda...

PostZamieszczono: 06 sty 2012 18:46 
Nowicjusz

Ja właśnie pobieram lekcje tarota u bardzo znanej tarocistki Issany. Za nim zaczęłam pobierac lekcje mialam juz swoja wiedze, predyspozycje raczej zawsze mialam, mialam rozne przeczucia. O issanie slyszalam niejednokrotnie , szukalam jej ostatni az znalazlam i musze powiedziec że jest zadowolona z moich postepów

Jest to spamerski post wróżki ISSANY, we własnej osobie. Udaje zadowolonego kursanta. Nie kasuję i zachowuję dla potomnych.
Tarocistka ISSANA jest beznadziejną spamerką, nie polecamy korzystania z jej "fachowej wiedzy"! :dziendobry:

PostZamieszczono: 06 sty 2012 19:38 
i po reklamie ;).........................................................

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]