Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: 10 Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 10 Buław
PostZamieszczono: 05 lut 2010 11:51 
Rozglądam się

Obrazek
Baroque Bohemian Cats

Cytuj:
postawa typu: zrobię wszystko sam, bo tylko ja umiem zrobić to dobrze

albo bo nikt nie jest w stanie mi pomóc, każdy ma do niesienia własny ,,krzyż" , ciężar

ciężka praca fizyczna

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 08 lut 2010 16:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Krzyż krzyżem, ale najczęściej X Buław oznacza bezsensowne wysiłki robione z głupiego uporu, czasem i chciejstwa. To "niesienie krzyża" nie jest wcale narzucane przez jakieś Siły Wyższe czy okoliczności, a własną ślepotę i manię.
Przykład: ktoś dostaje totalnego kosza, ale nadal ze wszystkich sił stara odkręcić sprawę. Nie ma szans, jednak nie potrafi odpuścić... Traci mnóstwo energii, czuje się coraz bardziej przytłoczony brakiem efektów, raz po raz pada na twarz i podnosi się, kurczowo trzyma się beznadziejnego wyboru.
Inny przykład: ktoś nabrał sobie do głowy że zrobi biznes. Kombinuje jak przysłowiowy koń pod górę, a efekty są mizerne. Haruje, ledwie wiąże koniec z końcem, ale ani myśli z tym tematem skończyć i poszukać czegoś innego.

Jeśli w rozkładzie pojawia się X Buław (szczególnie w sytuacjach gdy człowiek się z czymś boryka i nie widzi końca) zawsze znaczy jedno: a odpuść sobie!
Ona po prostu niesie informację, że człowiek zapędził się w kozi róg, tkwi w sytuacji którą zmienić można tylko poprzez definitywne zrzucenie ciężaru, a więc zrezygnowanie. Bo ciężarem nie jest tu wyboista droga do celu, tylko sam cel jest niewłaściwy.

Inną stroną X Buław, o czym wspominałam przy okazji interpretacji jednego z Waszych rozkładów, jest blokowanie rozwoju sprawy poprzez robienie ciśnienia, to znaczy napięte oczekiwanie na określony wynik. :) Wszechświat jakoś tak jest urządzony, że im większą presję tworzysz aby coś się wydarzyło, to się nie stanie dopóki nie wyluzujesz.

PostZamieszczono: 18 wrz 2010 16:32 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

A ja sobie pomyślałam, czy jeżeli 10 buław zostanie wyciągnięta w pytaniu "jaka będzie wycieczka", to czy przypadkiem program zwiedzania nie będzie przeładowany? ;) To tak serio-serio mówię, a jak będzie to się okaże ;)

PostZamieszczono: 18 wrz 2010 16:37 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

ja sobie wyciągnęłam kiedyś na podróż i była strasznie dłuuuuga, same korki (chyba wszyscy wyjechali na przedswiateczne zakupy i stałam nawet w takich miejscach gdzie nigdy się nie korkuje..)

PostZamieszczono: 18 wrz 2010 16:41 
Awatar użytkownika

Kurczę, kurczę, moja podróż to wycieczka zorganizowana, tak zwana objazdowa, spodziewam się jakiejś sporej przeszkody. Tak mi się pomyślało teraz- nienawidzę wprost latać samolotem, boję się itp. a tu parę ładnych godzin w jedną stronę, może o to chodzi :|

PostZamieszczono: 18 wrz 2010 16:42 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

marysia pisze:
ja sobie wyciągnęłam kiedyś na podróż i była strasznie dłuuuuga, same korki (chyba wszyscy wyjechali na przedswiateczne zakupy i stałam nawet w takich miejscach gdzie nigdy się nie korkuje..)

Czyli była wyczerpująca, przeładowanie programu zwiedzania, jest również bardzo wyczerpujące!

PostZamieszczono: 28 gru 2010 13:49 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Hm... Kingo, Twoja interpretacja tej karty jest chyba perfekcyjna! Dla mnie X buław była dość nijaka. Niby jakaś praca, niby jakiś ciężar... ale jakoś zakodowało mi się hasło "ciężar, którego nie trzeba dźwigać samemu, możliwy sukces, ale możliwy też upadek"... i nie trudno się domyślić, że nigdy nic z takiej interpretacji nie wynikało :D

PostZamieszczono: 28 gru 2010 14:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Dzięki. :D Już tyle razy władowałam się w tę X Buław, że w końcu dotarło i zrozumiałam gdzie zwykle popełniałam błąd.
Na pewno gdy jest źle i widzimy X Buław, zmiana jest możliwa tylko w jeden sposób - absolutne opuszczenie dalszych wysiłków, prób kontroli sytuacji oraz każdego innego "ma być tak!". Energia wówczas uwalnia się, sprawy które utknęły w martwym punkcie (albo szły na opak) ruszają do przodu. Czasem nie dzieje się nic, ale tylko wtedy gdy rzeczywiście cel do którego zawzięcie się pchaliśmy był niewłaściwy. :) No ale w tym momencie to już i tak przestaje mieć znaczenie.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 21:43 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

- w wyniku nowej sytuacji przyjmujemy na siebie dodatkową odpowiedzialność,
-może czujemy sie przemęczeni , lecz nasza siła i charakter pozwolą nam wywiązać się ze wszystkiego , nawet jeśli będzie to bardzo trudne,
-sprawy mogą dotyczyć kryzysu w rodzinie lub pracy,
-podjecie dodatkowej pracy lub dodatkowa nauka,
-skłonność do pracoholizmu.

wg. książki p. Agnieszki Świrskiej :
- buławy w tej karcie , z właściwym sobie ogniem , skupiają się w wiązkę energii pobudzającej człowieka do nadludzkiego wysiłku, obciążają człowieka zadaniem trudnym do wykonania,
-karta może oznaczać , że dźwigamy cały ciężar odpowiedzialności za związek,
-człowiek sam musi mierzyć siły na zamiary.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:02 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

10 buław - zmiany w miejscu pracy lub nowa praca. Poprawa sytuacji finansowej.
Ty i inni - powiązania, życie społeczne, towarzyskie. Zarządzanie sobą w czasie. Człowiek nie jest samotną wyspą.

Odwrócona - komplikacje na drodze do celu, przeszkody na drodze do awansu. Rozmyślna i niszczycielska nieuczciwość.

Obrazek

PostZamieszczono: 28 lis 2011 16:57 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kochani, mam ogromny dylemat odnośnie 10 buław.
Zdziwiła mnie pewna różnica odnośnie interpretacji tej karty. Mianowicie: zanim dotarła do mnie książka "Tarot bez tajemnic" Beaty Matuszewskiej, czytałem sporo na forum. Najbardziej zapamiętałem właśnie 10 buław, ponieważ łatwo było mi skojarzyć interpretacje z ilustracją na mojej karcie, na której zakapturzona postać stoi pod drzewem z wygiętymi, wynaturzonymi gałęziami i jakby mówiła: "zawróć, nie tędy droga".
Natomiast w wyżej wymienionej książce, pani Beata opisuje 10 buław ogólnie jako kartę szczęśliwych zmian, która niesie sporo zamieszania, ale na dłuższą metę przyniesie satysfakcję.
Tutaj rodzi się mój dylemat. Cała moja dusza, intuicja, w dużym stopniu sama karta, a także Wasze interpretacje w tym temacie podpowiadają mi, że ta pierwsza jest właściwa, więc moje pytanie brzmi: skąd taka rozbieżność?

PostZamieszczono: 30 lis 2011 09:02 

Ehwaz pisze:
moje pytanie brzmi: skąd taka rozbieżność?

Osobiście, jest mi bliskie twierdzenie D.M. Kraiga ("Magija współczesna") :
"Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak "prawdziwe znaczenie" kart Tarota. Zmienia się ono bowiem w zależności od sposobu interpretacji pojawiających się w kartach symboli oraz tradycji, z której wywodzi się osoba dokonująca odczytu".

Przykładowo 10 Buław z talii Radiant RW:
Obrazek
Widać, że sprawia jej to trudność, ale osoba niesie swój ciężar. Radzi sobie z nim, pomimo tego, że jest jej ciężko - żadna buława nie wypadła. W oddali widać dom, do którego najprawdopodobniej osoba zmierza - cel wędrówki jest już widoczny.
Gdy taka karta pojawia się w rozkładzie w pozycji prostej lub w otoczeniu pozytywnych kart, lub na pozycji typu "co się uda zrobić" , przeważnie oznacza, iż dana osoba pomimo trudności i dużych obciążeń doprowadzi sprawę do końca, sprosta wyzwaniom, "uniesie" coś.

Natomiast 10 Buław z talii Old Path:
Obrazek
Niesie ze sobą przesłanie raczej odmienne. Osoba nie radzi sobie z czymś, nie potrafi tego "ogarnąć", bierze na siebie zbyt dużo i nie potrafi temu sprostać.

Tytuł: Re: Re: 10 Buław
PostZamieszczono: 30 lis 2011 18:47 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

10 kije - karta opresji - to karta negatywna, obojetnie w jakim miejscu rozkładu się znajduje, no raczej jej się nie przeskoczy i tak jak mówi Kinga,daj sobie z tym spokój

PostZamieszczono: 30 lis 2011 19:34 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Nie no... ta karta bynajmniej nie napawa mnie optymistyczna energią:

Obrazek
10 buław z Dark Angels Tarot.

W mojej talii większość kart ma bardzo podobną symbolikę i rysunek do talii Rider Waite, ale niektóre są po prostu inne. Staram się znaleźć "wewnątrz" takiej karty to, co podpowiada książka, ale czasem się to nie udaje. Dlatego niektóre karty mają już znaczenie, które wymyśliłem sam. I to jest najlepsze. ^^

Wracając do 10 buław - jak dla mnie sprawa stała się jasna dzięki Wam, Gosiu i brzanko. Będę częściej patrzył w "wnętrze" karty, niż do książki. Dziękuję. ;)

PostZamieszczono: 08 lut 2012 19:11 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Karta depresji, stagnacji, ucisku, nadmiernego wysiłku.10 bulaw to limit zmęczenia. W sprawach zawodowych Arkan wskazuje na przesadna odpowiedzialnośc , nadgodziny (czesto darmowe jako forma odpracowania)praca dla kogos.

Bardzo czesto karta stanowi informacje ,ze czlonkowie rodziny sa przeciwni naszym zainteresowaniom, dzialaniom itd itp co niekorzystnie wplywa na nasze samopoczucie ..i podwaja wysilek:(

10 bulaw zapowiada sukces osobom, ktorzy oparli swe dzialanie na konkretnym, przmyslanym wczesniej planie i cierpliwie z uporem dazyli do jego realizacji.

W zwiazkach głębokie wyczerpanie, silne napiecie co dalej,brak nadziei.

Negatywnie oznacza rowniez kradzież, poważne kłopoty, hałas, konflikt, oszustwo.

Cytuj:
Gosia:
Osobiście, jest mi bliskie twierdzenie D.M. Kraiga ("Magija współczesna") :
"Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak "prawdziwe znaczenie" kart Tarota. Zmienia się ono bowiem w zależności od sposobu interpretacji pojawiających się w kartach symboli oraz tradycji, z której wywodzi się osoba dokonująca odczytu".

Zgadzam sie calkowicie :zgadzasię:

PostZamieszczono: 03 mar 2012 23:18 
Rozglądam się

10 Buław to dla mnie katra szczęśliwa.Zapowiada pozytywne zmiany w sferze materialnej i ogólnej sytuacji pytającego.Często mówi też o podróży mającej związek z interesami lub nauką - ale - aby osiągnąć sukces pytający będzie musiał zgodzić się na zmianę swoich planów.

"Tarot nigdy się nie myli - mylna może być jedynie interpretacja" - Helena Starowieyska

PostZamieszczono: 12 sie 2012 19:06 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

A co 10 Buław oznacza w pytaniu o to, co dany mężczyzna myśli o swojej partnerce?

PostZamieszczono: 20 sie 2012 13:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Benesso, a co jest głównym motywem tej karty? Jeśli są wątpliwości i nie wiadomo jak kartę rozumieć na takiej to a takiej pozycji, zawsze radzę zastanowić się nad podstawowym przesłaniem.

X Buław to przede wszystkim wysiłek, często jeszcze niewspółmierny do efektów. Sednem jest to, że należy zrobić co się da i tyle ile się da, oraz wiedzieć kiedy odpuścić, bo inaczej człowiek się zamęczy i niczego nie zyska.

Zatem jeśli karta ma pokazywać co facet myśli nie pokaże pełnego zadowolenia, tylko ciężar. Może to być dobre, gdy na przykład partnerzy są w sytuacji, która wymaga takiego maksymalnego wytężenia sił, by uzyskać jakiś wspólny cel.
W negatywnym ujęciu X Buław może pokazywać, iż pan uważa, że wszystko jest na jego głowie, a on musi jak ten Atlas dźwigać cały świat. Jest u kresu wytrzymałości psychicznej i fizycznej.
Karta może również oznaczać wypalenie, a zatem brak sił by np. dalej ciągnąć ten związek.
Generalnie jest tu też podpowiedź, że facetowi brakuje jakichś "nagród", które zmotywowałyby go i sprawiły, że przestanie tak myśleć. Nagrodą może być wiele rzeczy, nawet proste docenienie jego starań.

Jaka dokładnie będzie interpretacja, tradycyjnie: zależy od wszystkich kart z rozkładu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]