Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Déjà vu : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Déjà vu
PostZamieszczono: 28 cze 2011 17:51 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Często miewacie déjà vu? ;)

Mi zwykle zadarza się na uczelni ( myslę, że to z powodu dużej powtarzalności czynności około zajęciowych ) i w innych, stałych miejscach, lub sytuacjach. Zwykle mam wrażenie, jakby to co mi się ( niby ) przypomniało w rzeczywistości przyśniło się.

Temat założyłem z ciekawości, czy innym też się owo uczucie przytrafia tak często jak mi ( tak raz na miesiąc- dwa ) i co o nim myślicie :) Macie ochotę uciekać przed agentami z powodu błędu Matrixa ? ;) :D

Tytuł: Re: Déjà vu
PostZamieszczono: 28 cze 2011 18:59 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ostatnio o tym trochę myślałam i miałam zamiar założyć właśnie taki temat. Ja mam dosyć często deja vu tzn z przerwami... czasami mam często a później jest okres w którym wcale. Mało tego, miewam takie długie deja vu że czasami wiem co do słowa co ktoś powie za chwilę :)

PostZamieszczono: 28 cze 2011 19:07 
Administrator
Awatar użytkownika

Też przyznaję bez bicia, że od czasu do czasu mam takie coś. Oj, w zasadzie pamiętam te przebłyski już od dziecka.
Nawet nauczyłam się rozpoznawać ten specyficzny moment, kiedy wiem co zdarzy się w następnej chwili i... zaczęłam robić coś, co zburzy scenariusz. 8-) Na przykład wiedząc, że za chwilę wezmę do rąk długopis, nie biorę go w ogóle lub wstaję i odchodzę od biurka. Wiem jakie słowa wypowiem, więc mówię coś innego.
Głupie.
Ale świat się nie zawalił. :)

Jestem absolutnie przekonana, że przynajmniej niektóre sceny mi się śniły i nie są wybrykiem umysłu. Wśród nich były sytuacje, które pamiętałam znacznie wcześniej jako urywek snu z przed paru lat!

BTW. Vadim Zeland (autor "Transerfingu") twierdzi, że deja vu dzieje się dlatego, że nasza Dusza podczas snu odwiedza różne nieurzeczywistnione sektory wariantów zdarzeń. Wszystkie sny są taką wycieczką, a te bardziej wariackie i niezwykłe po prostu stanowią wyprawę do zakątka bardzo mocno odległego od naszej rzeczywistości.

PostZamieszczono: 29 cze 2011 10:50 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
BTW. Vadim Zeland (autor "Transerfingu") twierdzi, że deja vu dzieje się dlatego, że nasza Dusza podczas snu odwiedza różne nieurzeczywistnione sektory wariantów zdarzeń. Wszystkie sny są taką wycieczką, a te bardziej wariackie i niezwykłe po prostu stanowią wyprawę do zakątka bardzo mocno odległego od naszej rzeczywistości.

W liceum miałem nauczycielkę łaciny, która raz zapytała się kogo pytała na ostatnich zajęciach, ale nie dokończyła, bo zadzwonił dzwonek. Cała klasa powiedziała, że nikogo ( oczywiście najgłośniej zaprzeczała koleżanka, którą pytała ). Wtedy pani profesor się zamyśliła i powiedziała "aha, to musiało mi się to przyśnić" :D Na lekcjach łaciny zwykle występowało permanentne déjà vu i zaginanie czasoprzestrzeni... Ten kto sie kiedyś uczył to wie ;)

Przepraszam za offtopa, ale chciałem trochę temat rozluźnić, bo jak przeczytałem posta Kingi to od razu mi się to skojarzyło :)

Swoją drogą koncepcja pana Zelanda wydaje mi się być bardzo ciekawa i atrakcyjna. Przerażają mnie tylko te odległe warianty rzeczywistości, bo sądząc po moich snach, muszę się przenosić do jakiejś krainy absurdu :D

PostZamieszczono: 30 cze 2011 17:15 
Administrator
Awatar użytkownika

Hehehe, na szczęście nie miałam łaciny (w LO w porę zdezerterowałam z profilu humanistycznego). Za to przez pół roku miałam przyjemność uczyć się rosyjskiego - też niezła faza. :lol: Pamiętam że słuchając nauczycielki, nie mogłam powstrzymać śmiechu. Tak mnie ten dziwny język rozbrajał, cała się trzęsłam.

Odnośnie snów, ostatnio (właściwie od dłuższego czasu) są bardzo realistyczne, żadnych absurdów. :)

PostZamieszczono: 01 lip 2011 00:57 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kinga to nie wiem czy powinienem się teraz odzywać bo... ja studiuję rosyjski :D Deja vu mam zawsze na zajęciach ze staro- cerkiewno- słowiańskiego, totalna abstrakcja :D

A co do dziwnych snów, to ostatnio śnił mi się pan prezydent Miedwiediew. Byłem jego tajnym agentem, ale coś poszło nie tak i chciał mnie zabić. Ostatecznie odebrałem ten sen jako dobry omen ( zły byłby, gdyby śnil mi się Putin :D )

PostZamieszczono: 04 sie 2011 06:18 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Ja bardzo często miewam Déjà vu. Ile razy miałam tak, że coś robiłam a nagle miałam wrażenie że to już miało miejsce kiedyś. I tak miewam raz na miesiąc. Coś w tym musi być.

PostZamieszczono: 05 lis 2011 10:00 
Stały Bywalec

Bardzo czesto mi towarzyszy.. czasami nawet wydaje mi sie ze za czesto. Zazwyczaj na szczescie w pozytywnych momentach.. milo jest przezywac radosci jeszcze raz :)

PostZamieszczono: 28 lut 2012 01:45 
Nowicjusz

hehe to co ja mam powiedzieć skoro zdarzy mi się nawet kilka razy dziennie czasami ;) i dokładnie mam to samo czasami że pamiętam jakieś rzeczy które ja lub inni ludzie mówią/robią i robie wszystko by zmienić bieg wydarzeń :P albo co do przeczuć to już swoją drogą , ale np. znajoma mi pisze sms że jedzie z kolegą który jest po paru piwkach, jak to przeczytałam przeszły mnie chłodne dreszcze i miałam coś na zasadzie deja vu albo jakiejs czy przeczucia i wiedzialam ze zlapie ich policja zaraz ;p i napisałam jej że wiem ze to glupie ale maja parkowac jak najszybciej i wrocic rano po samochod bo jeszcze ich złapie policja i bedzie po prawku. i przeczucie stało sie kilka minut później prawdą ;p

PostZamieszczono: 04 mar 2012 18:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

To nie jest Deja vu, tylko jasnowidzenie. Masz talent i powinnaś go rozwijac.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]