Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Runy : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Runy
PostZamieszczono: 10 paź 2011 17:49 
Moderator
Awatar użytkownika

Ciekawe czy ktoś z Was posługuje się takimi cudami. Jak byłam w tym roku na Wolinie to pewna Pani za drobną opłatą wróżyła z run, trochę mnie kusiło żeby skorzystać:) Jak odnosicie się do runicznej magii, runicznych amuletów itp.? Czy można łączyć ich zastosowanie z Tarotem, jeśli tak to w jaki sposób? Czy wolicie stosować runiczne karty czy może kamyczki? I przede wszystkim czy znacie jakąś sensowną literaturę na ten temat, którą sami czytaliście? ;)

Tytuł: Re: Runy
PostZamieszczono: 10 paź 2011 21:20 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ciekawe czy ktoś z Was posługuje się takimi cudami. Jak byłam w tym roku na Wolinie to pewna Pani za drobną opłatą wróżyła z run, trochę mnie kusiło żeby skorzystać:) Jak odnosicie się do runicznej magii, runicznych amuletów itp.? Czy można łączyć ich zastosowanie z Tarotem, jeśli tak to w jaki sposób? Czy wolicie stosować runiczne karty czy może kamyczki? I przede wszystkim czy znacie jakąś sensowną literaturę na ten temat, którą sami czytaliście? ;)

Miałem jakiś okres w swoim "długim życiu":P że zajmowałem się runami - wiedze czerpałem z programów ezoterycznych ( jakoś tak się trafiło ze bodajże Pani Agnieszka Wdowczyk - chyba nie przekręciłem nazwiska (?)- omawiała w swoich programach każdą runę ) - jednak jakoś to zainteresowanie szybko sie "ulotniło" - wróżenie z run wyrytych na kamyczkach - jakoś mi nie podchodziło - osobiście uważam że runy to raczej "talizmany" a nie przedmiot do wróżenia. Ja sam preferuje tarota - samo słowo Tarot - to taka siła - Moc i taka "ciężka energia " ( Ciężka w znaczeniu - czuć ją - od Tarota Coś emanuje a od run jakoś takich "iskier" wykrzesać nie byłem w stanie :P ) Tu mógłbym się rozpisać o tym tarocie i jak ja go odbieram no ale zrobiłbym niezłą dygresję więc na tym zakończę :P

PostZamieszczono: 10 paź 2011 22:11 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Albo runy albo tarot. Taką wyznaje zasade. Nigdy jakoś nie ciągneło mnie do tych magicznych kamyczków tak jak do tarota. Są jednak ludzie, którzy posługują się tylko runami przy przepowiadaniu przyszłości.

PostZamieszczono: 11 paź 2011 16:10 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja po lektoracie staro- cerkiewno- słowiańskiego trzymam się zdala od literek nie-łacińskich liczących więcej miż 1200 lat :lol:

Jakoś nigdy mnie do run nie ciągnęło. Są mi obce kulturowo.

PostZamieszczono: 12 paź 2011 19:48 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Można łączyć kilka systemów, dlaczego jak Tarot to nie Runy lub inne karty cygańskie czy kipperki można mieć wiele zainteresowań :)
Posługuję się runami, ale nie wróżę z nich tak jak z kart Tarota, wyciągam jedną runkę jak energię dnia i to mi wystarcza , runki zawsze działają- ich energia jest niesamowita.
Posiadam talię kart i czasami z nich korzystam ale Runki ciągnę z własnoręcznie zrobionych z drewienka.
Polecam Literaturę
Ścieżki i bezdroża runiczne-Tomasz Misterka
Świat Run- Igor Warneck
i Vademecum Run-Ewa kulejewska

PostZamieszczono: 14 paź 2011 20:14 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Iwona pisze:
Posiadam talię kart i czasami z nich korzystam ale Runki ciągnę z własnoręcznie zrobionych z drewienka.

To ja mam takie techniczne pytanie z ciekawości. Jak zrobiłaś te runy? Miałaś odpowiednio docięte kawałki drewna i wypalałaś symbole?

Może w ramach słowiańskiej dumy opracujemy słowiańską wersję run- wróżenie z głagolickich bukw :lol:

PostZamieszczono: 14 paź 2011 20:23 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Nie miałam odpowiednio pociętych Drewienek, musiałam je pociąć na mniej więcej równe krążki, wygładzić je papierem ściernych, narysować znaki a potem je wypaliłam i polakierowałam lakierem bezbarwnym . :)
Ręczna, ciężka domowa robota ale runki działają, włożyłam w nie sporo wysiłku i energii.
Obrazek

Uprzedzę pytanie :D
kropkę stawiałam po to aby wiedzieć w jakiej pozycji wyciągam runę,(to były moje początki) dziś wiem że to nie jest potrzebne bo runki pokazują swoją energię niezależnie od tego czy wyciągnę ją jako prostą czy odwróconą.

PostZamieszczono: 03 lip 2012 18:10 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Bardzo ładne, Iwono :)

Słuchajcie, czy myślicie, że Runy mogą być niebezpieczne? Mam na myśli używanie ich do celów magicznych/ energetycznych. Chodzi mi o wzmocnienie siebie/mieszkania/rodziny dobrą energią, przyciągnięcie dobra, a nie o laleczki voodoo, naturalnie ;) Ale mimo wszystko - jest to jakaś ingerencja...

PostZamieszczono: 03 lip 2012 21:44 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Dzięki Maralee :)
Nie wróżę z run , tak jak z tarota, wykorzystuję Runki właśnie energetycznie do celów "magicznych" czyli wzmocnienia energetyki wokół siebie.
Runki nie szkodzą jeśli są właściwie dobrane , czasami nie znając energetyki runki możemy użyć nie właściwej i stąd problem, jeśli chcemy spowolnić coś i zamiast Runki np Isy użyjemy Raido która daje nam szybkość wtedy mamy tzw szkodę :)
z własnego doświadczenia bolało mnie kolano, nie mogłam swobodnie chodzić i narysowałam na nim runkę Raido i przeszło po dwóch dniach, ale to też mogła być moja sugestia, wiara w to że to zadziała. ( oczywiście gdyby nie przeszło , poszłabym do lekarza bo on jest od leczenia, runka miała wspomóc i spełniła swoje zadanie )
w portfelu noszę runkę Fehu , i zawsze mam jakiś banknot w nim, nieraz jest to tylko 10zł ale jest.

PostZamieszczono: 07 paź 2012 18:53 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Proponuję sięgnąć do Sagi o Egilu - tam jest opis jak źle dobrane narobiły więcej szkód niż pożytku.. dodatkowo Edda Poetycka... Pieśń Odyna... mity skandynawskie... tak na początek.
A na pewno dać sobie spokój z Chrzanowską :)

PostZamieszczono: 21 sie 2013 13:37 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ja właśnie wtajemniczam się w runy. Jestem w trakcie czytania "Runy dla Ciebie" Leszka Mateli. Nie wiem czy to był dobry wybór, ale nie miałam jak się poradzić, bo nie miałam dostępu do konta :) Książka jest napisana konkretnie, krótko, trochę ciekawostek, jest całkiem przyjemna. Do książki gratis były kary z runami.
Jako następną lekturę wybiorę, może coś co zaproponowała wyżej Iwona.

PostZamieszczono: 21 sie 2013 19:26 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Mam runki. Zapoznajemy sie dopiero.

Co do szkod wyrzadzonych przez runy. Wyznaje zasade, ze krzywde mozna zrobic sobie wszystkim
;) Jak sie nieodpowiednio uzyje. Tarotem tez.

Przy pomocy noza mozna przyrzadzic pyszna potrawe a mozna tez kogos zadzgac.

Dla mnie nie jest problemem, aby laczyc rozne systemy wrozenia... Tarot, runy... a... inne karty takze. Teraz pracuje takze z szamanskimi kartami uzdrowienia.

Uwazam, ze z niczym nie stykamy sie przez przypadek. Jezeli czuje, ze cos warto poznac blizej, robie to. Jezeli nie czuje tego, zostawiam to.
Nie robie natomiast nic na pol gwizdka a za swoje zyciowe katastrofy nie obarczam wina swoich aktualnych zainteresowan.

Iwono... Piekne runki.

PostZamieszczono: 22 sie 2013 18:56 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

dziękuję La Mandragoro :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]