Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 XIII Śmierć : WIELKIE ARKANA - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XIII Śmierć
PostZamieszczono: 06 mar 2011 19:13 
Moderator
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Raczej jego transformujaca moc...

Rani mogłabyś rozwinąć tą myśl? ;)

Mnie się wydaje, że w kontekście czyjegoś intelektu Śmierć może oznaczać pewien ukryty potencjał, ta osoba być może wykazała się jeszcze tym na co ją stać, otoczenie nie poznało jeszcze jej możliwości. Możemy liczyć na jakiś przełom w przyszłości, ta osoba może nas czymś jeszcze zaskoczyć. Nie miała okazji do tej pory ujawnić swoich talentów, lub sama nie zdaje sobie z nich sprawy..

PostZamieszczono: 06 mar 2011 20:54 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Vines, to co napisałaś, to bardzo ciekawe i z moich obserwacji wynika, ze bardzo trafne.
Czy z tego źródła z którego korzystałaś, były takie opisy tez do innych kart?

PostZamieszczono: 06 mar 2011 22:16 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Może taka osoba jest podatna na transformacje, bo czy doznała traumatycznych przeżyć, czy są one dopiero przed nią to chyba zależy np. od jej wieku.

PostZamieszczono: 07 mar 2011 21:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Amoniak, zobacz na stronie http://www.astromagia.pl/powroz-sobie/tarot-milosci

jarzar, myślę, że nie koniecznie, bo przed transformacją osoba taka będzie reprezentowana przez inną kartę.

PostZamieszczono: 28 mar 2011 15:50 

Witam wszystkich serdecznie,
Jestem nową użytkowniczką forum. Czytam po kolei posty, bardzo ciekawe są niektóre spostrzeżenia.
Ja kartę Śmierć odbieram bardzo pozytywnie. I choć rzadko zgadzam się z Alicją Chrzanowską, w tym przypadku mój odbiór tej karty jest identyczny. Dla mnie Śmierć to transformacja, zazwyczaj następujące po niej karty mówią czego dotyczy i czy będzie dobra czy zła. Natomiast gdy pojawia się na końcu układu, u mnie często oznacza faktycznie koniec cyklu i jak któraś z dziewczyn wcześniej napisała - niewiadomą, co ta zmiana przyniesie.
Zastanawiam się jak interpretować Śmierć jako kartę podstawową - obrazującą sprawę - przy pytaniach o uczucia. Może macie jakieś propozycje, przemyślenia.

PostZamieszczono: 29 mar 2011 19:21 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

meg pisze:
Witam wszystkich serdecznie,
Jestem nową użytkowniczką forum. Czytam po kolei posty, bardzo ciekawe są niektóre spostrzeżenia.
Ja kartę Śmierć odbieram bardzo pozytywnie. I choć rzadko zgadzam się z Alicją Chrzanowską, w tym przypadku mój odbiór tej karty jest identyczny. Dla mnie Śmierć to transformacja, zazwyczaj następujące po niej karty mówią czego dotyczy i czy będzie dobra czy zła. Natomiast gdy pojawia się na końcu układu, u mnie często oznacza faktycznie koniec cyklu i jak któraś z dziewczyn wcześniej napisała - niewiadomą, co ta zmiana przyniesie.
Zastanawiam się jak interpretować Śmierć jako kartę podstawową - obrazującą sprawę - przy pytaniach o uczucia. Może macie jakieś propozycje, przemyślenia.

Może, że ten związek przechodzi transformację- np. przechodzi na wyższy poziom, sielanka mija i trzeba wziąć odpowiedzialność za osobę, mocniej się zaangażować.
Lub odwrotnie, że już po miłości, teraz czas na coś nowego.
:roll:

PostZamieszczono: 29 mar 2011 22:57 
No wlasnie ja tez mam dzis problem, jak zinterpretowac w sprawach uczuciowych karte Smierci na sytuacje obecna, a po niej karte Kochankowie na blizsza przyszlosc.

Czy chodzi o smierc zwiazku i rozstanie ( cienie karty kochankowie) , czy o transformacje uczuc i ponowny ich rozkwit - przetransformowanie zwiazku na wyzszy poziom ?
(zaznaczam, ze nie uzywam kart odwroconych.)

PostZamieszczono: 30 mar 2011 17:01 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

W rozkladzie Krzyz Celtycki pierwsza karta-rola pytajacego wyszla "Smierc" a druga karta- jako problem"As monet" juz nie pamietam nastepnych kart ale dziewczynie nie wrozyly dobrze w uczuciach.Co mogly oznaczac te dwie karty konkretnie Smierc jako karta osobowa???(wrozylam na odleglosc) :?: :oops:

PostZamieszczono: 30 mar 2011 19:29 

FairyWitch pisze:
meg pisze:
Może, że ten związek przechodzi transformację- np. przechodzi na wyższy poziom, sielanka mija i trzeba wziąć odpowiedzialność za osobę, mocniej się zaangażować.
Lub odwrotnie, że już po miłości, teraz czas na coś nowego.
:roll:

Problem w tym, że ten związek fizycznie nie istnieje. Co najwyżej jest pobożnym życzeniem :) Dziewczyna pytała czy sytuacja korzystnie się dla niej rozwinie. Kolejne karty wyszły pozytywne. Jednak ta śmierć nie daje mi spokoju. Oboje mają jakąś przeszłość...za sobą, może ta Śmierć oznacza transformację przeszłości w teraźniejszość, gdy zaczynają siebie na wzajem dostrzegać.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 01:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie chcę krakać, jednak skoro związek nie istnieje, tak na "dzień dobry" w rozkładzie mającym pokazać rozwój tej relacji pojawia się Śmierć, może ona podpowiadać iż związku nie było i nie będzie. :|
Kochankowie (oraz te inne dobre karty które wyszły jako następne) mogą oznaczać zupełnie inny związek, po prostu coś całkiem nowego.

Devi, jeśli dobrze rozumiem, Śmierć w tym rozkładzie odnosiła się do osoby pytającej i jej działań. Z Asem Monet jako kartą problemem może oznaczać sporo rzeczy, np. zmarnowanie szansy, stratę czegoś wartościowego.

W ogóle warto zwracać uwagę na sytuacje, kiedy Śmierć stoi jako pierwsza w rozkładzie i ma oznaczać sytuację obecną, bo tu już może być informacja, że dana sprawa jest nie do zrealizowania. Nie czarujmy się, tak też w życiu bywa, że chcemy czegoś, ale nie da rady tego zdobyć. Jak karty mogą nam pokazać że nic nie będzie?

PostZamieszczono: 31 mar 2011 09:56 

Kinga pisze:
Nie chcę krakać, jednak skoro związek nie istnieje, tak na "dzień dobry" w rozkładzie mającym pokazać rozwój tej relacji pojawia się Śmierć, może ona podpowiadać iż związku nie było i nie będzie. :|

W uczuciach to ma sens, bo nie mamy wpływu na drugą osobę :)

Kinga pisze:
W ogóle warto zwracać uwagę na sytuacje, kiedy Śmierć stoi jako pierwsza w rozkładzie i ma oznaczać sytuację obecną, bo tu już może być informacja, że dana sprawa jest nie do zrealizowania. Nie czarujmy się, tak też w życiu bywa, że chcemy czegoś, ale nie da rady tego zdobyć. Jak karty mogą nam pokazać że nic nie będzie?

A w ziemskich czynach... Powiedzmy, że chcemy założyć działalność gospodarczą. Jako karta na pozycji pierwszej wyjdzie Śmierć. I załóżmy, że zinterpretujemy ją, że dana sprawa jest nie do zrealizowania, ale idziesz do urzędu i zakładasz działalność. Czyli realizujesz zamierzenie. No chyba, że w drodze przejedzie Cię ciężarówka :) Generalnie chodzi mi o to, że pewne sprawy są zależne tylko od nas. W tym przypadku stawiałabym na zmianę w życiu jaką niesie za sobą założenie działalności. Inne karty pokażą w jakim kierunku się nasz czyn rozwinie i co przyniesie, ale przecież możemy zakończyć wróżbę na pierwszej karcie. Jak ją zinterpretować... mnie się nasuwa na myśl w tym przypadku zmiana w życiu związana z przejściem do nowego cyklu, nowego zajęcia.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 12:38 
Kinga pisze:
Kochankowie (oraz te inne dobre karty które wyszły jako następne) mogą oznaczać zupełnie inny związek, po prostu coś całkiem nowego.

No wlasnie nie znam sytuacji pytajacej, tzn nie wiem czy jest w jakims zwiazku...Czyli nie jest, ale zacznie jakis nowy romans?

PostZamieszczono: 31 mar 2011 14:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Meg, masz absolutną rację, na pewno nie jest tak że Śmierć na początku rozkładu zawsze musi oznaczać brak sensu dla jakichkolwiek działań lub niemożność osiągnięcia celu o który pytamy. Zwróciłam tylko uwagę, że jest taka opcja. To w ogóle trzeba brać na czuja, w Tarocie myślenie schematami jest zgubne. :)

Rani, może tak właśnie być - Śmierć jako karta wyjściowa generalnie może pokazywać kończenie jakiegoś etapu (czy się to pytającej podoba czy nie), a wtedy Kochankowie jako przyszłość prędzej będą odnosić się do nowej znajomości niż do transformowania starego. Śmierć z zasady stare kosi po to by robić miejsce dla nowego.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 15:12 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Devi, jeśli dobrze rozumiem, Śmierć w tym rozkładzie odnosiła się do osoby pytającej i jej działań. Z Asem Monet jako kartą problemem może oznaczać sporo rzeczy, np. zmarnowanie szansy, stratę czegoś wartościowego.

Tak oczywiscie Smierc odnosila sie do osoby pytajacej i jej dzialan.Zmarnowane szanse i zludzenie czegos co nie istnienie.(wybuchajace uczucia do osoby nieodpowiedniej)
Dzieki teraz juz chyba wiem. ;)

PostZamieszczono: 25 maja 2011 13:30 
Awatar użytkownika

lovely pisze:
a ja sie zastanawiam jak smierc odpowiada na te 2 pytania
1.o przyszlosc zwiazku
i 2 np czy uda nam sie cos zmienic ( prace, miasto)

kiedy smierc mowi ze to juz koniec a kiedy ozn przemiane??

1.Przyszlosc zwiazku-w zaleznosci od otaczajacych kart-albo jakis etap w zwiazku sie konczy,albo caly zwiazek
sie skonczy
2.czy uda cos sie zmienic-tak,tylko Smierc nie mowi czy to zmiana na lepsze,znow musimy zwrocic uwage
na sasiednie karty,lub dociagnac,albo zsumowac wartosc

Azkan

PostZamieszczono: 14 lip 2011 17:09 
Awatar użytkownika

XIII to jedyny arkan, który mi się przyśnił. Nie był to sen pokazujący się wtedy, gdy długo się czymś zajmujemy, bo wtedy właśnie dużo czasu nie używałem tarota. Więc to oznacza, że jest tym znaczącym snem. Wyglądał mniej więcej tak:

Znajdowałem się w domu mojego kolegi z dawnych lat, a dokładniej w salonie. Nie wiem czemu, przeszukiwałem jego rzeczy i znalazłem talię kart. Była częściowo kartami do gry ale były też tam karty Tarota. Chyba było więcej arkanów, ale pamiętam tylko ten. Spojrzałem na kartę śmierć i ujrzałem ruszający się, żywy obraz. Dwójka ludzi, trzymająca się za ręce zmierzała w kierunku kamiennego portalu, nieozdobionego, zbudowanego z klinowo zwężonych kamiennych bloków. Byli odwróceni tyłem do mnie. Co ciekawe, znajdowali się w suchej rozsypującej się krainie, a oni sami rozsypywali się, byli zbudowani jakby ze strzępków materiału i zdawało się, że nie dojdą do portalu. Za kamiennym łukiem znajdowała się kraina zupełnie inna od tej suchej: zielona, pełna światła. Ci ludzie zdawali się rozsypywać na strzępki właśnie przez działanie tego światła.

Dalej snu nie pamiętam, bo ten obraz był bardzo wyrazisty i tylko on zapadł mi w pamięci. Zastanawia mnie, dlaczego ci ludzie wyglądali tak, jakby mieli się rozsypać zanim dotrą do portalu. Czyli mieli nadzieję na lepsze życie, ale nie dotrwali, aby to zrealizować? Z drugiej strony, ta myśl przyszła do mnie niedawno. Wcześniej "na świeżo" interpretowałem to jako rozsypanie się w świecie przed portalem i odrodzenie w świetle nowego. Dopiero niedawno przypomniałem sobie, że rozsypali się przed portalem. Tak, jakby do odrodzenia nie doszło, lub musiało minąć trochę czasu...

Pomóżcie, bo mam problem z interpretacją. Myślę, że wszystko wystarczająco opisałem. :D

PostZamieszczono: 16 lip 2011 11:41 

Dla mnie karta Smierci jest wewnętrzną transformacją która nastepuję w naszym wnętrzu i powoduje zmiany na lepsze.
Jest to koniec jednego a początek drugiego.Często karta mówi o uwolnieniu się od kogoś lub czegoś oraz że dotarliśmy do końca pewnego procesu rozwoju i żegnamy się ze stary światopoglądem zeby otworzyć się na nowe.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 16:16 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dla mnie karta śmierci jeszcze niedawno kojarzyła się źle, utrata czegoś/kogoś/koniec. Ale teraz myślę że to nie jest zła karta.

Jeśli występuje ona w symbolice związanej z miłością to
Śmierć mówi o końcu związku lub o zakończeniu jakiejś nieprzyjemnej fazy w tym związku. Mówi ona głównie o pożegnaniu się i wejściu w nowy etap życia.

Najbardziej podoba mi się ta karta w Tarocie mamy - śmierć jest przedstawiona jako kościotrup (wiadomo) ale oprócz niego jest również ukazana tęcza - czyli nadzieja że będzie lepiej.

PostZamieszczono: 19 sty 2012 10:23 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Jak to jest z tą definitywnością końca w karcie XIII Śmierć? Dla przykładu: kończy się związek dwojga ludzi, i ok. Ale czy to oznacza, że za parę miesięcy, rok, za kilka lat, ci sami ludzie nie będą mogli ponownie się zejść, tj. wejść już w NOWY związek ze sobą? Śmierć kończy relację dwojga ludzi czy po prostu jakiś destrukcyjny charakter relacji, w której aktualnie trwają?

PostZamieszczono: 22 sty 2012 16:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie wiem, ale Śmierć raczej jest kartą, która nie zostawia otwartej furtki, czyli możliwości by związek jakoś odrodził się w późniejszym czasie.

Energia ta "jedzie" po każdym aspekcie związku i rozbraja go na każdym poziomie. Ludzie nie tylko rozstają się, ale także zmieniają wewnętrznie - coś, co powodowało, że w ogóle byli razem, zostaje poddane transformacji i definitywnie przestaje działać w dawny sposób. No, na przykład kobieta ma wzorzec bycia w związku tą słabszą i poddania się mężczyźnie. Spotyka pana, który realizuje ów wzorzec: jest dominujący. Pasują do siebie na poziomie nieświadomym i energetycznym, więc rodzi się relacja.
Ale z różnych powodów związek później się rozpada. Pod wpływem arkanu XIII może być tak, że wzorzec bycia słabszą stroną przestanie obowiązywać, wygaśnie. Świadomie pani może tęsknić i chcieć być z tamtym partnerem, ale oni podświadomie (i energetycznie) już nie współgrają. Nie ma punktu zaczepienia - nie ma związku.

PostZamieszczono: 10 cze 2012 11:30 
Awatar użytkownika

Tarotka pisze:
A czy to nie jest tak, że Śmierć to zawsze koniec czegoś, krórego konsekwencją jest zmiana, na lepsze bądź gorsze?
:shock: chyba właśnie pojęłam, dzięki Tarotce, o co chodzi z tą transformacją. Nigdy nie wiedziałam, kiedy odczytywać kartę Śmierci jako zmianę, a kiedy znaczy ona koniec. Ale teraz widzę, że w podstawowym znaczeniu tej karty leży KONIEC. Natomiast zmiana, szumnie i pięknie zwana TRANSFORMACJĄ jest nieuchronna, ale pojawia się jako SKUTEK końca, skutek śmierci właśnie. Niby proste, ale dopiero teraz mnie oświeciło ;)

PostZamieszczono: 11 cze 2012 08:12 
Awatar użytkownika

lovely pisze:
Obrazek
Golden Renaissance

Archetyp - śmierć

mam pytanie jakie wydarzenia/okolicznosci/miejsca ozn ta karta? no w pytaniu o miejsce spotkania?

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Może oznaczać też ruiny, lub stare budynki po transformacji, czyli które pełnią teraz zupełnie inną funkcję niż kiedyś, nprz. hotel w byłym zamku, knajpa w piwnicy, lub karczma w byłem młynie...

A teraz ja mam zagwozdkę. Na mecz Polska: Rosja, dla Polski wyciągnęłam 2 Denarów, dla Rosji Śmierć i zupełnie nie wiem jak to zinterpretować.

PostZamieszczono: 11 cze 2012 08:46 
Awatar użytkownika

PS. Wyciągnęłam kiedyś Śmierć na pytanie o przyszłość mojego związku, no i wyszłam za mąż za tego pana:))))

PostZamieszczono: 12 cze 2012 14:19 
Awatar użytkownika

To pięknie :) Kiedyś robiłam rozkład takich luźnych pytań dotyczących związku i było tam między innymi: czy czeka mnie zmiana stanu cywilnego? Zinterpretowałam, że oczywiście, że tak. Ale po ponad roku od tamtej wróżby rozstałam się z tym Panem.

PostZamieszczono: 12 cze 2012 18:55 
Awatar użytkownika

No właśnie nie pojmę tego w żaden sposób. Na mój związek non stop wypadała WIEŻA, 10 mieczy, ŚMIERĆ. Minęło parę lat, a nic nie wskazuję na koniec. Wyszłam za mąż, urodziłam dziecko... Albo nie powinnam w ogóle sobie wyciągać kart...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna