Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Haindl Tarot : RECENZJE KSIĄŻEK I TALII

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Haindl Tarot
PostZamieszczono: 13 mar 2011 10:37 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Jakoś nie widziałem tu, ani na głównej stronie tego portalu talii Haindl Tarot. Hmm... jak to jest możliwe ?! Przecież te karty są piękne. Pozwólcie, że się pochwalę.

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

I rewers

Obrazek

Jednak nie używam tej talii. Nie używam tej talii do czegokolwiek. Po prostu, mam je bo są naprawdę ładne. Gwoli ścisłości, korzystam z talii Rider-Waite, ewentualnie, jej najbliższych wersji.
Spójrzcie na Koło Fortuny. Przecież wyraz ludzkich twarz w tej karcie to przerażenie i beznadziejność. Raczej nie widziałem innej talii jak dotąd z tak negatywnym odczuciem (moim) do wizerunku Koła Fortuny. Kto wie ? Może to jest powód dlaczego ich nie używam.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

Tytuł: Re: Haindl Tarot
PostZamieszczono: 01 cze 2011 14:48 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Wiesz,z tym Kolem Fortuny to sprawa wyglada nastepujaco:Karta ta jak wiesz oznacza zmiane,koniec pewnego etapu,poczatek innego,zmiana biegu spraw,punkt zwrotny,a ludzie przewaznie boja sie zmian,przeprowadzek,zmian pracy,domu... Mysle iz ilustrator Kola chcial odzwierciedlic strach ludzki przed zmianami,a nie rzekoma negatywna energie tego arkanu,co prawda nie posiadam tej talii,ale podoba mi sie,bardzo ladny As Pucharow :)

Azkan

PostZamieszczono: 01 cze 2011 16:31 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Bardzo mi sie podba! Super, ze ja umieściłeś, piękna talia!! Obrazy, jak ze świata snów. Właściwie to dziwne, ze nikt nie zaprezentował tej pięknej talii wczesniej, ze nikt na nią nie trafił.

PostZamieszczono: 07 cze 2011 06:02 
Awatar użytkownika

Wlasnie w sobote dostalem talie Haindla,i super mnie sie z nia wspolpracuje,te denary,
tam zwane kamieniami,sa przepiekne,egipskie i indianskie bostwa polaczone..Integracja

Azkan

PostZamieszczono: 07 cze 2011 17:13 
Pogromca Wszelkich Tematów

To była jedna z pierwszych kupionych przeze mnie talii i jedyna, którą odbieram jako wprost stworzoną do rozkładów karmicznych. Ma taką specyficzną energię ( w moim odczuciu oczywiście).
siedem pisze:
Przecież wyraz ludzkich twarz w tej karcie to przerażenie i beznadziejność

Karta przedstawia Koło Życia umiejscowione w kosmosie.
W prawym górnym rogu widać twarz mężczyzny, jest to Zeus, ojciec bogów. Patrzy intensywnie, miotając błyskawice, jest symbolem aktywnego podejścia do życia, mocy i zaangażowania.
Poniżej widać twarz kobiety, czyli Matkę Ziemię, Gaję. Patrzy biernie poza ciemność, na koło. Symbolizuje pasywne podejście do życia.
W prawym górnym rogu jest dziecko ze starą twarzą. Symbol mężczyzn, kobiet, naszych przodków , całej ludzkości.
Inne symbole widoczne na karcie to: grzyby - w Niemczech symbol powodzenia, szczęścia, (także wizji), wąż - symbol głębszej prawdy, tutaj także odrodzenia (ponieważ wznosi się w górę), biały jednorożec oznaczający czystość i szczerość, tutaj również "ducha , skaczącego poza Koło", oko starszej osoby -symbol upływu czasu , dinozaur - symbolizujący wszystko to, co utraciliśmy w wyniku zwrotnych momentów w życiu ( co pozostaje tylko w naszych wspomnieniach). Krople wody z lewej strony kapią w dół , z prawej w górę, oznaczając możliwość zwrotu w kierunku przeciwnym, który może być drogą do wyzwolenia.
W centrum koła jest dłoń, która się nie kręci. Należy zatem skupić się na sensie życia, nie na ciągłych zmianach.
Otwarta dłoń może symbolizować akceptację tego, co przynosi życie.

PostZamieszczono: 08 cze 2011 17:05 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Azkan pisze:
Wlasnie w sobote dostalem talie Haindla,i super mnie sie z nia wspolpracuje,te denary,
tam zwane kamieniami,sa przepiekne,egipskie i indianskie bostwa polaczone..Integracja

Tak się spodobała :?: :) Nie dziwię się. Sam pamiętam, gdy zobaczyłem tych kilka kart w katalogu to pierwsza moja myśl była: muszę je mieć.
Nie mogę zrozumieć tylko jednego. Jak ot tak po prostu można "przesiąść się" z jednych kart na drugie, dość dużo różniących się wizerunkowo :?: :? Dla mnie to jest nie do pomyślenia :shock: No ale nic w tym złego nie ma. Sam chciałbym tak.

@Gośka
Dziękuję za ten opis.

A tak z drugiej strony, tak szczerze (nie mam zamiaru dyskredytować tu Twego wkładu Gosia).
Na cholerę nam potrzebne takie skojarzenia tego rodzaju (archetypowego) :?: Sobie myślę, człowiek i tak podczas wróżby czy medytacji zinterpretuje to po swojemu i będzie w porządku.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 09 cze 2011 08:19 
Pogromca Wszelkich Tematów

siedem pisze:
Na cholerę nam potrzebne takie skojarzenia tego rodzaju
Znajomość symboliki znacznie rozszerza możliwości interpretacji. W trakcie "pracy z kartami" mogą się pojawić sytuacje/rozkłady, w których odpowiedzią będzie ogólne znaczenie danej karty i/lub któryś z symboli na niej widocznych .
Wiele osób rozkładając karty przede wszystkim zwraca uwagę na szczegół, który przyciągnął ich uwagę, a potem zestawia go ze znaczeniem danej karty. Przykładowo, ktoś losuje Arkan XIII i jego uwagę "przyciąga" łódka. Intuicyjnie odbiera ten symbol , jako ważny. Najprawdopodobniej zinterpretuje wtedy tę kartę, jako "transformację, zakończenie pewnych spraw związane z podróżą (łódka)".
Tak to wygląda w moim odczuciu.

PostZamieszczono: 21 lut 2012 11:49 
Awatar użytkownika

Gośka pisze:
siedem pisze:
Na cholerę nam potrzebne takie skojarzenia tego rodzaju
Znajomość symboliki znacznie rozszerza możliwości interpretacji. W trakcie "pracy z kartami" mogą się pojawić sytuacje/rozkłady, w których odpowiedzią będzie ogólne znaczenie danej karty i/lub któryś z symboli na niej widocznych .
Wiele osób rozkładając karty przede wszystkim zwraca uwagę na szczegół, który przyciągnął ich uwagę, a potem zestawia go ze znaczeniem danej karty. Przykładowo, ktoś losuje Arkan XIII i jego uwagę "przyciąga" łódka. Intuicyjnie odbiera ten symbol , jako ważny. Najprawdopodobniej zinterpretuje wtedy tę kartę, jako "transformację, zakończenie pewnych spraw związane z podróżą (łódka)".
Tak to wygląda w moim odczuciu.

A do tego co mówi Gosia dodam, że, jeśli ktoś nie tylko "wróży" ale ogląda świat przez "tarotowe okulary" to wizja i doświadczenie innych ludzi (a na ogół nie są to głupki) jest dla niego czymś bardzo interesującym. I też bardzo przydatnym w miarę tarotowego dojrzewania bo wtedy karty z nami rosną i z czasem widzisz w nich więcej i więcej. Nie tylko "filozoficznie" ale też "wróżebnie". To trochę jak z filmem Shrek, na którym każde pokolenie śmieje się winnym momencie.

Akurat symbolikę Haindla warto studiować bo opisała ją Rachel Pollack (ona jest autorką książek do talii), która już od ok. czterdziestu lat "żyje tarotem" w sposób bardzo bardzo kreatywny i filozoficzny. I ma do powiedzenia wiele rzeczy, dzięki którym nie musisz potem wyważać otwartych drzwi.
A jeśli tarot ma służyć po prostu jako "wróżydełko" to rzeczywiście można sobie odpuścić :oczko:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]