Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Biała Magia : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biała Magia
PostZamieszczono: 01 lis 2010 19:11 
Moderator
Awatar użytkownika

Ciekawi mnie kwestia związana z białą magią. Czy ktoś z Was może się tym zajmuje? Jak to z tym jest i na czym konkretnie polega? Na czym polegają takie rytuały magiczne? Widziałam w internecie filmik w którym pewna Pani pokazywała przedmioty związane z rytuałem, np. kamienie, kadzidła, olejki i takie inne różności. Co można osiągnąć za pomocą takich rutuałów? Czy ma to może związek z np. oczyszczaniem pomieszczeń ze złych energii itp.? Czy takie rzeczy można stosować na codzień? Jeśli znacie jakieś ciekawe tytuły książek na ten temat, zawierających również opisy rytuałów to jak najbardziej piszcie ;)

Tytuł: Re: Biała Magia
PostZamieszczono: 01 lis 2010 20:39 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Cześć Mariolka,
osobiście nie uprawiam białej magii, robi to moja znajoma.
Jest to coś, co troszkę przypomina "samospełniające się życzenia", nie uczestniczyłam nigdy w takim Sabacie, ale wiem, że trzeba zachować bardzo dużo różnych środków ostrożności.
Biała magia to bardzo szerokie pojęcie, oczywiście ma też związek z oczyszczaniem pomieszczeń ze złej energii.
Pytasz co można za jej pomocą osiągnąć..........................
Odpowiem krótko -WSZYSTKO- jest tylko - AŻ jeden warunek, o cokolwiek zabiegasz,
cokolwiek to będzie, może się spełnić tylko dla dobra wszystkich i bez niczyjej szkody......
Np; pragniesz, żeby ktoś bliski przestał pić i prosisz "Niech X przestanie pić alkohol", niby dobrze chcesz, niby dla niczyjej szkody, ale ja mam pytanko, jeżeli X umrze, to przestanie pić, prawda? Czy życzenie się spełni? Oczywiście, że tak, ale nie tak jak chciałaś.
Rozumiesz co mam na myśli?
Trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, co się chce osiągnąć, zanim się cokolwiek zacznie.
Próby uprawiania BM przez laików mogą się BARDZO źle skończyć.
Na początek do czytania polecam książkę "Magia która pomaga żyć" Marion Weinstein.
Pozdrawiam ;)

PostZamieszczono: 01 lis 2010 20:44 
Stały Bywalec

Pare lat temu ja zastosowalam.Uzylam bibli i zaklecia abysmy byli razem zawsze i wracalismy do siebie jak bumerang,chociaz bylam tym zmeczona.Nie wiem,czy to wynik bialej magii,czy zbieg okolicznosci.Chcac sie pozbyc owego czaru proowalam go odkrecic.Czy dzial? tez nie wiem-powiem za jakis czas :)

PostZamieszczono: 01 lis 2010 20:58 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Oj, Kochana, z tego co wiem, łatwiej czar rzucić niż go odkręcić. Trzeba było do zaklęcia dodać choć tyle np. dopóki da to szczęście nam obojgu, albo bez szkody dla nikogo, albo dla naszego dobra, albo chociaż podług wolnej woli.............
Bez tego spełniające się życzenie może się obrócić przeciwko NAM....
Powodzenia z odwracaniem życzę :)

PostZamieszczono: 01 lis 2010 21:19 
Stały Bywalec

Mysle,ze zrobilam to z karteczkami,aby zagluszyc swoja podswiadomosc.Tak naprawde ona jest motorem wszytskiego.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 21:37 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Goodwitch !
Podświadomość (czyli nieświadomość), to takie "zwierzątko", które ma świetny węch ;) zawsze nas znajdzie i to, w najbardziej niespodziewanym momencie.
Oj, proszę Cię, jak mogłaś w ogóle na takie zagłuszanie wpaść :roll:
Gdzie się podziała w tym momencie Twoja WIEDZA ?
Wszak skoro jesteś Wiedźma to WIESZ - przynajmniej teoretycznie....
Dobra, już nie kpię, bo rozumiem, że to jest problem...
Wydaje mi się, że jest na to sposób, choć trochę przewrotny - nie odczyniać czaru ale rzucić następny.
Nie polecam, bo nie mam pewności, ale pogadam z koleżanką, która tym się zajmuje i napiszę.
Chcesz?
Odp. na PRIW - żeby nie zaśmiecać forum.
Pozdrawiam.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 21:43 
Stały Bywalec

Pewnie, nie zaszkodzi.Jednak ja jestem taka wiedzma co laczy karty z psychologia.Uwazam,ze wlasnie poswiadomosc to nasz wrog i przyjaciel.Np. jesli wrozymy i mowimy Pani X ze pozna faceta bruneta przez internet to ona podswiadomie zaczyna czesciej siedziec w necie.To tylko taki banalny przyklad.Takich jest wiele-niestety lub stety.
Uwazam,ze ogolnie nie mam sensu zajmowanie sie biala magia jesli wlaczamy w to inne osoby.Nigdy nie wiadomo co bedzie.Lepiej stosowac ja np. na kase, na egzaminy,na cos materialnego.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 21:52 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Goodwitch ,witaj! Nie mogę znaleźć wątku Tarotowe zaklęcia lub czary nie pamiętam tytułu dokładnie.Tam pisaliśmy rozne magiczne zaklęcia .Pisze dwa rytuały na odcięcie .mam nadzieje ,że którys Ci pomoże

1 Odcinanie złych wpływów

W czasie pełni Księżyca weź duże nożyce i stań w kręgu narysowanym święconą kredą. Wykonaj gest odcinania sznura na poziomie splotu słonecznego, myśląc o tym, że odcinasz połączenie z osobą, która wpływa na ciebie. Wykonuj gesty odcinania od czubka głowy do stóp, potem połóż nożyczki ostrzem skierowanym do drzwi. Odetchnij głęboko i powiedz:

OD TEJ CHWILI NIE MASZ NADE MNĄ ŻADNEJ WŁADZY ....(tu imię tej osoby)....
NIE MASZ TEŻ DO MNIE ŻADNEGO DOSTĘPU. NIECH TAK SIĘ STANIE
!

Poproś Anioła Stróża o ochronę i przez chwilę medytuj w ciszy.

2.Odwołanie miłosnej magii

Jeśli magią przywiązałeś do siebie kogoś, od kogo chcesz się teraz uwolnić, zrób dwie wiązanki wrotyczu. W każdej mają być 3 łodyżki z kwiatkami. Połóż je na krzyż w metalowym naczyniu i myśląc intensywnie o celu magicznego działania, spal je, mówiąc głośno:

NIECHAJ SPŁONIE RAZ NA ZAWSZE TO, CO ZOSTAŁO BEZMYŚLNIE ZWIĄZANE!

Potem w ciszy pomedytuj chwilę, wyobrażając sobie, ze twoje czary osiągają cel.

Wrotycz pospolity odstrasza owady :lol: :lol: pewnie i dlatego używamy go do odwołania czarów miłosnych. :lol: :lol:
Powodzenia.

PostZamieszczono: 01 lis 2010 22:02 
Stały Bywalec

Wykonalam rytual z plonacymi karteczkami z imieniem i wodospadem,ktory je zabral ze soba.
Zrobilam to,ale nie do konca jestem przekonana o dzialaniu takiej magii.Mysle,ze jak bede miala 70 lat :lol: :lol: :lol: :lol: to woczas powiem,ze cos sie faktycznie dzialo.
Na chwile obecna owy moj rytual spowodowal,ze mam pewna osobe w ... :!: ale w sumie juz to bylo od jakiegos czasu.Myslalam po prostu,ze owa osoba tez powinna miec juz mnie za soba :)

Wiem,ze przy bialej magii wystarczy takze palenie bialych swiec w pokoju na oczyszcenie i po prostu modlitwa.
Ja akurat wroze tez z kart anielskich i mysle,ze to mi pomaga

PostZamieszczono: 02 lis 2010 18:24 
Moderator
Awatar użytkownika

Widziałam, że na allegro ta książka jest dostępna "Magia która pomaga żyć" Marion Weinstein. Rozumiem, że ją czytałaś:) Jakiego typu informacji mogę się z niej dowiedzieć? Jeśli komuś przychodzą jeszcze jakieś inne tytuły do głowy to bardzo proszę piszcie:) Ponoć ten typ magii ma również związek z kulinariami :) Może któraś z Was przygotowywała jakies magicznepotrawy nad którymi wypowiada się zaklęcia..?:)

PostZamieszczono: 10 lis 2011 17:45 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Większość rytuałów ukazanych w książkach to czcze gadanie. Wiele osób "wiedzących" albo omija niektóre kwestie które powinni zamieścić albo nie wspominają jakiegoś składnika bez którego cały rytuał idzie na marne.
Jest kilka żelaznych zasad białej magii ale najważniejsza to ta że twoje czary nie mogą absolutnie nikogo krzywdzić. Jeśli będziesz chciała kogoś nakłonić do miłości to może się okazać że to uderzy w ciebie z potrójna siłą w najmniej spodziewanym momencie.

Aby móc praktykować białą magię trzeba przejść pewien rytuał - wtedy wszystko zyskuje moc a ty stajesz się osobą wiedzącą - czarownicą.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 18:30 
Iskierka_nadziei pisze:
Większość rytuałów ukazanych w książkach to czcze gadanie. Wiele osób "wiedzących" albo omija niektóre kwestie które powinni zamieścić albo nie wspominają jakiegoś składnika bez którego cały rytuał idzie na marne.

Piszac takie ksiazki - buble wzbogacaja sie na oszustwie ...no i to oszustwo wroci do nich po trzykroc w najmniej oczekiwanym momencie. :twisted:

PostZamieszczono: 10 lis 2011 18:46 
Polecam wam ksiazke niemieckiej wiedzmy Claire ,,Magia wiedzm''
Bardzo sympatycznie napisana :) czytalam tylko po niemiecku, wiec nie recze za tlumaczenie ( oby nie okazalo ''drewniane'')

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.p ... _id=848558

Obrazek

PostZamieszczono: 11 lis 2011 22:45 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

zaintrygowałaś mnie ta książką Rani, jak fundusze pozwolą to sobie ją nabędę

PostZamieszczono: 13 lis 2011 13:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Wiecie a propos książek magicznych, nie tak dawno wyszła dobra książka.

Obrazek

Do obejrzenia tu :arrow: Magija współczesna - Donald Michael Kraig

Niezła propozycja dla osób, które interesują się tym tematem. Całość jest podzielona na 12 lekcji, a spektrum zagadnień naprawdę ogromne - od magii tarota, po kabałę, symbole, sigile, astralne klimaty oraz rytuały wszelkiej maści. Z resztą, zerknijcie w spis treści: http://sklep.tarotnet.pl/images/files/I ... atio44.pdf

Pracuję w teraz Illuminatio, więc widziałam ją i przeglądałam (zaintrygowało mnie co jest o tarocie). :)
Myślę że książkę z czystym sumieniem można polecić, wiedzy ogrom, całość wygląda na dobrze przemyślane dzieło, a już na pewno praktyczne.
Od strony technicznej, wydanie prezentuje się świetnie. Książka choć wielka i wygląda na ciężką, naprawdę jest lekka. Okładka ma satynowe wykończenie - jest ładna, ale też radzę uważać bo dość łatwo o wgniecenia. Być może przy dodruku coś się z tym zrobi.

Jeśli ktoś będzie miał pytania odnośnie zawartości, w poniedziałek mogę ją na chwilę wypożyczyć z magazynu i sprawdzić.

PostZamieszczono: 18 lis 2011 22:29 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Znacie jeszcze jakieś inne magiczne zaklęcia? To bardzo, bardzo ciekawe. Najbardziej mnie interesują te związane z miłością. A tak dokładniej to boję się zdrady i może jest jakieś zaklęcie na 100% wierność drugiej połówki heh... wiem to może brzmieć głupio, ale tak jest. Mimo jego zapewnień i dwóch wizyt u dwóch wróżek, które mówiły, że nie powinnam się martwić, coś mi tam w środku podpowiada coś innego co jednak mnie niepokoi.

PostZamieszczono: 20 lis 2011 12:46 
Moderator
Awatar użytkownika

little_black pisze:
Znacie jeszcze jakieś inne magiczne zaklęcia? To bardzo, bardzo ciekawe. Najbardziej mnie interesują te związane z miłością. A tak dokładniej to boję się zdrady i może jest jakieś zaklęcie na 100% wierność drugiej połówki heh... wiem to może brzmieć głupio, ale tak jest. Mimo jego zapewnień i dwóch wizyt u dwóch wróżek, które mówiły, że nie powinnam się martwić, coś mi tam w środku podpowiada coś innego co jednak mnie niepokoi.

Nie jest Ci potrzebna żadna magia miłosna (która nota bene jest dość niebezpieczna, jak każda magia zresztą), tylko zwyczajna wiara w siebie i praca nad sobą, która będzie miała na celu zniwelowanie zazdrości. Zazdrość może popsuć związek dwojga ludzi i to zupełnie bezsensownie. Myśl o tym jak bardzo kochasz swojego partnera a nie czy Cie zdradzi czy nie.. ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]