Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 interpretacja snow : Strefa Ezo

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: interpretacja snow
PostZamieszczono: 03 lip 2010 12:26 
Snilo mi sie dzis ze bylam w indianskiej wiosce i rozmawialam z ich szamanem. Co moze oznaczac taki sen?

Tytuł: Re: interpretacja snow
PostZamieszczono: 03 lip 2010 13:10 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

A co Ci powiedział szaman? To zazwyczaj wyjaśnia wiele z przesłania snu :geek:
:)

PostZamieszczono: 03 lip 2010 13:16 
Tarotka pisze:
A co Ci powiedział szaman? To zazwyczaj wyjaśnia wiele z przesłania snu :geek:
:)

dowiedzialabym sie gdyby moj maz mnie w tym momencie nie obudzil :roll:

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 12:54 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Rani pisze:
Snilo mi sie dzis ze bylam w indianskiej wiosce i rozmawialam z ich szamanem. Co moze oznaczac taki sen?

Ja kiedy symbole ze snu nie wyjaśniają wszystkiego do końca to pytam karty o sens snu.

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 13:51 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Nie wiem czy tak moge, ale chyba sie podepne pod ten watek (jesli nie moge to poprosze o osobny).
Od lat sie zastanawiam nad tym dlaczego i po co na okraglo (przynajmniej raz w tygodniu) sni mi sie woda - rozna tzn. brudna, czysta, metna, przejzysta, gleboka, plytka, niebieska, zielona, spokojna, wzburzona, w basenie, wolno plynaca itd. itp. (moglabym tak wymieniac w nieskonczonosc).
Ciagnie sie to i ciagnie, a mnie zamecza pytanie co to ma znaczyc - bo nie zauwazylam zeby sie dzialo cos szczegolnego przy jakimkolwiek z rodzajow tej wody.
Moze ktos z was ma jakis pomysl bo mnie ta woda juz meczy.
Prosze pomozcie :oops:

Przepraszam, ale pisalismy wszyscy jednoczesnie i nie widzialam rady dot. obciazen karmicznych.
To niezly pomysl - sprobuje zrobic rozklad i zobaczymy co z tego wyniknie.
Dziekuje
Choc w miedzy czasie przyszedl mi do glowy pewien pomysl - moze glupi, ale podziele sie nim z wami.
Czy istnieje taka mozliwosc ze woda w moich znach jest tylko czyms w rodzaju przekaznika informacji - tak jak w tym moim snie o plci dziecka kolezanki??
Moze to o to chodzi?

Mod:sklejone posty

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 13:55 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

woda w moich snach skazuje na zdrowie jesli jest czysta, badź uzdrowienie po chorobie, a jeśli jest brudna zapowiada mi chorobę...

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 14:04 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Neco,
Jak już wypowiedzą się specjalistki od symboli w śnie to wyciągniemy karty. Zastanawiam się czy pomoże tu ogólne pytanie "Jaki sens ma woda w snach Neco" czy lepiej zawęzić to zapytać jaki sens mam konkretny sen z ostatniej nocy czy ostatni który pamiętasz. Większość z nas zgadza się z twierdzeniem, że wszystko w snach jest symboliczne - jakby pisane pismem obrazkowym. Podobnie jest w Tarocie.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 14:08 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Neko, jesli sny sa meczace a zupelnie nic z nich potem nie winika, to moze problem lezy gdzies tam w podwiadomosci ktora chce cos Ci powiedziec.. Moze zajrzyj do watku zalozonego przez Goske, ktora w nim na wstepie tak napisala : "W sytuacji, gdy człowiek ma problemy i w żaden sposób nie może dociec ich przyczyn warto postawić układ "Obciążenia karmiczne", aby sprawdzić czy nie tkwią one w bardzo dalekiej przeszłości."
"Najlepsze rozkłady Tarota" A.A. Chrzanowska

Aby znalezc ten watek z forum glownego wejdz w 'Biblioteczke rozkladow oraz galerie talii' i tam znjdziesz ten watek zatytulowany 'Obciazenia karmiczne'. Sprobuj zrobic sobie rozklad, a jak juz bedziesz miala 10 postow, dziewczyny na pewno pomoga Ci z interpretacja- jesli bedziesz , oczywiscie, takiej pomocy potrzebowala 8-)

edit. pislam rownoczesnie z Zibkiem, Jego rady posluchaj w pierwszej kolejnosci 8-)

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 14:12 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Nie, nie. Nie słuchaj rad co robić w pierwszej kolejności ale radzę Ci zrób dokładnie tak jak uważasz. :lol: Zgadzam się z Sanną, że skoro sny powracają to jest to jakby nieodczytana wiadomość.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 14:14 

Zibko pisze:
Neco,
Jak już wypowiedzą się specjalistki od symboli w śnie to wyciągniemy karty. Zastanawiam się czy pomoże tu ogólne pytanie "Jaki sens ma woda w snach Neco" czy lepiej zawęzić to zapytać jaki sens mam konkretny sen z ostatniej nocy czy ostatni który pamiętasz. Większość z nas zgadza się z twierdzeniem, że wszystko w snach jest symboliczne - jakby pisane pismem obrazkowym. Podobnie jest w Tarocie.

Chodzi o to ze np. mama moje TZ ktora jest zawodowa konsultantka feng shui oraz tarocistka twierdzi ze ta woda to oczyszczanie, ale mnie sie nie bardzo wydaje - bo niby czemu miala by sie pojawiac tak czesto?
I wlasciwie to nie wiem czy ona ma jakies konkretne znaczenie bo np. gdy moja kolezanka byla w ciazy (jeszcze przed badaniem USG) i rozmawialysmy sobie o tym co jej sie urodzi (to mialo byc drugie dziecko) to mialam sen w ktorym ja i ona stalysmy sobie na brzegu jakiejs sadzawki do okola zarosnietej trzcina, a w wodzie pluskalo sie dwoch chlopcow i to byli jej synowie. I faktycznie po badaniu USG okazalo sie ze to bedzie chlopak. No i po co ta woda????

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 14:42 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Sanna, nie ma sprawy jak już przyjdzie mi coś do głowy warte opisanie to zazanaczę "chociaż nie jestem dziewczyną to .....". :lol:

Neko, woda może służyć oczyszczaniu. Wziąłem już talię do ręki i zobaczyłem pierwszą kartę Sąd Ostateczny. :o Uderz się w piers i pomyśl czy przypadkiem nie psocisz tak dużo, że ciągle tego oczyszczania potrzeba. :lol: Może to być równie dobrze jakaś sprawa o której świadomie nie pamiętasz ale podświadomość co noc krzyczy, że trzeba to załatwić. Nie koniecznie musi to być sprawa kartmiczna - czasem dotyczy to rodziny i naszego stosunku do każdego z jej członków osobno i w całej kompletnej jej konstelacji. Poczekajmy chwilę aż wszystkie wiedźmy wrócą z pracy i może któraś jeszcze się wypowie na temat symboli ze snu.

Rudalila, zawsze trzeba uważać co się robi - wszystko można byle z wolna i ostrożna :lol:

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 14:52 

Zibko pisze:
Poczekajmy chwilę aż wszystkie wiedźmy wrócą z pracy i może któraś jeszcze się wypowie na temat symboli ze snu.

Chetnie zaczekam zeby sie czegos dowiedziec.
A z ta rodzina to wlasciwie nie wiem co mialabym zalatwic i czy to chodzi o najblizsza rodzine czy moze chodzic o dalsza rowniez?

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 15:06 
Mózg Forum

Neko pisze:
Przepraszam, ale pisalismy wszyscy jednoczesnie i nie widzialam rady dot. obciazen karmicznych.
To niezly pomysl - sprobuje zrobic rozklad i zobaczymy co z tego wyniknie.
Dziekuje :D
Choc w miedzy czasie przyszedl mi do glowy pewien pomysl - moze glupi, ale podziele sie nim z wami.
Czy istnieje taka mozliwosc ze woda w moich znach jest tylko czyms w rodzaju przekaznika informacji - tak jak w tym moim snie o plci dziecka kolezanki??
Moze to o to chodzi?

Czesc Neko! ja tez mialam taki sen , ktory mi sie powtarzal regularnie przez lata, troche mi glupio mowic co to byl za sen, jak juz sobie umysle jak to ubrac w slowa zeby go opowiedzec i nikogo nie zdegustowac to moze go opisze. Wybralam sie nawet do Homeopatki zeby zapytac o co tu moze chodzic, a ona po prawie godzinnej sesji ze mna, zadawania roznych pytan stwierdzila, ze nie bardzo widzi jakis problem, jedyne co jej przyszlo na mysl to bylo zagubienie. Moze nawet bylo w tym duzo racji, dala mi jakies specjalne dobrane przez siebie tabletki, ktore pewnie mialy dzialac na zasadzie "placebo", a ktorych ja wkoncu i tak nie bralam. Od tego czasu jednak zaczelam sie intensywnie zastanawiac jakie moze byc podloze tego snu. To jeszcze dosc dlugo trwalo,ten sen, az w koncu przeszlo. Wydaje mi sie, ze to moze byc poprostu zwiazane z twoim cialem , z twoim organizmem... zbacz moze czy nie masz np. problemu z nerkami(tak mi jakos przyszlo to na mysl), przez nie przeciez przeplywaja ogromne ilosci wody....

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 15:07 
Pogromca Wszelkich Tematów

Neko pisze:
Moze ktos z was ma jakis pomysl bo mnie ta woda juz meczy.
Prosze pomozcie :oops:

Iwona Porożyńska pisze:"Woda symbolizuje: użyźnianie, dobrodziejstwo, oczyszczanie, mądrość, wieczność, bezgraniczność, nieustającą miłość, życie duchowe. Jednakże w pierwszej linii mówimy o wodzie życia, która oczyszcza i regeneruje. Woda we śnie, to symbol naszej podświadomości, symbol duszy. Spokojnie płynąca i czysta, to jej spokój,pozostaniemy w zgodzie ze sobą, odnajdziemy swój środek, osiągniemy pełnię i harmonię z ciałem i rozumem. Czysta woda przynosi w życiu szczęście, mętna na odwrót - pecha."

Podobnie Ewa Seidlitz: "woda symbolizuje wyobraźnię (a zatem także iluzje i halucynacje), uczuciowość w ogólnym sensie, ideały, ku którym zmierzamy, miłość dającą i bezinteresowną, czystość wewnętrzną i pragnienie oczyszczenia, energię przepływającą i ożywiającą ciało. Jeśli zatem jest czysta: zdrowie, pozytywne uczucia miłości i radości. Brudna: choroba, zamartwianie się, toksyczny związek, negatywne emocje, ..., zablokowana przez urazy energia w organiźmie. Gotująca się: nie wyrażone ale wzbierające pretensje. Pić czystą wodę: pragnąć uczuć, miłości, uzdrowienia, oczyszczenia.....Powódź: nadmiar uczuć i sentymentów dominuje nad rozsądkiem."

Może woda w Twoich snach obrazuje aktualne emocje, uczucia, duchowość, może takie sny faktycznie wewnętrznie Cię oczyszczają.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 15:17 

Gosiu - faktem jest ze klebi sie we mnie mnostwo roznych emocji, ale w kim sie nie klebi?? Duzo mysli i uczuc ktorych nie umiem badz nie chce uzewnetrzniac z roznych wzgledow. Moze faktycznie sie oczyszczam duchowo, ale w takim razie dlaczego te sny mnie tak mecza (niezaleznie od tego czy pozytywne czy negatywne) w sensie fizycznym rowniez (budze sie i mam wrazenie ze w nocy oralam pole bez konia). :?

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 15:21 
Pogromca Wszelkich Tematów

A może te emocje nie znajdują ujścia? Są nierozładowane, co ma odbicie w snach?

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 16:04 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Woda to żródlo życia ,oznacza zdrowie i dlugowiecznosc,Tak jak pisaliscie ma rowniez moc oczyszczania nie tylko oczyszcza cialo ,a takze i nasza duszę .W snach woda ma rozna sybolikę w zależnosci od tego ,czy mamy do czynienia z woda czystą,żywą i w ruchu tak jak w rzece fontannie ,lub w morzu ,czy martwą ,mentna woda kałuży czy bagna.Woda z mokradeł wchlania w siebie nasze,zale w ktorych toniemy bez reszty(moze to byc po smierci bliskiej osoby),lub nie pogodzilismy sie z jakas porażką ,czy rozczarowaniem.Jung doszukuje sie wspolnych żrodlosłowow w łacinskich odpowiednikach "bagno,","smierc",i matka. Zmecona woda oznacza zamet.Jesli w niej toniemy świadczy to o wewnetrznym chalosie,Po stracie bliskich,po ciezkich traumatycznych przezyciach nie potrafimy utrzymac sie na wodzie nie mozemy dotrzec do bezpiecznej przystani pozwalamy sie porwac odmetom swego cierpienia.Czujemy sie tak jakbysmy sami umarli ,poddajemy sie bez walki.Wolbrzymiamy swoje cierpienia ,zadreczamy sie czyms,co zrobilismy ,czy tez powiedzielismy,czego juz nigdy nie da sie naprawic.Podazenie do dna ,zacheca nas do tego ,zeby odbic sie od niego z calej sily i wynurzyc sie na powierżchnie naszego życia.Jesli toniemy w snach musimy nauczyc sie reagowac na negatywne emocje jakie sa w nas.Zanurzenie w wodzie wyraza tez tensknote za bezpiecznym srodowiskiem w lonie matki,Bo tam czulismy sie bezpiecznie .Woda we snie moze znaczyc trudnosci w nawiazywaniu wiezi w milosci ,czy tez w przyjaźni mimo naszych
pragnien i potrzeb..Na dno ciągnie nas przewrażliwienie i zazdrosc.Woda w ruchu,w postaci moza ,czy fontanny to nasze relacje np ,z matka . Musimy zadac sobie pytanie .Czy nie jest nacechowana napieciem ,czy agresja Jak sie z nia porozumiewamy.,a takze oznacza to ,ze zagłuszamy swoje potrzeby i uczucia .Snienie wody powinno sklaniac nas do refleksji nad wlasciwym rozwiazaniem konfliktow
W :D oda ma znaczenie inicjacji ,proby do pokonania przed wejsciem na wlasciwa droge .Woda jest odrodzeniem Musimy symbolicznie umrzec ,aby odrodzic sie wewnetrznie ,Chrzest woda swiecona najlepiej to ukazuje ,jest to powtorne narodzenie :D

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 16:10 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Neko,
Brakuje tu jeszcze Natki i Miriam a one ostatnio rozmawiały o snach. Czy może już rozkładamy karty na wyjaśnienie? Czy chcesz ogólnie na wodę czy opowiesz nam ostatni sen jako dokładniejszy przykład. Mimo tego, że często powtarzającym się symbolem jest woda to za każdym razem może chodzić o co innego.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 16:14 

Dziekuje Miriam za doglebna analize - musze przyznac ze duzo mi sie rozjasnilo i chyba juz czesciowo wiem o co chodzi :D
Jesli masz ochote Zibku to bardzo prosze jednak moze poloz karty ogolnie na wode (po wyjasnieniach Miriam jestem sobie z stanie czesciowo zinterpretowac niektore sny, ale niektore dotycza tylko wody i te mnie nadal niepokoja)
Dziekuje wam obojgu :oops:

Ostatnio zmieniony 10 wrz 2010 16:17 przez Neko, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 16:17 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

To stawiamy karty? Proponuję w czasie tasowania zadać pytanie: Jaki sens mają sny o wodzie?

1. ja w tym śnie - -
2. czym ten sen był - -
3. czym ten sen nie był - -
4. co miał przekazać - -
5. przed czym miał mnie chronic - -

Kiedy masz czas? Przecież Ty całą noc na forum! Tobie już możemy interpretować ale Neko jeszcze brakuje jednego postu.

PS. Tylu chłopów w tym śnie! Straszny tłok! A na dodatek rozkład pojawia się i znika.

PPS. Tak na serio to lepiej jeśli Neko wyciągnie sama karty abyśmy nie męczyli się nad takimi co to mogą być przypadkowe albo dla kogoś innego. Ja odważyłbym się sam potasować ale nie mam z nią żadnej łączności. Gdyby chociaż raz zezłościła się chociaż albo coś w tym rodzaju wtedy byłaby większa szansa wyciągnięcia kart o niej. Z odległości mogę przecież trafić na ducha sąsiadki.

Mod:sklejone posty

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 17:10 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Neko, z chęcią podzielę się z Tobą tym, co wiem o symbolach ze snu. Od pewnego czasu analizuję swoje sny i przyznam, ze opisy sennikowe są zgodne z rzeczywistością, z tym, co się dzieje w moim życiu, z tym co myślę i czuję.Nie wiem, czy niektóre z moich znaczeń nie będzie się pokrywać z tłumaczeniem Miriam, ale odpuszczę sobie teraz ich porównywanie, najwyżej będą zbieżne.
Woda daje początek myśli. Oczyszcza je i przenosi na płaszczyznę ewolucyjna lub regresyjną w zależności od tego, czy jest czysta, mętna, przeźroczysta, wzburzona, tajemnicza.
Symbolizuje najważniejsze metamorfozy , ma podobne znaczenie jak matka dająca życie i podtrzymująca je swoją opieką.
Jest źródłem życia, ale może nieść także śmierć.
Bardzo ważna jest znajomość naszych związków z wodą, którą widzimy pod postacią rzek, jezior, fontann, czy strumyków. W jaki sposób nas prowadzi swoim biegiem, czyli przez życie? Czy wciąga nas w swoje głębie?
Trzeba wiedzieć, czy można z tą siłą współdziałać. Czy pływa się bez trudu? Tonie? A może żeglujemy pogodnie i radośnie łodzią? Jeśli tak, to woda symbolizuje jeden z czynników egzystencji, daje pokój, światło i miłość.
Czy służy do chrztu? Zatem użyźnia nową inspirację, niesie świętą i wyzwalającą siłę, uwzniośla i pozwala zrealizować nadzieje.
Pojawia się pod postacią rosy, deszczu, ulewy czy źródła? Zawsze jest matką, która ma moc spowodowania rozkwitu lub ucisku, rozweselenia lub zasmucenia, ożywienia lub zniszczenia tych , którzy się z nią zetkną. Jej wpływy są nieograniczone. Dzięki swym rozlicznym funkcjom symbolizuje nieświadome siły, dzięki nieustannej odnowie jej wymiar sięga wieczności.
Woda jasna i żywa zapowiada szczęście, miłość, zadowolenie i dobre zdrowie.
Woda zimna zmusza do wzięcia się w garść i zapomnienia o troskach.
Woda brudna i błotnista zapowiada zawirowania w miłości czy przyjaźni, kłopoty. Bardzo często ten sen jest przygotowaniem do zerwania.
Rzeka występująca z brzegów informuje nas o braku kontroli emocjonalnej, jesteśmy we władaniu uczuć i nie stać nas na racjonalne myślenie.
Woda czarna lub tajemnicza wskazuje na niebezpieczeństwo płynace z nieodwzajemnionej miłości. Zagrożenie.
Stojąca woda zapowiada niebezpieczeństwo.
Woda brudna, pełna owadów to zdrada, bliskie rozstanie.
Czysta woda zalewająca dom, nieczyniąca w nim jednak żadnej szkody, to zapowiedź, że obdarzy cię uczuciem człowiek bogaty, hojny i lojalny.
Błotnista woda zalewająca dom i przemieszczająca przedmioty i meble - wkrótce pojawi się nieprzyjaciel uciekający się do przemocy.
Woda wypływająca z domu rozlewająca się po mieście symbolizuje autorytet zdobyty dzięki życzliwości i wspaniałomyślności.

Mając te wszystkie znaczenia, możesz z łatwością zinterpretować swoje sny. Ja tego nie mogę zrobić, bo napisałaś ogólnie, że śni Ci się woda różnego rodzaju, a trzeba przetłumaczyć sobie konkretne sny. Na pewno Twoje sny oznaczają, że przechodzisz głęboką metamorfozę.

Korzystam z sennika Marie Coupal, gdzie jest mitologiczna, psychologiczna i psychoanalityczna symbolika snów.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 17:17 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Neko pisze:
....A z ta rodzina to wlasciwie nie wiem co mialabym zalatwic i czy to chodzi o najblizsza rodzine czy moze chodzic o dalsza rowniez?

Skoro to woda to głównie chodzi o Twoje relacje z matką. Zwykle krytyczna jest konstelacja najbliższej rodziny - szczególnie rodziców i starszego rodzeństwa.

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 17:55 

Zibko pisze:
To stawiamy karty? Proponuję w czasie tasowania zadać pytanie: Jaki sens mają sny o wodzie?

1. ja w tym śnie - -
2. czym ten sen był - -
4. co miał przekazać - -

A wiec juz mam
1. 9 bulaw
2. Paz monet
3. XIX Slonce
4. XI Sprawiedliwosc
5. 2 bulaw

Sama nie wiem - ja w tym snie jestem zmeczona (bo jestem), ten sen byl informacja o tym ze powinnam cos zmienic w sferze zawodowej (juz od dawna mysle o tym ze powinnam zmienic prace), ten sen nie byl ???, mial przekazac ze powinnam sie obiektywnie przyjzec mojej sytuacji??, mial mnie uchronic przed - no wlasnie przed czym?? niepokojem? niezadowoleniem?

Nic nie rozumiem - pomozcie prosze :oops:

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 18:04 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Może przed wyborami których dokonujesz?

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 18:15 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Neko pisze:
Zibko pisze:

1. ja w tym śnie - -
2. czym ten sen był - -
4. co miał przekazać - -

A wiec juz mam
1. 9 bulaw
2. Paz monet
3. XIX Slonce
4. XI Sprawiedliwosc
5. 2 bulaw

Sama nie wiem - ja w tym snie jestem zmeczona (bo jestem), ten sen byl informacja o tym ze powinnam cos zmienic w sferze zawodowej (juz od dawna mysle o tym ze powinnam zmienic prace), ten sen nie byl ???, mial przekazac ze powinnam sie obiektywnie przyjzec mojej sytuacji??, mial mnie uchronic przed - no wlasnie przed czym?? niepokojem? niezadowoleniem?

Nic nie rozumiem - pomozcie prosze :oops:

Spróbuję coś przetłumaczyć, choć to może być niekoniecznie trafione.
Czujesz się zagrożona, choć nie ma do tego realnych podstaw. Żyjesz w ciągłym napięciu, stresie. Posiadasz umiejętności, które w każdej sytuacji pozwolą Ci wybrnąć z problemów, trzeba tylko rozwiać czarne myśli, uśmiechnąć się, uwierzyć w siebie. Dokonujesz w swoim życiu ciągłych wyborów, musisz uważać więc, by były one właściwe, sny ostrzegają Cię, by nie były one pochopne, podejmowane pod wpływem chwili.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna