Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Wartość : Vivat Kaliope, Euterpe, Erato!

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wartość
PostZamieszczono: 09 cze 2012 17:15 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Witam :P dopiero teraz dostrzegłem ten dział :P i chciałem się pochwalić wierszem mojego autorstwa ... który był pisany pod wpływem wielkich emocji- wręcz depresji (?)- mam nadzieje ze da się to odczuć - to nie jest całość lecz fragment :P bardzo mnie Ciekawi co o nim myślicie :P moze mam zadatki na poetę ... bądź nie hehe :P

Ilekroć wspomina przeszłość żałuje wszystkiego… Tyle skrywanych emocji – tyle słów niewypowiedzianych … a czas … nie chce pomóc w gojeniu tej rany. Jest we mnie tyle smutku i żalu – jednak nie uchylę furtki by wyrzucić to wszystko na zewnątrz … z biegiem lat to wszystko we mnie wrosło – stało się częścią mej istoty brak przebaczenia i zrozumienia – chorego istnienia a mimo to żyję dalej … kto wie dlaczego wciąż wstaję? Żałuję nadal ale walczę – nie poddam się bo …. No właśnie … sam nie znam odpowiedzi … to takie trywialne . Nie zadaje sobie trudu nad zrozumieniem przyczyny … czy to zwykła głupota czy strach przed prawdą … sam nie wiem … może tak jest łatwiej ? Rozpamiętywanie poszerza ranę jak wbity kolec róży – choć piękny to kwiat a ból zadaje – czy to nie dziwne – sam nie wiem … (ehh )to moje niezdecydowanie … Patrząc na dzień dzisiejszy – stałem się inny – nie ukrywam prawdy chociaż … przeszłość krzyczy … Brak zaufania niszczy więzi – niszcząc więzi tracimy bliskich – tracąc bliskich obumieramy – obumierając zmieniamy się … czas nie oszczędzi nikogo a za błędy trzeba płacić – lecz nawyki … trudno się zmienia … to co rosło przez lata trudno oddzielić od wspomnień… i to tak bardzo boli … jak ten wbity kolec. Lecz zapominając o czasach dawnych nie przyśpieszymy gojenia się tej rany, nawet ludzi najmilsi nie są w stanie wyleczyć mnie z tej goryczy . Czy to ja się starzeje czy świat idzie na przód ? wierzę w to drugie … pierwszego się boję- pragnę wrócić do czasów młodości … dlaczego ? bo tam się ten ból zrodził … naprawić to wszystko za jednym razem … nie żałować niczego … ale … no właśnie …. Cofając czas zmienię sam siebie … pewnie powtórzyłbym błędy które popełniłem … ale czy wtedy zmienię siebie ?powtórzę historię i znów usiądę w tym samym miejscu by płakać … wspominać … by marzyć o powrocie do czasów dzieciństwa … zatoczę koło – to bez sensu … Trzeba iść dalej ! pamiętając wszystko – te cenne wspomnienia które niekiedy bolą … są częścią mego istnienia. Zapominając o nich tracę wartość … Pytasz wartość? Dlaczego ? bo życie to film w którym gram główną rolę … usuwając poszczególne sceny … zmieniam scenariusz – zmieniając scenariusz zmieniam i siebie – swoją wartość . Czy to nie dziwne że jestem aktorem ? udając uczucia i emocje wtapiam się w tłum … odgrywam sceny w których nie chciałem grać … ale skoro cierpię to znak… że były one ważne … ze teraz zrobiłbym to inaczej … to doświadczenie które nabyłem … daje mi więcej niż kiedyś … to straszne … Przestaję być smutny … bo czasu nie cofnę – chce widzieć przyszłość by zmienić historię- chce mieć scenariusz swej nowej roli by zmieniać sceny które zabolą by zmienić mą przyszłość aby była inna niż przeszłość … bym był dumny z siebie znając swoją wartość. Już wiem zę sam niczego nie osiągnę … trzeba zaufać nie tylko sobie – nowe relacje nowe nadzieje - to wszystko idzie ze sobą w parze – scenariusz sam się pisze … a ja nadal płacze … Pytasz dlaczego nie mogę zapomnieć ? odpowiem ci potem – posłuchaj historii z życia mego a sam się przekonasz jak ciężko mi było.
Mieć dusze artysty to wielkie przekleństwo … odczuwać wszystko inaczej niszczy człowieczeństwo . Przesadnie się wczuwać w sprawy człowieka … odczuwać ból innych tak jakbym sam go przeżywał. Natura mnie wzywa swym delikatnym powiewem – słońce mnie kusi swym pięknym błyszczeniem – a ja sam bez zrozumienia zostałem … brak odpowiedzi na pytania które od zawsze miałem … Dlaczego ja zostałem wybrany … nie mając talentu ani perspektyw … to piękno które widuję nie sposób zapomnieć … czuć wiatr na swej skórze ciepły i delikatny , a krople rosy na trawie mieniące się w słońcu … jak tego nie zauważyć?! Inni nie widzą … nie rozumieją … mają talent którego ja nie mam … chce tego pragnę … ale nie mogę … to wielkie przekleństwo. Być ograniczany przez własne ciało – pytam dlaczego ? brak odpowiedzi … chce to uwiecznić ale nie mogę ! tak znalazłem jedną odpowiedź ! dlaczego to widzę ? nie wiem dokładnie jednak wśród przyjaciół widzę to bardziej – wiem ze tworzenie więzi wzmacnia mą duszę – widzę piękno wszędzie- to zaskakujące. Mijały lata więzi osłabły … piękno wygasło a ja sam zostałem. Będąc samotny straciłem wszystko … piękno widzenia czucia i węchu … nie słyszę już wołania natury … nie widzę nic to trudne … nadal płacze i się smucę .

Tytuł: Re: Wartość
PostZamieszczono: 10 cze 2012 06:14 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Beautiful :!: :super: :good2:

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 10 cze 2012 15:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Świetne. :) Dzięki, że wstawiłeś, bo to jednak bardzo osobiste.

PostZamieszczono: 11 cze 2012 22:21 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Filipie, odkrywam w sobie ostatnio pokłady empatii jakich nigdy bym się po sobie nie spodziewał... Twój twór mnie poruszył.
Każdy ma swoje demony przeszłości, każdy podjął decyzje, których żałuje, ale nie każdy potrafi usiąść i przelać to wszystko, wycisnąć z siebie myśli, spróbować to poukładać... Dzięki, że się z nami podzieliłeś cząstką swojego życia. :usmiechniety:

PostZamieszczono: 14 cze 2012 20:24 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Przyznam szczerze że nawet nie wiem dlaczego napisałem ten "wiersz" ( nawet nie wiem czy można to tak nazwać :P ) , patrząc teraz na to "z boku " widzę ze pare rzeczy wyolbrzymiłem, ale jakimś cudem przelanie tych wszystkich żali na kartkę w jakiś sposób mnie oczyściło i doprowadziło do normalnego "funkcjonowania" :P tak więc przypadkowo odkryłem metodę która przywraca mi wewnętrzny spokój ^^ - troche to głupio brzmi ale tak jest prawda :P

PostZamieszczono: 14 paź 2012 17:12 
Stały Bywalec

Witam Cię serdecznie Filipie. Dobrze, że wyrzuciłeś to z siebie przypuszczam będzie Ci trochę lżej. Trzymaj się - nigdy nie jest tak źle, żeby nie było gorzej. Pozdrowionka. :usmiechniety:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ]