Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Przedstawiamy się :) : Powitalnia

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 597 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przedstawiamy się :)
PostZamieszczono: 23 lip 2009 17:10 
Administrator
Awatar użytkownika

W tym wątku można się przedstawić i napisać kilka słów o sobie.

A więc od razu witam wszystkich bardzo serdecznie. :) Mam na imię Kinga, jestem redaktorem naczelnym portalu TarotNet, zawodową tarocistką i adminem tegoż forum.

Oprócz funkcji administracyjnej, jestem tu przede wszystkim po to, aby dzielić się z Wami swoim doświadczeniem, pomagać Wam w nauce i po prostu rozmawiać o tarocie.
Kiedyś również byłam początkująca, wiem jak ważne jest aby mieć dostęp do wiedzy praktycznej, tej której nie ma w książkach. W tamtych czasach polskie fora dyskusyjne nie były jeszcze aż tak rozpowszechnione, dlatego przez długi okres byłam zdana na siebie. Momentem przełomowym kiedy zdobyte informacje zaczęły wskakiwać na właściwe miejsca były wykłady Barbary Antonowicz-Wlazińskiej, która po prostu pokazała mi jak zrobić użytek z teorii.

Przez jakiś czas aktywnie działałam na nieistniejącym już forum Tarot Lunaris - miałam wówczas spore doświadczenie w pracy z kartami, z właściwą sobie werwą rzuciłam się w wir dyskusji, zaczęłam tłumaczyć mniej doświadczonym kolegom i koleżankom rożne tarotowe zagadnienia. Sprawiało mi to wielką frajdę.
Jedni byli zazdrośni, znienawidzili mnie za "wymądrzanie się"... drudzy domagali się więcej lekcji, drążyli, pytali, chcieli się uczyć. Tak powstał mój autorski kurs tarota - właściwie to koleżanka z forum namówiła mnie abym spróbowała swoich sił. Kurs doczekał się kilku edycji i chociaż był dość partyzancką robotą, podobał się, z większością osób ciągle jeszcze mam kontakt.

Tu na TN z całą pewnością również będą kursy - wszystko w swoim czasie.

Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do rozmów o tarocie. :)
Kinga Cichocka

Tytuł: Re: Przedstawiamy się :)
PostZamieszczono: 27 lip 2009 20:20 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

;) witam wszystkich poszukujacych, zwę się Makira ( czyli Mak i Ra :D Ra jak radość), Kingę znam z forum T.Lunaris , dziękuję za zaproszenie na forum

PostZamieszczono: 27 lip 2009 20:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Hej, hej, bardzo mi miło że tu zajrzałaś. :)
Nic ciekawego jeszcze się nie dzieje, jak widać dopiero się rozkręcamy - dodaję tematy i przygotowuję grunt. Z resztą cały TarotNet przechodzi lifting i rewolucje, pracy jest mnóstwo. :roll:

PostZamieszczono: 29 lip 2009 08:24 
Witam bardzo serdecznie.

Ostatnio zmieniony 13 wrz 2010 20:33 przez Megi, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 31 lip 2009 16:54 
Awatar użytkownika

Cześć :)

Jestem Ania, tarota uczę się od półtorej roku. Z TarotNetu dowiedziałam się wielu ciekawostek, cieszy mnie bardzo że teraz jest też forum. Ostrzegam, mam w głowie duuużo pytań! ;)

PostZamieszczono: 21 sie 2009 14:41 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Witam (dopiero teraz zauważyłem ten temat :oops: ).

Mam na imię Bartek i tarota uczę się mniej więcej od 2 lat.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tarotnet.pl i byłych bywalców Tarot Lunaris ;)

PostZamieszczono: 21 sie 2009 17:15 
Administrator
Awatar użytkownika

Ustawiłam ten wątek powitań jako globalny, teraz wyświetla się przy każdym forum i nikt go nie przeoczy. :) Oczywiście przedstawienie się nie jest w obowiązkowe.

PostZamieszczono: 23 sie 2009 03:56 
Awatar użytkownika

Hmm....ładnie się przedstawić, ale nigdy nie wiem co wpisać do takiego wątku.... ;)

Mam na imię Ola. A Tarot...zaczęło się to wiele długich lat temu, ponad 11 już chyba na chwilę obecną. Ale z różną intensywnością nauki, więc...kojarzę troszeczkę ;) A o całym ogromie informacji i tajemnic wciąż nie mam najmniejszego pojęcia.

Ja również pamiętam (ze wzruszeniem...i ze smutkiem....) ś.p. Forum Tarot Lunaris. Przez pewien czas było dla mnie bardzo ciekawym, intensywnym doświadczeniem, i rzeczywiście, wiele się tam nauczyłam (Kinga, wszystkie Twoje tamtejsze długie, cierpliwie wystukiwane, szczegółowe odpowiedzi...bezcenne :) ).

Teraz Tarot zszedł w moim życiu na kolejny plan, drugi, może nawet trzeci, ale miło będzie sobie odświeżyć wiadomości, wrócić do poszukiwań, skojarzeń, eksperymentów nawet, do odkrywania kolejnych tajemnic kart... No ok, robię się sentymentalna, koniec już ;)

Pozdrawiam wszystkich :)

PostZamieszczono: 23 sie 2009 12:46 
Administrator
Awatar użytkownika

Witamy, witamy. :)

Jeśli karty czasami schodzą na dalszy plan to bardzo dobrze. Zafiksowanie się na jednym temacie, który staje się jedyną treścią życia przeważnie nie popłaca.
Od Tarota trzeba odpoczywać, choćby nawet dlatego że później ma się na niego świeże spojrzenie. Też od czasu do czasu robię sobie urlop, a w zasadzie sam się robi - nadchodzi moment kiedy mam zupełnie inne zajęcia, albo wręcz nie chce mi się myśleć o kartach. :)

PostZamieszczono: 28 sie 2009 16:38 
Nowicjusz

Witajcie :)

PostZamieszczono: 01 wrz 2009 09:51 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Witam wszystkich :P .Mam na imię Ania , z tarotem zawarłam znajomość niecały miesiąc temu - na urlopie - więc jak łatwo się domyślić dopiero się zapoznajemy. Muszę przyznać , że jestem oczarowana, ale też trochę przerażona.. Ja go zaledwie poznałam , a on wie o mnie wszystko.Mam nadzieję , że to będzie prawdziwa przyjaźń.

PostZamieszczono: 02 wrz 2009 06:31 
Awatar użytkownika

medea pisze:
Witam wszystkich :P .Mam na imię Ania , z tarotem zawarłam znajomość niecały miesiąc temu - na urlopie - więc jak łatwo się domyślić dopiero się zapoznajemy. Muszę przyznać , że jestem oczarowana, ale też trochę przerażona.. Ja go zaledwie poznałam , a on wie o mnie wszystko.Mam nadzieję , że to będzie prawdziwa przyjaźń.

Witamy :)

Taka jedna moja uwaga: unikaj stwierdzeń typu "Tarot wie", "on wie" itd. Tarot to karty - kolorowe papierki z obrazkami. Jeżeli coś te obrazki pokazują, to dlatego, że TY je trzymasz w rękach, a takie a nie inne wiadomości tkwią w Twojej podświadomości. Tarot nie jest postacią, samodzielnym bytem, nie ma osobowości. Piszę też o tym dlatego, że często można spotkać się ze stwierdzeniami "Tarot mną rządzi", "Tarot mnie opętał" etc. Papierek mógł kogoś opętać? Jeżeli komus się wydaje, że coś jest nie tak, jeśli chodzi o karty, to nie wina papieru, a pewnych jego (osoby trzymającej karty) problemów. Ale to juz nie na ten wątek - w sumie, warto byłoby założyć wątek o mitach na temat Tarota, o mozliwych zagrożeniach etc.

Sorry za offtopic, ale tego typu kwestie są dość ważne.

PostZamieszczono: 02 wrz 2009 10:34 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Witam wszystkich . Moja forma przedstawienia się była żartobliwa i zdaję sobie sprawę , że karty to tylko papierki . Nie wiem jakie odczucia mają inne osoby , które po raz pierwszy biorą karty do ręki , ale ja byłam zaskoczona trafnością opisów kart które wyciągałam . Stąd mój żarcik.

PostZamieszczono: 02 wrz 2009 17:44 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Witam wszystkich! :mrgreen:

Tarotem zainteresowałam się 7 lat temu, dzięki przekochanej Magdzie z białostockiego Talizmanu (wprawdzie już tam nie pracuje, ale nadal jest przekochana :D). Początkowo pochłaniałam wszelką dostępną literaturę na ten temat, polsko- i angielskojęzyczną, potem zaczęłam stawiać karty sobie, przyjaciołom, rodzinie i w końcu "obcym" klientom. Od 2006 r. uczę się w SPP w Białymstoku na kierunku terapie naturalne. :) A od 2008 r. co jakiś czas stawiam karty w Poradni Terapii Naturalnych. ;)

Moją ulubioną Talią jest Thoth Tarot, a książka Crowleya "The Book of Thoth" stała się dla mnie stałą inspiracją. :)

Zarejestrowałam się tu, ponieważ spodobały mi się artykuły na stronie TarotNet. :) Z radością pośledzę forum, przejrzałam już kilka tematów i wydaje mi się, że panuje tu miła, przyjazna atmosfera :)

PostZamieszczono: 02 wrz 2009 19:34 
Administrator
Awatar użytkownika

Hej hej! :)

Nakasha, Magdę z Talizmana również znam, przyznaję bez bicia że osobiście jej ślub wywróżyłam. :lol: Niestety nie widziałam już dość długo, więc nie wiedziałam że już tam nie pracuje. Bardzo ciepła dziewczyna, niesamowicie mile ją wspominam.
A w SPP uczyłam się w latach 2004-2007, czyli możemy się znać choćby z widzenia. :)

medea pisze:
Moja forma przedstawienia się była żartobliwa i zdaję sobie sprawę , że karty to tylko papierki .

W porządku, nic się nie stało. :) Sama też czasami używam zwrotu "karty wskazują że..." , ale jednocześnie mam świadomość tego, o czym powiedziała behind_blue_eyes.

PostZamieszczono: 02 wrz 2009 20:46 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Tak jak patrzę na zdjęcie, to tak, kojarzę Cię. :)

Magda urodziła dziecko i jest na urlopie, ale ostatnio jak z nią rozmawiałam, to mówiła, że nie chce już tam wracać do pracy. ;) Na jej ślubie nie byłam (warsztat z Adą i Leszkiem...), ale widziałam fotki i pamiętam ile jej to dało radości :D

PostZamieszczono: 03 wrz 2009 10:34 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Witam!
Mam na imię Jola,moja praca z tarotem zaczęła się dość dawno,ale splot wydarzeń w moim życiu nie pozwolił mi na pełną prace.Zaczynam po prostu od nowa.Teraz próbuje stworzyć swoja talie a czas pokaże co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam wszystkich!!!

PostZamieszczono: 03 wrz 2009 11:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj Jolu. :) Mam nadzieję że nasze forum będzie dla Ciebie dobrą inspiracją do tworzenia.

Nakasha, z Magdą ostatnio widziałyśmy się w Empiku na wieczorze autorskim Marka Strzałkowskiego. :) To już dość dawno. Praca w Talizmanie już wtedy ją męczyła ze względu na godziny otwarcia i dodatkowe weekendy spędzane w Studium - skoro założyła rodzinę nie dziwię się że jednak zrezygnuje. Mam nadzieję że jest szczęśliwa i wszystko jej się super układa. :)

PostZamieszczono: 11 wrz 2009 19:37 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Witajcie:)
Mam na imię Kama.
Dopiero zaczynam pracę z tarotem, więc mam nadzieję,że uda mi się znaleźć tu odpowiedź na nurtujące mnie pytania w tej dziedzinie.
W swerze ezoterycznej siedzę już od dość dawna.
Od około 15 lat "podróżuję" poza ciałem (oobe) a od dwóch lat staram się podążać ścieżką Mistrza Bardona.
Tarot jest tym, czego cały czas brakuje mi w drodze samorozwoju....mam nadzieję że uda mi się te braki nadrobić :)

PostZamieszczono: 12 wrz 2009 10:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj Kamo. :)

Takie wędrówki OOBE na pewno są super. Przyznam że temat zawsze mnie fascynował, wiele razy zdarzyło mi się niechcący doświadczyć OOBE, ale też zabrakło mi "czegoś" żeby zająć się tym na poważnie i świadomie.
To jest forum o Tarocie, ale mamy dział Strefa Ezo gdzie można rozmawiać o wszelkich innych sprawach, więc jeśli będziesz miała ochotę coś napisać o OOBE gorąco zachęcam. :)

Pozdrawiam słonecznie!

PostZamieszczono: 13 wrz 2009 18:03 
Nowicjusz

Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię Dorota. O Tarocie myslałam bardzo długo zanim zaczęłam się nim bardziej interesować i zgłębiać jego tajemnice. Tak na serio poznaje Go dopiero od półroku. Wieżę, że tu na forum bedziemy mogli sobie wzajemnie pomóc. Pozdrawaim wszystkich.

PostZamieszczono: 15 wrz 2009 15:51 
Nowicjusz

Witam.
Mam na imię Klara. Tarotem interesuję się - z przerwami - od dawna. Do tej pory raczej teoretycznie. Interesuje mnie historia tych kart, różnorodność wersji i interpretacji. Chętnie dowiem się czegoś nowego jak i podzielę się przemyśleniami.
Pozdrowienia dla wszystkich.

PostZamieszczono: 18 wrz 2009 15:59 
Nowicjusz

Cześć, witam wszystkich :P
Moja przygoda z tarotem dopiero sie rozpoczęłą, wiec pomocne m i będą Wasze uwagi i wskazówki :lol:
Pozdrawiam serdecznie 8-)

PostZamieszczono: 23 wrz 2009 12:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Witamy, witamy. :) Mam nadzieję że forum będzie pomocne zarówno w pierwszych krokach, jak i przy poznawaniu kart na dalszych etapach.

Nie bójcie się pisać, pytać i odpowiadać. Z doświadczenia powiem, że forumowe dyskusje są bardzo pożyteczne i wiele wnoszą. Czasami trzeba chwilkę pomyśleć nad odpowiedzią i to już samo w sobie jest dobre, a czasami w trakcie odpisywania przychodzi do głowy jakaś cenna myśl na którą normalnie tak szybko by się nie wpadło. ;)

PostZamieszczono: 24 wrz 2009 14:19 
Nowicjusz

Witam, z tarotem mam kontakt od 1990 roku tj. od ukazania się książki J. W. Suligi
" Tarot karty które mówią ", posiadam kilka innych książek o tarocie ale i sporo talii tychże kart. Moje zainteresowania idą w tym kierunku, posiadam takze sporo książek o kabale, astrologii, ogólnie prekognicji. Stawiając tarota zyskałem sporo wrogów, gdyz nie każdy chce dowiedzieć się o sobie całej prawdy i tylko prawdy :D . Warto jednak poszerzać horyzonty. Dzięki temu zainteresowałem się socjologią i NLP, co jest piekielnie potrzebne w życiu..

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 597 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna