Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Witam! : Powitalnia

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam!
PostZamieszczono: 18 maja 2013 09:22 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Witajcie. :dziendobry:
Nie wiem co napisać, ale chyba wypadałoby opowiedzieć coś o tym co mnie tu sprowadziło.
W zasadzie, tooo... trafiłam na forum przypadkiem, poprzez google. Nawet nie pamiętam czego szukałam, tak mnie tematy wciągnęły, że wypadło z głowy. :oops:
Jestem początkującą osobą, nadal się uczę. Moja talia to Boski Tarot. Posiadam ją od trzech miesięcy (chyba, tracę poczucie czasu! ;)).
Powoli zgłębiam interpretacje. Pokaranie boskie czasem jest z tym. Zwłaszcza jak trzeba ułożyć wynik w spójną całość. :dash: Albo jak wypadną karty, które słabo czuję. *kręci głową* Masakra po prostu. A jeszcze jak logika się dorwie do interpretacji i zacznie się wyliczanie każdej możliwej opcji, to już w ogóle...
*chrząk* Się rozgadałam.
Widzę, że forum miało parę problemów. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i znów odżyje, bo szkoda by było, żeby się zmarnowało. :D
No i ten... miło mi Was poznać. C:

Tytuł: Re: Witam!
PostZamieszczono: 18 maja 2013 13:12 
Wszędzie mnie pełno!

Witamy i zapraszamy na forum - do zakładania nowych tematów, pytań ...
Forum jest właściwie puste - do dyspozycji nowych, chętnych osób ....
A czy to Forum odżyje ...? To właśnie zależy od takich osób - jak Ty.
Wiesław

PostZamieszczono: 18 maja 2013 14:21 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Witaj.
Zgadzam się z przedmówcą.
Teuer - wszystko to kwestia praktyki, tarot jest jedną z tych dziedzin w których najbardziej liczy się trening. Ja również zapraszam do zakładania tematów i zadawania pytań.
Opowiedz coś o sobie. Skąd ten nick i avatar (swoją drogą bardzo ciekawy)?

PostZamieszczono: 18 maja 2013 20:34 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Witajcie, Bliźniaku i Whisper. ;)

No, póki co, zapoznaję się z forum. Jak coś przemknie przez mój umysł, to postaram się tym podzielić. Muszę przyznać, że jest to dla mnie wyzwanie, jestem dość... milczącą osobą*. Ale będę się starać! :P

Tak, zdecydowanie, praktyka, poznawanie symboli i rozwijanie intuicji. Z ostatnim będzie najgorzej, bo wszędzie logikę wciskam.

Co do nicku i avatara... Nick jest z niemieckiego, oznacza "drogi". To z sentymentu do nazwy, której kiedyś używałam. A znaczenie obrazka w avatarze na razie zachowam dla siebie. Choć myślę, że już budzi parę słusznych skojarzeń.
Nie jestem pewna co więcej o sobie mogę powiedzieć, bez konkretnych pytań słabo mi to idzie.
Może coś z znamiennych rzeczy... Jestem bardziej umysłem ścisłym, niż humanistycznym. Co nie znaczy, że jestem sceptykiem. ;)
...W mordę, naprawdę trudno się o sobie mówi...
...Ekhem. Dobra, będę jechać z tym co wpada mi jako pierwsze.
Od zawsze interesowało mnie wszystko co "poza". Wszelkie nieznane sprawy, tajemnice, okultyzm. O własnej talii marzyłam od dziecka. W tym roku się doczekałam, jako że uzyskałam większą samodzielność i zaczęłam uwalniać się spod złych wpływów rodziny.
Do moich zainteresowań należy też psychologia. Ludzki umysł jest niesamowity. Tyle możliwości, tyle ukrytych opcji. No żyć, nie umierać! :D Lubię też od czasu do czasu to i owo narysować. Próbuję tworzyć też jakieś prozy, liryki, nie-liryki, ale... wspomniałam już, że jestem bardziej ścisłowcem i ciężko u mnie z kreatywnością? %D Co jest zabawne, bo większość swojego życia spędziłam w świecie fantazji.
No i zacięłam się, nie wiem co dalej, a nie chcę Was zalewać falą informacji.

Swoją drogą, Whisper, Twój nick kojarzy mi się z zespołem "Evanescence". To tak nawiasem.

*ale jak już czasem zacznę gadać, to ludzie się modlą, żebym skończyła... *chichot*

PostZamieszczono: 20 maja 2013 18:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Witaj. :)

A tam, właśnie bardzo dobrze, że tak logicznie podchodzisz do kart. Z mojego doświadczenia wynika, że ci logiczni jednak dużo lepiej pracują z Tarotem, niż marzyciele-intuicjoniści. Ci pierwsi potrafią dużo więcej wycisnąć z kart, bo podczas interpretacji umieją narzucić swojemu umysłowi dyscyplinę i trzymać się konkretów, więc rzadziej błądzą.
Kolejna różnica jest taka, że rozumowcy chcą więcej wiedzieć o samym systemie, o symbolach i powodach skąd się biorą dane znaczenia kart, co później bezpośrednio przedkłada się na zdolność odczytywania rozkładów. :)
Rozumowe podejście w żadnym razie nie wyklucza intuicji, wręcz idzie z nią w parze.

PostZamieszczono: 20 maja 2013 20:31 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Miło cię powitać Teuer :)

PostZamieszczono: 25 maja 2013 07:10 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Wybaczcie, że tak późno, ale choroba mnie rozłożyła. *wyrzuca kolejną chusteczkę*

Kinga, racja. Jestem ciekawskim typem i wprost muszę wiedzieć skąd wzięło się znaczenie danego symbolu, bo inaczej mnie to trapi przez cały czas.
Tylko muszę jednak nieco tę intuicję rozwinąć...
...O, 8:08, ktoś mnie kocha. 8D
Ekhem, wracając... Zgadzam się, że powinna być jakaś równowaga, coby braków nigdzie nie było.

Mnie również miło, Iwono!

PostZamieszczono: 29 maja 2013 19:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Również i ja witam Ciebie :).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]