Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Nowe forum :) : Ogłoszenia parafialne

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Czy podoba Ci się nowy wygląd forum?
Czas głosowania minął 07 lis 2011 13:43
Tak, jest ciekawie, ogólnie podoba mi się. Forum znów działa jak należy! :D 40%  40%  [ 4 ]
Tak, ale teraz nie wiem co gdzie jest. :cry: 30%  30%  [ 3 ]
Nieeee. Stary wygląd był zaj***sty!. Oddawać!! :twisted: 20%  20%  [ 2 ]
No nie wiem, nie wiem. Może żeby nie ta literówka... nie ten kolor łososiowy. I po co komu te świece?! :roll: 10%  10%  [ 1 ]
Cooo? Aaa, to! Eeee, nie mam zdania. :ugeek: 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe forum :)
PostZamieszczono: 24 paź 2011 13:28 
Administrator
Awatar użytkownika

Jak widać po wielu miesiącach mordowania się z błędami, nasze forum wreszcie doczekało się generalnego remontu.

Nie ma już modułu "Ostatnie posty", ponieważ ten dodatek nie był kompatybilny z nowymi wersjami forum i przez to też mieliśmy błędy, dziury i nie wiadomo co jeszcze.

W tej chwili nowe posty możecie oglądać klikając w "Nowości" - link znajduje się przy nazwach głównych działów. Po przejściu tam pojawi się podgląd nowych postów w danym dziale, natomiast po prawej stronie zawsze jest pole z podglądem nowych postów które pojawiły się w innych miejscach forum.
To rozwiązanie wymaga przyzwyczajenia się, ale myślę że damy radę.

Nowe tematy/wątki z nowymi postami są w tej chwili wyróżniane ikonką, ale poprosiłam żeby tytuł był dodatkowo wyróżniony w innym kolorze.

Z przydatnych "zabawek" mamy teraz okienko szybkiej odpowiedzi.

Jak Wam podoba się nowy wygląd? (Pomijając już tę literówkę w tytule... :P Zgłosiłam, zostanie poprawiona).
Generalnie wraz z Łukaszem chcieliśmy, żeby ten nowy layout był jasny, ponieważ wszystkim oczka mniej się męczą.

Tytuł: Re: Nowe forum :)
PostZamieszczono: 24 paź 2011 13:39 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Całkiem fajnie to wygląda, jednak dla mnie trochę za blado i niektórych napisów praktycznie nie widać :/

PostZamieszczono: 24 paź 2011 13:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Których napisów nie widać? :) Może to wina monitora?

PostZamieszczono: 24 paź 2011 14:59 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Może nie tyle nie widać co są słabo widoczne. Jasne napisy na jasnym tle -> tak jak np. <Szybka odpowiedź> na pomarańczowym tle :/

PostZamieszczono: 24 paź 2011 15:28 
Administrator
Awatar użytkownika

Aha, to masz na myśli. :) Naprawdę sporo zależy Twojego od monitora i pozycji w jakiej patrzysz na ekran. Ja tu w pracy mam takiego dziada Acer LCD z niskiej pułki - gdy patrzę na ekran z góry (tak pod kątem 45 stopni), to faktycznie słabo widać przy tych kolorach, natomiast przy prawidłowym ustawieniu (kiedy monitor znajduje się na wysokości oczu, max 30 stopni) już jest zupełnie co innego. Okazuje się że np. ten pasek nie jest blado-popielaty, tylko pudrowo-karmelowy i literki są całkiem dobrze widoczne.
Ale zobaczę to jeszcze w domu, na swoim sprzęcie, który generalnie ma lepsze kolory.

PostZamieszczono: 24 paź 2011 17:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Po części masz rację co do tego monitora, ale faktem jest to, że jakby nie patrzeć :D jest jasne-na-jasnym, co znacznie utrudnia korzystanie z forum - a nowi użytkownicy zazwyczaj są dosyć wybredni i nieoswojeni z kolorystyką. Tak czy inaczej wszystkiego od razu mieć nie można - rozumiem to, a ja mimo tego, że tak narzekam nie jestem zbyt wymagający co do wyglądu, bardziej stawiam na treść i atmosferę. Zobaczymy co powiedzą inni.

PostZamieszczono: 24 paź 2011 18:06 
Administrator
Awatar użytkownika

Na moim domowym monitorze to wygląda jeszcze inaczej - całość bardziej żółto-pomarańczowa, belka jest bardziej beżowo-pudrowa. :D
Delikatny ten styl, czytelność jest ok. Niby można poprosić o przyciemnienie, ale czy taki detal jak belka z napisem "szybka odpowiedź" jest aż tak istotny, żeby grafikowi gitarę zawracać? Gdyby chodziło o tło czegoś, co często czytamy, to może by było niedobrze, a tak... Oj tam, oj tam. :)

Dla mnie najważniejsze że forum jest sprawne. Tamte wszędobylskie błędy naprawdę już wkurzały. Gdzie nie klikniesz, tam się coś sypało. :D

PostZamieszczono: 24 paź 2011 21:45 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o belkę to wszystkie tego typu są raczej mało czytelne (np nazwy działów), tak jak info o ilości postów i tematów w "minidziałach" - nie wiem jak się to określa. No i czarna czcionka bywa trochę za blada. Ale to tylko moja prywatna opinia, tak jak mówiłem - niech wypowie się ktoś jeszcze, bo ja nie narzekam, no może jedynie lekko sugeruje jakich zmian można by dokonać :D Nie myśl, że jestem "nowym któremu się nic nie podoba" :) Wręcz przeciwnie - grafika to tylko mały minus, a całość i ogólny klimat forum jest naprawdę świetny :)

Pozdro.

PostZamieszczono: 24 paź 2011 22:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Spoko. :)
Nazwy działów mogę poprawić sama - wystarczy że będą zapisane wielkimi literami (jutro się pobawię i zobaczymy jak będzie wyglądało). :)

Myślę że nie zaszkodzi jeśli całość będzie domyślnie ciutkę powiększona. Zawsze można samodzielnie powiększyć stronę (ctrl+), ale jednak dla wygody użytkowników lepiej żeby było od razu tak jak trzeba.

Poprawienie belek (przyciemnienie, ew. jakiś gradient) w zasadzie nie jest jakimś ciężkim zadaniem - a co tam, dam znać komu trzeba. :)

PostZamieszczono: 25 paź 2011 17:07 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Mam jeszcze takie małe pytanko - co z CzatBoxem - będzie jakiś?

PostZamieszczono: 25 paź 2011 19:51 
Ciesze sie , ze wszystko jest naprawione.
Ale czy nie daloby sie jednak zrobic linku ''aktywne watki'' ?

PostZamieszczono: 26 paź 2011 10:50 
Administrator
Awatar użytkownika

Whisper, bardzo dobra myśl, zdecydowanie poproszę o zainstalowanie nam shoutboxu. :) Myślę że nie będzie problemu, skoro mamy nową wersję forum.

Rani, tamtego modułu nie da się znów włączyć. :( Nie jest kompatybilny.
Ale jak już mówiłam, podgląd nowych wątków mamy teraz po kliknięciu w "Nowości" - link jest przy każdym dziale (tam też po prawej stronie wyświetla podgląd aktywnych wątków z całego forum). Musimy się przyzwyczaić, innej rady nie ma.

PostZamieszczono: 19 sty 2012 19:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Panie i Panowie, nowe forum odczekało się trzech bajerów. :DD

Po pierwsze i najważniejsze, znów mamy moduł ostatnio aktywnych tematów, za którym tęskniliście. Działa tak samo jak tamten - trafiają tam najświeższe dyskusje.

Po drugie, dostaliśmy chatbox. Czat jest w pełni dostępny dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników (dla gości pozostaje niewidoczny). Nowo zarejestrowani nie mogą tylko dodawać tam żadnych linków.

Po trzecie, pojawił się system podziękowań za post. Tak więc od dzisiaj, jeśli ktoś Wam pomoże, lub napisze coś ciekawego, możecie mu symbolicznie podziękować i docenić jego/jej wkład. :*
Jest to taki guziczek kciuka, znajduje się obok opcji zgłaszania postu do moderacji. Klikając przyznajecie osobie punkt, a informacja o tym wyświetla się przy poście, oraz w profilu osoby.
Jeśli zmienicie zdanie, podziękowanie można wycofać. :roll:

PostZamieszczono: 19 sty 2012 20:28 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Po trzecie, pojawił się system podziękowań za post. Tak więc od dzisiaj, jeśli ktoś Wam pomoże, lub napisze coś ciekawego, możecie mu symbolicznie podziękować i docenić jego/jej wkład.

Ni mniej ni wjecej sprowadza sie to do oceny postu.Osobiscie nie podoba mi sie ten pomysl.Co to ma byc punktacja???
Podziekowaniem za czyjs trud jest sam fakt brania udzialu w dyskusji,odpowiadanie na posty itd.Nie trzeba tego podkreslac punktacja :-?

Takie moje skromne zdanie.

PostZamieszczono: 19 sty 2012 20:39 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Cytuj:
Po pierwsze i najważniejsze, znów mamy moduł ostatnio aktywnych tematów, za którym tęskniliście. Działa tak samo jak tamten - trafiają tam najświeższe dyskusje.

Super :) tego mi brakowało :)

Cytuj:
Po trzecie, pojawił się system podziękowań za post. Tak więc od dzisiaj, jeśli ktoś Wam pomoże, lub napisze coś ciekawego, możecie mu symbolicznie podziękować i docenić jego/jej wkład. :*
Jest to taki guziczek kciuka, znajduje się obok opcji zgłaszania postu do moderacji. Klikając przyznajecie osobie punkt, a informacja o tym wyświetla się przy poście, oraz w profilu osoby.

a ja uważam ze jest to super pomysł :) i jestem jak najbardziej za - aby to zostało :)

PostZamieszczono: 19 sty 2012 20:47 
Administrator
Awatar użytkownika

Gdyby chodziło o ocenianie, to dodalibyśmy także moduł "nie lubię" i punktację ujemną. :oczko:

Na wielu forach funkcjonuje taki uproszczony system podziękowań. Uważam, że jest to dobry sposób na zakomunikowanie autorowi (a także wędrowcom, którzy ten wątek przeczytają za x miesięcy), że dany post jest POMOCNY.

Wyłączyłam tylko graficzne przedstawienie (gwiazdki), bo chyba nie są potrzebne.
Teoretycznie podziękowania mogę ustawić tak, że będą anonimowe = ani autor, ani inni użytkownicy, nie będą wiedzieli kto kliknął i dlaczego :dobrze: Ale czy warto?
Ostatecznie w podziękowaniach jest też coś miłego, co na swój sposób zbliża wirtualną społeczność.

PostZamieszczono: 20 sty 2012 18:08 
Pogromca Wszelkich Tematów

Być może czegoś nie zauważyłam, ale po kliknięciu w ikonkę "podziękowania" automatycznie wyświetliła się ocena 50%, której nie mogłam zmienić na 100%. :nie wiem:

PostZamieszczono: 20 sty 2012 21:57 
Administrator
Awatar użytkownika

Gosiu, ja też nie wiedziałam o co tu chodzi, ale już mam. To w procentach, to średnia plusów, a nie ocena jaką wystawiamy.

Jeśli dostaniesz za swój post podziękowanie, a inni nie, wówczas masz 100%. Jeżeli jednak w tym samym temacie następna osoba też dostanie podziękowanie, oboje będziecie mieli po 50%.
Zakładając, że w tym temacie ktoś jeszcze podziękuje Ci za ten sam post, wtedy znowu wyświetla 100%, bo podziękowały Ci dwie osoby.

Przykład z życia:
post25450.html#p25450
Podziękowałam Ehwazowi i Maralee, oboje mają po 50%. Oni podziękowali mi -> post ma "dwa plusy", pokazuje się 100%

PostZamieszczono: 20 sty 2012 22:39 

W wątku "ćwiczenia z kartami" tylko Krwawy Filip otrzymał podziękowanie (chyba, że coś przeoczyłam) i ma 50%. Więc może chodzi jeszcze o coś innego?

PostZamieszczono: 21 sty 2012 15:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie, widzę tam więcej podziękowań (przebiegłam po dwóch ostatnich stronach).
W każdym razie, jeśli teraz klikniesz podziękowanie przy poście, za który już ktoś inny też dziękował, przeliczy go na 100% - bo inne posty z tego tematu mają po jednym plusie.
Kolejny post z tego tematu, żeby mieć 100%, musi dostać co najmniej 2 plusy.
Jeśli dostanie 3, wtedy te z dwoma podziękowaniami "spadną" na 50%, te z jednym zapewne na 25%.

PostZamieszczono: 21 sty 2012 16:38 

Kinga pisze:
Nie, widzę tam więcej podziękowań (

Pojawiły się później (wcześniej napisałam poprzedni post). Dzięki za odpowiedź, ale czy nie lepiej (jeśli już) przyznawać coś w rodzaju punktów reputacji? W tym momencie "ocena 50%" wygląda, jakby niektóre posty otrzymały połowę możliwych punktów.

PostZamieszczono: 21 sty 2012 19:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Jakieś podziękowanie tam musiało być wcześniej, innej możliwości nie ma.

Wg. systemu, post który posiada największą liczbę podziękowań w danym temacie, zawsze ma 100%. Gdyby Twoje podziękowanie pojawiło się tam jako pierwsze i jedyne, musiałoby dostać tę wartość.
W momencie, kiedy dwa lub więcej postów mają już po jednym podziękowaniu, otrzymują 50% - każdy nowy post, który dostanie jedno podziękowanie także.

Faktycznie dla niewtajemniczonych to może wyglądać dziwnie. Udało mi się zlokalizować tę opcję i wyłączyć. W tej chwili wyświetla się tylko informacja, ile podziękowań ma post i od kogo je otrzymał.
Tak jest chyba lepiej?

PostZamieszczono: 21 sty 2012 22:35 

Kinga pisze:
Tak jest chyba lepiej?
Według mnie tak, dziękuję. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

PostZamieszczono: 23 sty 2012 10:48 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

hmm... forum jakoś mi wróciło do normalnego wyglądu (bez shoutboxa i bez ostatnich aktywnych tematów ) O_o ... szkoda :(

PostZamieszczono: 23 sty 2012 13:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Spoko, bez paniki, pewnie coś było nie tak i jest naprawiane, dlatego nie ma dodatków (nawet avatary się nie wgrywają).
Na pewno wrócą. :usmiechniety:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna