Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Księgi, zeszyty i notatki : Hyde Park

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Księgi, zeszyty i notatki
PostZamieszczono: 05 mar 2011 21:57 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Jak zapisujecie notatki Tarotowe? :)

Ja szukam czegoś ładnego- jeszcze nie żadną "Magiczną Księgę", ale coś podobnego

Wiecie może gdzie znaleźć takie coś? Lub "zeszyt" z pustymi kartkami w grubej oprawie- moleskine są drogie.

Przy okazji chciałabym zobaczyć i poznać wasze "księgi" oraz sposoby na czytelne zapisywanie wszystkiego co dotyczy Tarota. :roll:

Tytuł: Re: Księgi, zeszyty i notatki
PostZamieszczono: 05 mar 2011 23:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ja uczę się Tarota od niedawna i gdy zakładałam zeszyt, to tak jak w szkole, zaczynałam z wielkim namaszczeniem. Zeszyt ma twardą okładkę, bo zakładam, że musi przetrwać. Oczywiście staranne pisanie z zachowaniem odstępów itd. to tylko kilkanaście stron. Teraz są to notatki - bazgrane. :oops: Prawie codziennie Wybieram kartę dnia i kartę ważnej wiadomości. Analizuję je opisując najczęściej następnego dnia. Jeśli mam pewność,że określona sprawa dotyczy tej karty zaznaczam specjalnym kolorowym mazakiem. Rozkłady zapisuję i analizuje na bieżąco, czasami później jeszcze dodaję jakieś przemyślenia. Również zaznaczam trafione wróżby.Wszystko to nie ma jeszcze swojego stylu. Zeszyt mój zmienia się. Marzy mi się by był co najmniej jak pamiętnik, ale w skali ocen szkolnych dostałabym za prowadzenie 3=. :roll: Ciekawa jestem jak inni to robią, może coś ściągnę i poprawię. ;)

PostZamieszczono: 05 mar 2011 23:31 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

vines też na to liczę.
Bo jak zacznę bazgrać co popadnie, to nie odnajdę się w tym wszystkim później.

PostZamieszczono: 06 mar 2011 09:56 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Na razie korzystam z zeszytu oprawionego w skórę ekologiczna z dość solidnymi kartkami w kolorze kremowym ( o ile dobrze rozpoznaję - bo tylko facetem jestem) i w brązową kratkę. Na jakość papieru zwracałem specjalną uwagę z tego względu, że notatki/zapiski piszę piórem i atrament potrafi się nieprzyjemnie rozpływać podczas pisania. Zeszyt ma około 160 kartek, tak aby starczył na długo i grzbiet ma dobrze wykonany aby się szybko nie rozpadł.
Forma prowadzenia zapisków nie jest w żaden sposób ustalona. To taki pamiętniko-notatnik chociaż staram się pisać starannie (różnie to wychodzi). Czasami drukowałem sobie wypowiedzi na mój temat, moje interpretacje zamieszczone na forum lub wysłane na e-mail i wklejałem je ponieważ nie chciało mi się ich przepisywać. Przy notatkach z rozkładów zamieszczam szkic rozłożonych kart z ich oznaczeniem (np: IV, 8B, DK, KK itp.) pod spodem pierwsze wrażenia na gorąco, przemyślenia po analizie miejsce na ewentualne weryfikacje i późniejsze sprawdzenie. Nie notuję wszystkiego co robię, a tylko to co mnie poruszy, zwróci uwagę, chcę zachować i być może wrócić kiedyś do tematu)

Z własnych przemyśleń doszedłem do wniosku, że najlepszy byłby jednak segregator. Nie chcę A4 wolałbym A5 ze względu na poręczność i transport. Stanowczo 4 ringi (z 2-ch za szybko wyrywają się kartki). Kartki mógłbym ewentualnie sam robić z papieru do drukarek (gładkie w niczym mi nie przeszkadzają) bo można kupić mocniejszy. Problem to dziurkowanie i bardzo mały wybór takich segregatorów. Wygląd też się liczy. Zalety takiego prowadzenia zapisków to przede wszystkim możliwość przeorganizowywania tematycznego notatek, dodawania wpisów, spostrzeżeń w późniejszym czasie (nie trzeba zostawiać miejsca tylko dodać kartkę), tak samo przy analizie/nauce kart zawsze można wrócić i coś dopisać bez ograniczania się miejscem.

Ot takie szybkie przemyślenia... może się przydadzą.

PostZamieszczono: 06 mar 2011 16:26 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie chcę A4 wolałbym A5 ze względu na poręczność i transport.

Hehe a masz zamiar z nim podróżować? :D

Oczywiście najlepszym do tego celu byłby segregator A4, wydruki z interpretacjami rozkładów można by urozmaicić o zdjęcia kart, całych rozkładów kart. W końcu najważniejsze aby wszystko było czytelne i dokładne.
Propo wypowiedzi powyżej to uważam, że takich zapisków nie powinno się wynosić z domu gdyż często mogą zawierać poufne informacje na temat problemów rodzinnych, finansowych, miłosnych itd. osób trzecich. Tarocista nikomu nie powinien tych tajemnic wyjawiać, to tak jak z lekarzem czy księdzem, w końcu ktoś tarociście zaufał ;) Postronne osoby nie związane ze sprawą nie powinny tam zaglądać. Ja swój zeszyt trzymam głęboko schowany w domu i nigdzie go nie noszę aby przez przypadek gdzieś go nie zostawić i nie narazić na to, że ktoś te zapiski przeczyta.

Większe rozkłady analizuje przy komputerze, gdyż można wtedy w między czasie coś udoskonalić bez konieczności bazgrania. Jednak mniejsze zapiski prowadzę w zeszycie i jest to najzwyklejszy w świecie zeszyt z miękką okładką w którym panuje istny chaos. Zresztą to nie ozdoba i nikt tam oprócz mnie nie zagląda w związku z tym nie spędza mi to snu z powiek ;)
Nie myślałam nigdy o prowadzeniu zapisków w formie jakichś ozdobnych ksiąg hehe ;) Uważam, że przy odrobinie samodyscypliny stworzenie wydruków rozkładów z interpretacjami i zamknięcie ich w wygodnym segregatorze jest najlepszym pomysłem, jednak warto pamiętać o tym aby ten segregator nie był na widoku ;)

PostZamieszczono: 06 mar 2011 16:37 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

W sumie racja co do noszenia- ale np. może same zapiski odnośnie kart, a nie wróżb i ich weryfikacji.

A teraz wpadłam na pomysł, że może takie same zeszyty założyć, a następnie skleić i ładnie oprawić...
Segregatory nie przemawiają do mnie zupełnie, mimo tego, że najlepiej się do nich nadają, ale dla mnie są zbyt biurowe i nowoczesne, że się tak wyrażę.
:)

PostZamieszczono: 06 mar 2011 16:44 
Moderator
Awatar użytkownika

FairyWitch pisze:
W sumie racja co do noszenia- ale np. może same zapiski odnośnie kart, a nie wróżb i ich weryfikacji.

A teraz wpadłam na pomysł, że może takie same zeszyty założyć, a następnie skleić i ładnie oprawić...
Segregatory nie przemawiają do mnie zupełnie, mimo tego, że najlepiej się do nich nadają, ale dla mnie są zbyt biurowe i nowoczesne, że się tak wyrażę.
:)

Może biurowe może nie, kwestia gustu, jednak na pewno o wiele estetyczniejsze niż zeszyty. Ja jestem estetką, lubię jak coś fajnie wygląda, dlatego jestem za segregatorami, szczególnie dużym plusem jest możliwość wstawiania na dokumenty całych rozkładów kart co podnosi estetykę jeszcze bardziej. Takie zeszyty wymalowane kojarzą mi się trochę z taką zabawą itp. ale to kwestia gustu i poczucia estetyki. Rozumiem w pełni fakt iż komuś takie coś być może odpowiada bardziej, dla mnie zeszyt tak jak mówiłam służy do notatek, drobnych spraw. Większe rzeczy przygotowuje na kompie.

Co do tego noszenia to wiadomo, że niczym złym nie jest zbieranie sobie zapisków na temat kart nawet w kalendarzach książkowych, co sama praktykuje jak tylko mi się coś nawinie do głowy. Jednak ważne jest aby nie ujawniać spraw innych ludzi ;)

PostZamieszczono: 06 mar 2011 16:46 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Najbardziej praktyczny jest jednak segregator- ja potrzebuję chyba ze 3 lub 4 zeszytów, żeby był porządek... :lol:

Ale czekam na wasze zdjęcia, może zmienię zdanię :roll:

PostZamieszczono: 06 mar 2011 20:52 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Ja mam zeszyty w twardej oprawie, wygodnie się wtedy pisze, Jak będziecie wybierać zeszyty, to koniecznie zwróćcie uwagę na jakość kartek, pierwszy mój zeszyt miał bardzo kiepskiej jakości kartki, które się wyrwały, posklejałam jakoś, bo nie chciało mi się przepisywać, ale okropnie to wygląda.
W zeszycie zapisuję pytanie , rozkład, jaka talia, robię uwagi, zapisuje też jak się sprawa potoczyła ( rozwiązanie), dlatego umieszczam jedno pytanie na jednej stronie, aby zawsze można było wrócić i zrobić dodatkowe spostrzeżenia.
Segregator to dobry pomysł, ale mi się niewygodnie pisze w segregatorze, dlatego wole zeszyty.

PostZamieszczono: 06 mar 2011 21:38 
Awatar użytkownika

Co fakt to fakt w segregatorze kiepsko się pisze, najlepiej jest wypiąć kartki i pisać obok. Format - to kwestia gustu. Ja sporo się przemieszczam i mam ograniczone zapasy czasu i miejsca, dlatego A4 (pomimo wygody wydruku :D ) jest dla mnie trochę za mało poręczny (być może mam za mały plecak). Natomiast na razie wzrok mam OK i mogę kartkę A4 wydrukować na A5 i bez problemu ją odczytać :lol: Lubię mieć porządek w notatkach (nikt nie jest doskonały) i jeśli bym prowadził zapiski bieżące w zeszycie musiałbym je przepisywać do segregatora, a zrozumienie mojej rodziny (małżonki) dla zainteresowania Tarotem jest towarem mocno deficytowym :roll: i czas wolny mam limitowany :lol:. Zeszyt w twardej oprawie z dobrej jakości papierem to bardzo dobra opcja ale nie jestem w stanie przewidzieć co będę chciał dopisać później i ile mi może to zająć miejsca => organizacja w segregatorze jest bardziej elastyczna i łatwiej później odnaleźć właściwą informację.
Faktycznie rozwiązaniem może być zestaw zeszytów do różnych notatek ale problem mobilności pozostaje a najwięcej czasu mam na wyjazdach, lub w czasie przerw w pracy.

PostZamieszczono: 06 mar 2011 22:52 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja posiadam zeszyt w linie 160 kartek B5 =) I Bardzo dobrze się sprawdza, chciaż wcześniej służył mi do nauki hiszpańskiego. Zapisalem tylko kilka kartek, które później wyrwałem na rzecz tarotowych notatek. Jak napisalem wczesniej- jest to brudnopis. Wszystkie wcześniejsze próby fetyszyzacji jakichkolwiek zeszytów prowadziły do bazgrolenia w nim, więc nie starałem się bardzo o niego dbać. Z tyłu zeszytu mam popisane i wyrysowane różne rozklady kart. Zeszyt słuzy mi głónie do zapisku karty dnia, ale chciałbym kiedyś zapisac w nim również znaczenie i osobiste przemyślenia odnośnie do każdej karty.

PostZamieszczono: 07 mar 2011 12:20 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ja tez założyłam sobie taki "tarotowy" zeszyt... bardzie przypomina właśnie brudnopis... ale jak tak czytam to założę nowy piękny kolorowy, niczym zeszyt do religii z podstawówki :D Nie pomyślałam, ale rzaczywiście fajnie by było jakby tez zeszyt był księgą a nie brudnopisem. jestem nowicjuszem, więc zapisałam na razie niewiele... na początku totalne podstawy, kilka rozkładów kart które sama sobie rozkładałam i takie tam różne :)

A i już nawet mam pomysł! Na pierwszej stronie narysuję Cesarzową, bo to ona strzeże moją talię to i moje notatki będzie strzec ;)

PostZamieszczono: 07 mar 2011 19:02 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Co fakt to fakt w segregatorze kiepsko się pisze, najlepiej jest wypiąć kartki i pisać obok

Cytuj:
Segregator to dobry pomysł, ale mi się niewygodnie pisze w segregatorze, dlatego wole zeszyty.

Szczerze mówiąc to nawet nie pomyślałam o tym w taki sposób, żeby w tym segregatorze pisać hehe ;) ;)

Chodziło mi o pisanie i tworzenie wszystkiego na kompie a następnie wsadzanie wydruków w koszulki i do segregatora ;)
Ale to itak wszystko wymaga dużej samodyscypliny, ja często odkładam takie zapisywanie na później, w końcu zapominam i ulatuje mi to z głowy a karty już w woreczku ;) Jedynie zeszyt zabazgrolony mam. A co do tego zapisywania na kompie to jestem za tym chyba dlatego, że właśnie moje pismo nie jest zbyt piękne hehe

PostZamieszczono: 07 mar 2011 22:56 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Segregator z kartkami napisanymi w komputerze to jest jakiś pomysł na staranne zapiski,ale to jest podwójna praca. Lepiej w takim razie pisać wolniej i starannie od razu w zeszycie.Dla mnie poza tym segregatory kojarzą się za bardzo z moją pracą biurową. Jest to takie trochę pozbawione duszy. Zapiski robione w zeszycie, własnym charakterem pisma mają to coś,moim zdaniem bardziej pasują do magicznego Tarota, trochę jak pamiętnik, a czytane po latach mogą sprawić przyjemność. :)

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 14:19 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Jestem dopiero na starcie i nawet jeszcze nie mam ani zeszytu ani segregatora fizycznie w łapkach, ale właśnie się zastanawiam nad tym. Z jednej strony taki ładny zeszyt w pięknej oprawie zawsze mnie motywował ( przynajmniej na początku :D ) do staranności, potem to różnie bywało. Z drugiej niewygodnie mi się pisze w takim zeszycie, kiedy jest dopiero rozpoczęty, zresztą potem też - sztywna okładka nie pozwala mi nigdy na dogodne pisanie. No i moje pismo - powinnam zostać lekarzem jak nic :).
A segregator właśnie taki biurowy wygląd ma - ale za to łatwiejsza organizacja. Do segregatora osobiście wolę koszulki niż robienie dziurek, koszulki krystaliczne to lepiej wygląda.
Tyle mojej teorii, jutro w czyn wprowadzam:) Kiedyś, jak zaczynałam pierwszy raz to założyłam zeszyt, ale wiele w nim nie zapisałam :(.

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 16:47 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Mój stary zeszyt do hiszpańskiego z powyrywanymi kartkami in folio jakoś świetnie sie spisuje w roli tarotowego notatnika ;) Mogę bazgrolić ile chcę :lol:

PostZamieszczono: 05 lis 2011 09:57 
Stały Bywalec

u mnie zaspiski sa glownie w zeszycie starym. Do tego mnostwo kartek i karteluszek. Nielad totalny, ale gdy trzeba potrafi go okielznac. Kiedys moze uda mi sie do zebrac do kupy w jednym miejscu. W kazdym razie zeszyt taki sie przydaje, szczegolnie gdy cos karty nie chca ze mna gadac.. po tygodniu np. ten sam uklad jest juz dla mnie jasny.

PostZamieszczono: 08 lis 2011 12:38 
Awatar użytkownika

Widzę, że jestem bardzo dziwna:). Wszystkie notatki mam na komputerze i nijak mnie to nie krępuje. Laptopa mam prawie zawsze przy nodze, więc jest najbardziej poręczny, nieograniczona ilość miejsca, możliwość łatwego wprowadzenia zmian, wysłania komuś fragmentu, jeśli potrzebuję pomocy... Poza tym szybciej się pisze, nic się nie gubi, mogę wstawiać zdjęcia, kolory, linki, czego dusza zapragnie:). Brak magii? Wolę ją w kartach, niekoniecznie w notatkach:).

PostZamieszczono: 10 lis 2011 16:06 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

ja tez zastanawiam się nad jakimś zeszytem. Moja mama ma taki gruby brulion w twardej okładce wszystko maczkiem zapisane. Ja natomiast chyba kupię duży wygodny zeszyt w twardej okładce i będę wszystko od ręki zapisywać.

PostZamieszczono: 12 lis 2011 08:22 
Stały Bywalec

Pranahara w komputerze tez mam.. chodze tak przez tydzien, od jednej ksiazki do drugiej.. od notatki do notatki, do koputera i wracam do rozkladow, az stana sie czytelne dla mnie.. Tym bardziej, że np mam problem z wykorzystaniem wiezy jako karty o negatywnym znaczeniu.. ciagle w rozkladach pokazuje mi sie ona jako szansa na nowe..

PostZamieszczono: 02 wrz 2012 13:55 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Ja z kolei mam zeszyt w twardej oprawie 160 kartek, ale w formacie B5 i tam zapisuję wszystko co jest związane z tarotem.

PostZamieszczono: 30 lip 2013 21:02 
Rozglądam się

Za starych czasów miałam taki system: gruby brulion podzielony po dwie kartki na każdą kartę Tarota. Na przykład chciałam zrobić notkę o Królowej Kielichów to szłam do miejsca w zeszycie, gdzie było miejsce przypisane tej karcie i notowałam :)
Plus fiszki, żeby było łatwiej trafić do każdego koloru.

Chyba muszę do tego wrócić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]