Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Zimny odczyt itp. : Hyde Park

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zimny odczyt itp.
PostZamieszczono: 08 lut 2011 15:39 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Co myślicie o zimnym odczycie odnośnie Tarota? ;)
Tu "spec" o psychologicznej iluzji się wypowiada http://www.youtube.com/watch?v=yl-H-edNGN4&feature=related

Przyznam szczerze, że dało mi to do myślenia.
Ale jednocześnie trochę zabiera wiarę w sens życia itd.

Ciekawa jestem co ten pan uważa za cel ziemskiego istnienia... :roll:

Tytuł: Re: Zimny odczyt itp.
PostZamieszczono: 08 lut 2011 15:48 
Administrator
Awatar użytkownika

Spoko, uogólniają. :)
Klasycznym zimnym odczytem można nazwać to robi niejaki Maciej i to w całej rozciągłości. Na przykład na pytanie kobiety "Kiedy wreszcie sprzedam działkę" odpowiada radośnie "Taaak, widzę w runach od dłuższego czasu nie może jej pani sprzedać." Zajebiście trafne, ale nie wynika z run tylko z pytania. :lol:
Jeśli człowiek pyta go o zdrowie, wiadomo przecież że na coś musi niedomagać i tak dalej.

Definicja i przykłady takich stwierdzeń: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zimny_odczyt

Wiele wróżek posiłkuje się tym nawet nie wiedząc że to robią. Jeśli klientka pyta "Kiedy spotkam miłość swego życia" zaczynają rozwodzić się jak to "pani czuje się niespełniona, samotna i tęskni za ciepłem". Oczywista oczywistość. Tak, w kartach takie informacje pojawią się, bo osoba pewnie tak właśnie się czuje, ale z wróżeniem to już przestaje mieć cokolwiek wspólnego.
Aby uniknąć podejrzeń o takie praktyki od dawna analizując np. rozkład partnerski skupiam się maksymalnie na drugiej osobie, a o emocjach i podejściu pytającego nie piszę prawie wcale, gdyż mija się to z celem. Każdy sam najlepiej wie co czuje, nie przychodzi po to bym opowiadała mu o jego własnym życiu wewnętrznym. :)

PostZamieszczono: 08 lut 2011 21:08 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

O nie Kingo, nie UOGÓLNIAJĄ, tylko DEMONIZUJĄ - niestety...
Czyta lub słucha, takiego " piepszenia " jakiś laik i włos mu się na rozumie jeży na takie "science fiction" (dla mnie bardziej "fiction" niż "science", ale co tam...) :shock:
I myśli sobie taki laik tarotowy - mało że myśli, On święcie wierzy, że my wszyscy jesteśmy OSZUŚCI, ZŁODZIEJE, KOMBINATORZY i nie wiem co jeszcze gorszego....
A wszak to nie tak...
Pewnie, że i tacy są (gdzież ich nie ma), ale wierzę, że większość ludzi zajmujących się - nazwę to bardzo ogólnie - ezoteryką, naprawdę posługuje się intuicją i to w dobrym rozumieniu - "dla dobra wszystkich i przeciw nikomu...."
AMEN...

PostZamieszczono: 08 lut 2011 21:21 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przyznam szczerze, że dało mi to do myślenia.
Ale jednocześnie trochę zabiera wiarę w sens życia itd.

No bez przesady, mam nadzieję, że żartowałaś ;) haha

Nie znam się na chiromancji ani mediumiźmie (ale zaraz coś przytocze też i na ten temat) jednak jeśli chodzi o Tarota to wyczuwam tu jakiś chaos.

Tarocistka, która odmawia współpracy? Karty, które pokazują co chwile inny los?
Nie wiem, czy karty wybierają duchy czy nie, zreszta tego nie wie nikt z nas, wiem natomiast jedno, są ludzie, którzy posiadają na tyle dużą wiedzę i intuicję, że potrafią odczytać z kart to co trzeba ;) Myślę, że na to oprócz wiedzy składają się jeszcze inne czynniki, może jest to tylko silna intucja?Może właściwości magiczne? Tego nie wiemy, są jednak ludzie, którzy potrafią wróżyć lub może inaczej, wiedzą co sie stanie i i co już się stało.(znam ciekawy przypadek, jednak nie będę przytaczać)

To żadkie zjawisko gdyż mamy tu doczynienia z osobami ze szczególnymi zdolnościami, podejrzewam, że sa to ludzie którzy potrafią w większej mierze korzystać z pokładów swojego mózgu, na temat którego, nota bene, nie wiele wiemy. Jednak nie w tym rzecz.

Podstawową sprawą jest aby uświadomić sobie, że na świecie jest wielu naciągaczy, którzy gdzieś mają Twoje dobro czy cokolwiek innego. Człowiek musi nabrać dystansu. Musi umieć podejść do tego wszystkiego. Wiem, że sa oszuści jednak wiem też, że sa ludzie wartościowi. Na postawie oszustów nie wolno mi oceniać całego zjawiska. Gdybyśmy mieli doczynienia ze sprawami naukowymi łatwo byłoby ocenić co jest kłamstwem aco nie, jednak to ezoteryka, wiedza tajemna, niewyjaśnionia. Nikt tego nie sprawdzi, nie wytestuje. Wytestuje to czas, wróżba się sprawdzi lub nie, odbiorca może tez wróżby nie zrozumieć chociaż się sprawdziła. Tu jest też problem. Nie wolno nam mówić, że Tarot to oszustwo bo jakaś tam pani X mnie oszukała i coś tam coś tam. To nie tędy droga. Wielkie Arkana Tarota zawierają ogromne pokłady wiedzy, które ludziom pomagają czasem pewnie w codziennym życiu poprzez ich medytacje, sa ludzie, którzy wróżenie uważają za śmieczne i płytkie. Ale nie schodząc z tematu.
Nie wierze w programy telewizyjnez duchami, wiem, że to oszustwo. Nie wierze w telewizyjne wróżki, to pajace. Nie wierze w show z medium bo to parodia. Wierze jednak, że istnieja duchy, wierze, że można sie z nimi skontaktować, wierze, że można posługiwać się Tarotem. Mam nadzieje, że ktoś kto czyta teraz moją wypowiedz zrozumie sens o jaki mi chodzi.
Uważam, że warto jest demaskować oszustów aby uświadamiać ludzi, jednak nie mówiąc przy tym, że Tarot jest kłamstwem tylko mówić, że ten człowiek był kłamcą i wykorzystywał do tego karty.
Przede wszystkim należy nabrać dystansu. Ten czowiek był chrześcijaninem, który stracił wiare, nie wiemy z jakiego powodu i co sie właściwie stało. Wpadanie ze skrajności w skrajność nie jest dobre, należy więcej czasu poświęcić na obserwacje i przede wszysatkim mieć dystans.
Mądrym jest nie określanie swoich poglądów publicznie do pewnego wieku, w młodym wieku nie koniecznie musimy wszystko rozumieć, dajmy sobie czas na przemyślenia.

Cytuj:
Tu "spec" o psychologicznej iluzji się wypowiada

Uważam, że niepotrzebny jest cudzysłów, ten człowiek jest specem i nie ma do tego wątpliwości. interesuje sie tematem i jest pasjonatą. Uważam, że tacy ludzie sa potrzebni bo nie wiele szkodza oni prawdziwym ezoterykom, tacy ludzie szkodzą kłamcą, demaskują oszustów (wszak prawdy by nie ośmieszyli gdyby nia była). Pamiętajmy, że szarlatanów jest więcej i ich trzeba jak najbardziej pietnować gdyż wyrządzaja ogromna krzywdę dla psychiki ludzi wrażliwych i słabych. Sama jestem osoba wrażliwą, może dlatego tak to odbieram. Uważa, że to okropne mówić, że słyszy się czy widzi umarłych kiedy tak naprawde kłamie się komuś prosto w oczy, przecież ten człowiek wierzy w to, że to jest jakis jego bliski.
jednak co zrobic kiedy seans spirytystyczny nabiera takiego tępa, że występują materializacje, o tym nie było tutaj ani słowa. Oczywiscie, że nie było bo jest to cos czego nie bardzo da sie sfałszować a ten program był o fałszerzach a nie prawdziwych mediach. Czy można w takim razie wnioskować, że materializacje sa prawdziwe?
Posiadam książeczkę na ten temat, jest to wydawnictwo Bibljoteka Wiedzy Duchowej (pisownia oryginalna) z roku (UWAGA) 1933! Są tam opisanie niesamowite rzeczy, kiedy podczas seansu medium materializuje zmarłych, którzy rozmawiają z uczestnikami, do kążdego ze zgromadzonych przychodzi jego upragniony duch. Mowa tutaj nie o kilku osoba lecz o całym tłumie, są goście, każdy to widzi, tu nie ma fałszerstwa. Co Wy na to?

(chyba powoli zachowuje sie troche jak Bernatowicz hahaha)

PostZamieszczono: 09 lut 2011 10:55 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Dziękuję za Wasze zdania ;)

Ja się zastanawiałam, bo w sumie często się tak zdarza, że w Tarocie też się mówi dosyć ogólnie. Przynajmniej na moim poziomie zielonego szczypiorka :lol: i na razie patrzyłam na to przez pryzmat swojego "doświadczenia".
Ale wierzę, że są ludzie naprawdę z mocą. :roll:
Tacy, którzy potrafią robić niesamowite rzeczy.

Co do Tarota, to jest on już wiekowy i jest dziełem intuicji, obserwacji i doświadczeń- co nadaje mu tym bardziej prawdziwości, trafności i tego, że z czasem możemy wiedzieć o wiele więcej dzięki tym Kartom. Takie moje zdanie. ;)

A ogólnie rzecz biorąc to wywiad też był jakby z tv [nie wiem czy taki był w tv, czy to dopiero było samo nagranie], ale równie dobrze mógł być jak wiele innych- żeby przekonać do własnego zdania i nakręcać ludzi do wydawania pieniędzy na ich wspaniałe kursy "oszukiwania".

Wiele ludzi jest oszustami, ale wiem, że wiele też jest prawdziwymi "magikami". :)

Ja mimo, że ogólnie na razie odczytuję karty, to wiem, że to w nich jest, a to, że pasuje do tej osoby, to tylko znak, że to działa. Nie oszukuję, bo mówię to co widzę w Tarocie [albo posługując się książką].

PostZamieszczono: 09 lut 2011 17:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Polecam inne nagrania Derrena Browna. Facet jest interesującym przypadkiem schizofrenii bezobjawowej. :lol: Sam dysponuje nadnormalnymi zdolnościami, ale chodzi i je neguje. Na przykład jego talent hipnotyzerski - no, moim zdaniem cuda jakie jest w stanie robić z ludzkimi umysłami wykraczają hen daleko poza techniki NLP czy inne. Owszem, pod względem technicznym opanował wiele i ma ogromną wiedzę, ale na rzeczy jest coś więcej. Inaczej każdy po odpowiednim treningu stosując te sztuczki osiągałby te same efekty. A tak się nie dzieje...

PostZamieszczono: 09 lut 2011 17:09 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Polecam inne nagrania Derrena Browna. Facet jest interesującym przypadkiem schizofrenii bezobjawowej. :lol: Sam dysponuje nadnormalnymi zdolnościami, ale chodzi i je neguje. Na przykład jego talent hipnotyzerski - no, moim zdaniem cuda jakie jest w stanie robić z ludzkimi umysłami wykraczają hen daleko poza techniki NLP czy inne. Owszem, pod względem technicznym opanował wiele i ma ogromną wiedzę, ale na rzeczy jest coś więcej. Inaczej każdy po odpowiednim treningu stosując te sztuczki osiągałby te same efekty. A tak się nie dzieje...

Dokładnie, ciekawa osoba.

Ja poznałam go w filmiku kiedy wmówił mężczyźnie na ulicy, żeby oddał mu portfel... Mój Rycerz mi pokazał.
Niesamowite.
Widziałam też jak "nawracał" niewierzące osoby na jakimś wykładzie, albo jak płacił papierem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]