Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Sekret i Prawo Przyciągania : Ezoteryczna Biblioteka - Page 2

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sekret i Prawo Przyciągania
PostZamieszczono: 10 lis 2013 11:41 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja mam wątpliwości, co do tej tezy. Co najwyżej może wywierać wpływ, czasem bardziej, czasem mniej, np. nie mogę sprawić, żeby złamana noga od krzesła sama z siebie się naprawiła :), nie mamy nawet wpływu na własne życie psychiczne, albo w sposób ograniczony, nie mamy wpływu na innych, którzy nawet jeśli w końcu zaczynają postępować zgodnie z naszymi oczekiwaniami, to robią w gruncie rzeczy z własnej woli, ostateczna decyzja należy do nich.
Ale te książki mają swoje zalety - pokazują, że zmiana myślenia i działania jest możliwa, że nie trzeba podążać utartymi ścieżkami, myśleć i postępować sztampowo, reagować nawykowo.

PostZamieszczono: 15 lis 2013 14:31 
Administrator
Awatar użytkownika

Zgadzam się Jolu, twierdzenie że myśli rządzą materią jest mocno na wyrost.
Przede wszystkim myśl w ogóle nie działa na rzeczywistość materialną, ponieważ sama materialna nie jest. Na materię działa tylko inna materia - dzieje się to mechanicznie, na zasadzie "tu przycisnął, więc tam poleci".

Myśl jest niefizyczna i oddziałuje sobie na planach niefizycznych. Rzeczywistość materialna jeśli się wówczas zmienia, to dlatego że nasza fizyczność jest przecież dokładnym odbiciem tego co istnieje w sferach niematerialnych (słynne: "jak na górze, tak na dole"). Jeśli więc poprzez myśli i emocje stworzymy coś w subtelnych sferach niefizycznych, rzeczywistość materialna powinna się do tych zmian dopasować - i vice versa.

PostZamieszczono: 05 lut 2014 12:49 
Stały Bywalec

Chciałbym zwrócić uwagę na coś co mi się nasunęło ostatnimi czasy. Otóż nie wszystko spada z nieba, czasem magia umożliwia nam osiągnięcie celu ale droga do niego jest wyboista :P . Czyli mamy np. cel "poprawa mojej kondycji finansowej", który realizujemy stosując techniki magiczne (sekretowe bądź inne). I to się może zamanifestować na wiele sposobów a) łatwy (podwyżka, premia, wygrana w totka itp.) lub b) trudny (np. utrata obecnej pracy i znalezienie lepszej w przyszłości). Sam doświadczyłem tego w zeszłym roku przeprowadzając rytuały w określonych celach, myślałem, że nie zadziałały ponieważ efekt wydawał się odwrotny od zamierzonego. Dopiero teraz widzę, że zaczynają one działać, ponieważ pogorszenie się sytuacji w moim życiu było przejściowe. Był to okres bardzo ciężki, który zmienił mnie, moje podejście do wielu spraw, bez czego osiągnięcie upragnionych celów nie byłoby możliwe. Był więc pozytywny i konieczny, ale podczas jego trwania myślałem, że się rozsypię i nie dam rady. Także pamiętajcie też o tym stosując te metody. Co się stało? W skrócie: nieszczęśliwie się zakochałem, mój stan zdrowia się pogorszył*, długi urosły, miałem obiecaną dobrą pracę dorywczą (jestem studentem) która nie wypaliła, dowiedziałem się o poważnej chorobie członka rodziny (której konsekwencją mogła być śmierć tej osoby), na uczelni pojawiły się mega problemy i jeszcze kilaka rzeczy o których nie będę pisał... Tak wszystko naraz :) . Przeszedłem z grubsza przez to i mam więcej wiary w siebie, bo naprawdę po tym stwierdziłem, że jak sobie z tym poradziłem to poradzę sobie ze wszystkim :P . Poza tym zacząłem się bardziej interesować dzisiaj niż martwić jutrem, bo uznałem, że od tego i innych ciężkich momentów z przeszłości raczej nic gorszego mnie nie spotka. Nie boję się też podejmować ryzyka i to procentuje. Jestem więc szczęśliwszy i skuteczniejszy w każdym działaniu które podejmuję i mimo że wciąż mam wiele problemów, widzę jak cele rytuałów zaczynają się spełniać na moich oczach (część się już spełniła). Skutek był więc zamierzony i pozytywny, ale liczyłem, że to spadnie z nieba, no i się przeliczyłem :P .Tak więc uważajcie z czarowaniem. Radzę też przeczytać posty Kingi, nie można zmusić nikogo do miłości czy czegokolwiek magią, bo będzie to miało negatywne konsekwencje. Czyli przykładowo: "chcę znaleźć miłość" jest ok, "chcę aby osoba X mnie kochała" nie jest ok.

* Jestem poważnie chory psychicznie więc było to NAPRAWDĘ nieprzyjemne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2